Da li je za Grčku obavezan atest za plin na AUTU

tantal71

Početnik
Poruka
20
U julu bih putovao ya Grčku na odmor i sve sam uplatio i taman mislio da će sve proći OK kad me poznanik upozorio da MOŽDA Grci traže obavezan atest za auto plin a ja kao i 80 % Srba NEEEEMAM i sad me hvata PANIKA . Zato ljudi ako je ko išo sličnim autom i zna pouzdano da li traže ili ne MOLIM VAS kažite mi da se ne bedačim .Novac sam dao za letovanje i sad da radim atest pa iskoštaće me kao Svetog Petra kajgana POMAŽITE LJUDI ALI SA PRAVIM INFORMACIJAMA
 
Nemam PRAVU informaciju, nju možeš da dobiješ samo od nekog njihovog ministarstva.
Uostalom, zakoni se jelda, i menjaju.

Ja samo mogu da kažem POUZDANO, da sam prešao granicu cca 50 puta, i da me NIKADA, niko nije pitao za atest.

Mogu da se pohvalim da sam uspeo da uteram u Grčku kombi, a da nisam vlasnik i da nisam imao punomoć. A što je još čudnije, uspeo sam i da isteram isti napolje, što kod Madjara ne bih uspeo sigurno iz 1111 pokušaja.

Briga njih za to, pa i oni sami na crno ugradjuju plin, misliš da svi imaju atest ? Možda 30%.
 
Mi vec dve godine idemo sa plinskom bocom za Grcku. Niti nas je ko zaustavio niti su nas na granicu pitali za atest.Ma niko nista.Zato ne brini slobodno mozes da ides samo sto plin ne mozes da nadjes.Ima jedna pumpa u Solunu prema aerodromu mislim da se zove Aegean i to je sve.Culi smo da ima i u Kavali ali nismo proverili.Ove godine idemo na Tasos pa cemo i to proveriti.
 
Prosle godine je neko bas na ovom forumu pisao da mu je trazen atest na ulasku u Grcku-ne mogu sada da trazim,ali secam se sigurno...I mi smo odnedavno ugradili plin,a sada cemo odraditi i taj atest(volimo sve po protokolu)ali to nije neka velika cifra,ispada negde oko 6000din. Inace,gde je zadnje mesto u Makedoniji gde punite gas?
 
Poslednja gasna pumpa u Makedoniji na putu za Grčku se nalazi nekoliko stotina metara pre graničnog prelaza. Na putu do Kavale kao i na samom Tasosu u septembru 2006. godine nije postojala ni jedna gasna pumpa. Inače atest za plin je neka vrsta provere servisa koji je ugradio plinski uređaj. Njega je potrebno uraditi pre svega zbog Vaše sigurnosti.
 
evo me u nishu.u vezi gasa:iduci iz volosa ka solunu ima ga na izlasku iz katerini na shell-pumpi a "stajaliste" na kojoj je pumpa zove se aera korintoy.cena je 0.60 evra.takodje ima ga blizu soluna ali zbog velikog nevremena nisam video gde.na granici niko nema pojma za atest,niti su nekome trazili(prisutni carinici i policija).ali ako je to obavezno u srbiji onda je dobro imati.za vize na temi "skiathos"
 
tantal71:
U julu bih putovao ya Grčku na odmor i sve sam uplatio i taman mislio da će sve proći OK kad me poznanik upozorio da MOŽDA Grci traže obavezan atest za auto plin a ja kao i 80 % Srba NEEEEMAM i sad me hvata PANIKA . Zato ljudi ako je ko išo sličnim autom i zna pouzdano da li traže ili ne MOLIM VAS kažite mi da se ne bedačim .Novac sam dao za letovanje i sad da radim atest pa iskoštaće me kao Svetog Petra kajgana POMAŽITE LJUDI ALI SA PRAVIM INFORMACIJAMA
Pre tri dana prosli smo i taj atest-ukupni trosak iznosi 5200din. Dakle,nije tako strasno,i nije formalnost....moj muz je bio prisutan i kaze da sve lepo ispregledaju,neke ljude vrate ako nadju da nije sve kako treba.Po meni je ovo ipak ulaganje u neku vecu sigurnost,bez obzira da li ko trazi ili ne taj atest!
 
Mi već par godina imamo plin u autu a btw moj suprug je taxista, nikad niko ga nije pitao za atest ni u Srbiji ni u Grčkoj(svake godine letujemo tamo i putujemo kolima).Naravno,kada ide na tehnički mora da tutne neki dinar da zažmure zbog toga.
Što se tiče plinskih stanica u Grčkoj,nema ih puno u severnom delu.U Makedoniji je prva u Kumanovu, a poslednja na Grčkoj granici.Ako posle ideš ka Halkidikiju postoji samo jedna kod aerodroma kod Soluna a na posle ništa.Ako ideš prema Paraliji prva je Shel kod Katerinija i posle ništa do Volosa.Ako ideš ka Krfu jedina je u Janjini a na Krfu nema.
Oko Atine ih ima puno.
 
minalex:
kazna u srbiji je 2000 dinara ako nemas atest.bez obzira koristis li plin ili ne.dovoljno je da imas bocu u autu i da neki kesolovac moze da te gnjavi zbog toga.naravno nisam mislio na bocu butan plina da me na bi neko krivo razumio.ovo govorim iz licnog iskustva.pozdrav svima :???:
Neznam odakle ti ta informacija ? Kazna na licu mesta nepostoji ako imas plin a nije atestiran Mogu da ti skinu tablice na licu mesta kao npr kad imas kuku na kolima a nije atestirana. Tako ti je po zakonu a pandur moze da ti napise kaznu ako nisi vezao pojas, ako se kreces 20-25 km vise od dozvoljenog.....a preko 30 vec nemoze nego ides kod sudije za prekrsaje. Tako zakon kaze a sa pandurom mozes uvek da se dogovoris. Imamo srece da su nasi panduri korumpirani i podmitljivi.......
 
ma mene je zaustavio na ulazu u sremske karlovce i nisam hteo da mu platim nego da pise prijavu.otvoreno je rekao da je 2000.necu je platiti sigurno .samo sam hteo da kazem kako lupaju cene.osim toga na bloku koji sam dobio nije napisana vrsta prekrsaja nego samo neki clan i ta sranja pa cu sad da proverim kod rodjaka koji je pandur na sta se odnosi taj clan.ako nije vezan za atest plina nije iskljuceno da odem u sup i kazem to nadredjenima.bas me interesuje sta bi uradili.inace ja sam napustio policiju pocetkom devedesetih i sad sam u inostranstvu.imam i stranu vozacku pa ga je to mozda malo navuklo da mi trazi kintu.inace stvarno vodim racuna o propisima i ne secam se kads me je policija zaustavila.napolju nikada a ovde izgleda samo gledaju da te oderu bez obzira sto ne ugrozavas saobracaj.u karlovcima inace uvek stoje na ulazu iz indjije .ona ravnica iz pravca novog sada pred karlovcima uopste nije pokrivena tako da se juri preko stotke a ogranicenje 60 zbog dece i djaka koji tuda idu u skolu.a sto se tice atesta uradicu ga jer nije neke lova ali naci ce oni opet nesto ako im zatreba .recimo komplet sijalica ili slicno,nema veze sto si sve neispravne u kutiji bitno da je popunjeno.ajd zdravo! :cool:
 

Back
Top