Da li koristite TikTok?

ne zastupam ja zezanje nego sam rekao da osoba mora biti malo tvrdja

uvek ce biti onih koji te zezaju , moras ili stisnuti zube ili se suprotstaviti

a dal te zezaju uzivo ili preko nekog medija - nije mnogo bitno
Nije zezanje u pitanju, svako od nas je prosao kroz neko takvo pa i neukusno "zezanje" u zivotu, ali je problem sto to stavljaju na internet bez znanja tog koga "zezaju".

Tada je problem jer moze dovesti i do samoubistva, i dovodi.
 
Nije zezanje u pitanju, svako od nas je prosao kroz neko takvo pa i neukusno "zezanje" u zivotu, ali je problem sto to stavljaju na internet bez znanja tog koga "zezaju".

Tada je problem jer moze dovesti i do samoubistva, i dovodi.
https://www.blic.rs/vesti/hronika/m...njaci-brutalno-tukli/2n0f5qt?strana=komentari

ovo je problem , sistematska zastita nasilnika

pa je ovo dete od 8 god izdrzalo

a kad malo zezanja * ako ne jedes cevape ostaces gladan* dovede do samoubistva

tu nije problem u to malo zezanja nego je problem mnogo dublji
 
https://www.blic.rs/vesti/hronika/m...njaci-brutalno-tukli/2n0f5qt?strana=komentari

ovo je problem , sistematska zastita nasilnika

pa je ovo dete od 8 god izdrzalo

a kad malo zezanja * ako ne jedes cevape ostaces gladan* dovede do samoubistva

tu nije problem u to malo zezanja nego je problem mnogo dublji
Pa daleko od toga da dete od 8 godina moze da se ubije, a dobro je sto su u ovom slucaju postojale kamere ali to su zvanicne kamere tog ugostiteljskog objekta i doprinece da se sve razjasni i vidi, i kazne pocinioci odnosno njihovi roditelji.
Strasno je i to da nema kud, ali ne moze to uporedjivati sa ovim gde te potajno i podlo snimaju sa namerom da te stave na intenet (TikTok) a ti si odrastao covek i znas da ce svi da ti se smeju, kao sto i jesu.

Zar ne uvidjas podlost toga, kao doduse i kod ove dece?
 
Pa daleko od toga da dete od 8 godina moze da se ubije, a dobro je sto su u ovom slucaju postojale kamere ali to su zvanicne kamere tog ugostiteljskog objekta i doprinece da se sve razjasni i vidi, i kazne pocinioci.
Strasno je i to da nema kud, ali ne moze to uporedjivati sa ovim gde te potajno i podlo snimaju sa namerom da te stave na intenet (TikTok) a ti si odrastao covek i znas da ce svi da ti se smeju, kao sto i jesu.

Zar ne uvidjas podlost toga, kao doduse i kod ove dece?
nemam pojma dal je neko stavio neki moj snimak i dal mi se na nekoj platformi neko smeje - zabole me

razumes ?

zrelu osobu ne bi te stvari smele toliko pogadjati

a ni nezrelu
 
nemam pojma dal je neko stavio neki moj snimak i dal mi se na nekoj platformi neko smeje - zabole me

razumes ?

zrelu osobu ne bi te stvari smele toliko pogadjati

a ni nezrelu
Nismo svi isti, tebe "zabole" ali neko ce u nekom teskom periodu svog zivota (dok je nesamostalan, trazi posao i ne nalazi ga u malom mestu), da podigne ruku na sebe.

Da li znas da je i bez toga, i da te snime i stave na internet kako se saplices i padas recimo u snegu bez tvoje dozvole, krivicno delo?

edit: Ne smes da opravdavas neljude, i nevezano za zakon..

Vladika Grigorije "MLADEN SE NIJE UBIO SVOJE KRHKE PRIRODE, VEĆ ZBOG NAŠE SUROVOSTI“

 
Poslednja izmena:
Koristim Tik Tok samo za gledanje, ne snimam. Pomoglo mi je da mnogo toga nadjem za kosu, raznih prirodnih caka za oporavak kose. Zatim raznih recepata, sto za kuhinju, sto za cisnjenje.

Nagledala sam se i raznih gluposti i nebuloza, ali ako ignorises takve videe, algoritam ti izbacuje samo ono sto te zanima, tako da danas jako malo gluposti izlazi na moj fyp.
to sam i ja primetio, posle nekog vremena ono sto lajkujes ili follow pocne da izlaze slicni sadrzaji. Interesatno je posmatrati sebe - sta si selektovao. Ima tu neki AI sta ti je predlozio.
Ali ima nevidjenih gluposti - na primer ako ne obelezis video pa cak i kad ga obelezis nema sanse ponovo da ga nadjes. Postoji nesto kao istorija gledanja ali to nesto moras da skidas sa servera - to traje itd. Neupotrebljivo.
 
Ne, skinuo sam ga, probao ali ne dopada mi se taj format video zapisa... Više mi odgovaraju duži, sažeti i informaciono bogatiji snimci na YT, pa čak i fotografije nude više informacija nego li ti kratki snimci od 15-30 sekundi. I još jedna stvar, primetio sam, kada sam upalio tik tok da vidim šta tu ima, zaglavio narednih 3 sata na njemu, vreme mi je prosto proletelo... Medjutim kada sam na kraju rezimirao šta sam gledao i zapamtio od svega toga, odgovor je - skoro ništa... Dakle zaključio sam da tik tok nije vredan moga vremena, i izbrisao ga.
 
Citao sam da postoje algoritmi, i da se zapadu i nama ovde na tom Tik-Toku serviraju gluposti, video klipovi bez neke jasne poruke, glupi fazoni, prank sranja, treskanje sisama i slicno.. Dok u Kini koja je i smislila ovu mrezu, sadrzaji su potpuno drugacije prirode, prikazuju se uspesni i talentovani mladi ljudi iz svih sfera drustva.. Nema zaglupljivanja mase.
 

Back
Top