Da li je bolje imati 400 kvadrata u Kuli ili 50 kvadrata u Beogradu? Vol.4

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sutra na Dunav da se baci nesto na zicu

Sa

Flag_of_Italy.svg
Sa zastavom? Svašta.
 
Kako mogu toliko drastične višestruke promene stavova, uz prateću isključivost, bez traga sinteze da budu rezultat razmišljanja?

Па неко може из куће да понесе лоше ставове који су последица незнања, али онда да чита и информише се и онда их промени.
 
Па неко може из куће да понесе лоше ставове који су последица незнања, али онда да чита и информише се и онда их промени.

Ja imam jako dobrog i jako informisanog drugara koji je nekada bio umereni nacionalista, a sada je u fazonu "***** Srbiju". Dogodilo mu se to da se nakon godina nejebice smuvao sa nekom devojkom koja pripada nekakvim femi - liberalnim krugovima ili kako god da već idu te podele...
 
Па неко може из куће да понесе лоше ставове који су последица незнања, али онда да чита и информише се и онда их промени.
A može i da se utripuje, ako je, recimo, iz go.vana do grla, izašao na suvo. Umesto da poštuje to što se nije udavio i da je srećan zbog napretka, on sad pljuje.
 
Ja imam jako dobrog i jako informisanog drugara koji je nekada bio umereni nacionalista, a sada je u fazonu "***** Srbiju". Dogodilo mu se to da se nakon godina nejebice smuvao sa nekom devojkom koja pripada nekakvim femi - liberalnim krugovima ili kako god da već idu te podele...

Не верујем да га је девојка променила, него је он потражио неку такву некон што је променио своја начела. Нејебица је вероватно била урзок неког дубљег животног проблема, у којем је између осталог морао да ревидира цео свој поглед на свет.

Умерени национализам се носи из куће. То је оно што је пристојно. Малограђански пристојно. Једе се Васина Торта, носи кошуља испод танког џемперића, иде се на славе, прави се риба кад Аранђеловдан падне у среду. Подржава се женска хокејашка репрезентација или наша нова Џу Квон То Боркиња на Турниру у Тунису. Презиру се усташе и балије али поштују "Умерени Хрвати и Срби Муслимани"). Вози се Фијат Пунто или Шкода Фабија, Фиат 500Л или Пежо 307. Пуше се 4 цигарете дневно кришом од фамилије и 3 отворено са ортацима. Подржава се ЕУ, али презиру декадентни елементи у њој. Воли се Русија. Мора се имати благо поштовање кад у оном злату у Кремљу двојица роботизованих гардиста отворе тешка врата кроз која прође Путин. Пости се један пост. Иде се повремено на литургију, али не много често (јер смара стајање али то НИКАД не смеш да кажеш).

Ето тако живи и размишља нека пристојна особа у Србији 2020.

Али онда некоме у живот може да падне атомска бомба, и он из тога изађе као неко други.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top