Da li je rano za leto 2007?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
mobilni:
Zasto da ne,samo ma gde isli u grcku,pokusajte da izbegnete kraj jula i avgust zbog ucestalih toplotnih udara i apela lekara da se max. koriste kreme za suncanje narocito za decu.Inace, preporucio bih vam apartmane koje su vec neki clanovi foruma rezewrvisali iz razloga sto je sve na dohvat ruke.Nalaze se na periferiji gradica, u pravcu u kojem je vecina plaza.Na 50-60 metara se nalazi najveci market Marinopulos,gde biste imali cl.kartu kluba,tako da biste imali popust,bus-station je preko ulice,shoping-centar i setaliste je 250 metara daleko,dok je prva plaza na 300m i dalje se na svakih 500-1500m nalaze ostale plaze.Terase su okrenute istoku tako da ima hladovine,naravno da se a/c podrazumeva.Za goste sa malom decom u slucaju potrebe (ne daj boze) je u pripravnosti pedijatar moje dece dr.Panajoti Stamoulis,inace veliki ljubitelj srpske istorije.Iz iskustva,prateci probleme gostiju, zakljucujem da bi najbolji period bio od 15 juna pod uslovom da maj mesec bude dobar-bez velikih padova temperature zbog zagrevanja mora,u protivnom ako maj bude los onda pocetak jula.Pozdrav.

jel može više informacija o ceni i slike da vidimo?
 
Na mojoj adresi:www.skiathosfun.com/onomata.htm ce biti uskoro obilje fotografija,medjutim u odgovoru za "hoteldabasis" se vide apartmani, na slici bazena ispod suncobrana.Sto se tice cena,kao sto sam napominjao formiram ih za svakog posebno u zavisnosti od broja dana,lokacije,perioda-datuma,broja osoba-soba.Primer: za pocetak juna za dvokrevetni apartman imate ponudu od 25 evra ali i 120 evra U oba slucaja su novije gradnje, u mermeru i punom drvetu,sa tv,tel,a/c ali su prvi na izlasku iz grada a drugi u hotelu ili na plazi ili okolini i imaju recimo bazen i recepciju pride. Kako nas narod kaze "koliko para toliko muzike" ali da ima za svaciji ukus-ima.Kao sto imam i apartmane koji su udaljeni oko 400m od nocnih klubova i diskoteka,koji su inace jedan do drugog i koje preporucujem mladima,tako da posle provoda i **** za 5-6 minuta ste u krevetu a i izbegavate neprijatnosti u saobracaju.Inace vozacima upozorenje za pojas i alkohol,kazne su bas zestoke.
 
15,16 i 17 avgusta je veliki praznik u grckoj i nista ne radi a grci su poznati po spajanju praznika sa vikendom,odmorom pa i strajkom,tako da je sve puno.Medjutim i oni i vi ili bilo ko drugi ako rezervise na vreme,naravno da mesta ima,ali ovo napominjem zato sto je sve u tom periodu najskuplje i to je vrhunac sezone,kako kazemo ovde-ludnica,to vredi videti.Cene apartmana u gradu u tom periodu se krecu 60-70-80 evro u gradu,nesto malo jace su na periferiji dok u blizina plaza "flertuju" sa 90-100 evra.Neki hoteli imaju cene u stotinama evra.Razlike postoje jer nije isto ako rezervisete 15 dana ili 7-8.Sto se tice prevoza,gradonacelnik se bori lavovski sa "velikim ribama" jer nekome ne odgovara da ima brod solun-skiatos,pa u tom slucaju hiljade turista iz sev.grcke,srbije ,ceske pa i nemacke treba da voze preko 200km ispod soluna,pa da se iskljuce kod larise za volos,odakle jeste blize morskim putem do skiatosa nego iz soluna,ali nije isto voziti i spavati u brodu.Za sada je to pored Ag.Konstandinosa iz pravca atine, jedina luka gde ulazite na brod.Naravno,da u slucaju dolaska mojih gostiju rezervisem mesto za automobil,a ako dolazite sami gledajte da to budu jutarnji sati,da biste u slucaju popunjenosti broda "uhvatili" popodne,da ne spavate u volosu,sto se cesto desava nasim ljudima zbog neinformisanosti.
 
Da li je neko od vas bio na Rodosu i da li moze da mi preporuci da tamo provedem 10-ak najvaznijih dana u godini :). :?:
Zanima me preko koje agencije ste isli, sta treba posetiti i u kojem mestu je najbolje odsesti? Cula sam da je vetar veliki problem, da li je stvarno tako? Kakve su cene, npr u odnosu na ostatak Grcke (prosle god. sam bila na Krfu a poznat mi je i kontinentalni deo).
Hvala unapred svima koji odluce da mi pomognu svojim savetima. :)
 
Proslog leta sam bio na Rodosu i po meni je on u principu dobar izbor,mada ne vrhunski.E sad valja odsesti ili u gradu Rodosu ili u 14km udaljenom Falirakiju(tu sam ja odseo).U principu mislim da je Faliraki bolji izbor,jer ima daleko bolju plazu,a ako trazis nocni provod i za to ne treba da brines,posto je Faliraki pravi party-town.Imas sve moguce sportove na vodi,akvapark u blizini,kafici,restorani,diskoteke,zurke na plazi itd.Cene na Rodosu su pristojne,tipa pivo 0,5l oko 2-2,5e,neskafa 1,5-2e,giros oko 2e itd.
Sto se tice vetra to jeste problem i zato slobodno zaboravi zapadnu obalu mada je i na istocnoj jak(kako god da "ubodes" suncobran sigurno ce ti odneti vetar,tako je bar bilo u avgustu).Otprilike dok si na suncu vrucina ti je,odes u vodu a ono kad izadjes iz vode zima ti je zbog vetra...
Ja sam bio preko Relaxa u apartmanima Steves koji su zaista odlicni,ima ih i u ponudi za leto 2007.
Toliko od mene nadam se sanjice da sam ti bar malo pomogao.Ako imas jos neko pitanje samo napred.
 
Hvala puno na odgovoru. Videla sam i Relaxovu ponudu, ali cu ipak sacekati i ostale agencije. Jos uvek nisam 100% odlucila da cu ici na Rodos pa me zanima i sta je za tebe vrhunska ponuda? Inace nocni provod mi i nije na prvom mestu sto naravno ne znaci da trazim neko pusto ostrvo. :) Ono sto svakako ne mogu da podnesem jeste da sve vreme provedem na jednoj plazi, ta vrsta odmora me ne intresuje tj. potreban mi je malo aktivniji odmor. Kao sto je recimo Krf, dovoljno je veliko ostrvo da ti ne bude dosadno a opet i dovoljno malo tako da kolima mozes da ga obidjes i da se svaki dan nadjes u drugom mestu. :grin: Bilo bi lepo kada bi svako ko se pronalazi u vrsti odmora koji sam prethodno opisala dao neki svoj predlog, s tim da se ipak zadrzite na grckim ostrvima :!: Hvala
 
turisticka agencija Relax je izasla sa ponudom za 2007, i vrlo su povoljni, ima i nekih promotivnih popusta, a vec je dosta rasprodato.neko je pitao za Rodos:
Rodos je vece ostrvo ( ali po meni ne lepse )od Krfa, slazem se da je Faliraki dobar, ali ja preporucujem sam grad Rodos.Ako hoces da ti bude lepse nego na Krfu, odluci se za Krit ( Mesto Hersonisos ili Hani Kokkini ).Ako zelis, mogu da ti preporucim nekoliko dobrihj i povoljnih hotela i za Rodos i za Krit..
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top