Da li je bolje imati 400 kvadrata u Kuli ili 50 kvadrata u Beogradu? Vol.3

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa ne znam sta si luksuzno to tamo dole video.

Moze ako budes dolazio ovamo a ne budem negde na putu popicemo pice. Moze i na Goliji.

Ne unistavas ti srpsko selo vec srpska bg pseudoelita. Ti si samo oportunista. Koji bira liniju manjeg otpora.

Па, ако дефинишеш опортунизам као коришћење повољних прилика и ситуација ради постизања сопствених циљева, онда да, јесам.

Ако га дефинишеш као избегавање решавања друштвених проблема ради очувања свог статуса и привилегија, ту се баш не проналазм.

Нити ја имам неку позицију, нити неке привилегије, па да ми одговара status quo. Видимо се на Голији. :)
 
Ali da li kapiraš da si toliko tup da sam ladno predvideo šta ćeš da uradiš i da ćeš još jednom da se ispališ? I nije te blam što si opet pokušao da podmetneš laž?
Koliko puta neko treba da te lupi po glavudži da bi shvatio da si smešan i bedan u pokušajima da muljaš? To možda prolazi kod tvojih kumova i šurnjaja, ali ne i ovde gde ima malo više pametnih ljudi koji zanju mnogo više od tebe. Mnogo, mnogo više.
 
Ja mislim da si ti muškarac koji se predstavlja kao žena.

Ја мислим да је Јами изнад тих концепата пола, религије, нације... она је deus ex machina.

И када превазиђе физичку форму као такву, њена ће сена лутати форумом, плашити радикале...
 
То такође може бити проблем... ко је "елита". Ето, Тикси је поставио неке текстове о говедарству у Аустрији јуче, и оно што сам закључио је да су успешни у томе јер су створили регулаторно тело, нешто слично синдикату, када су схватили да је битно да се повежу, и контролишу производњу и квалитет. То се дешава половином прошлог века. Њихов тадашњи министар пољопривреде био је први директор, или председник или шта већ, те организације. Направили су је када је већинско мишљење било да им је та организација потребна. Не верујем да је дотичном министру било лоше, али је човек схватио да ради у интересу своје државе, и направили су одличан посао. My point being, очигледно је била потребна промена свести код самих произвођача, да би органи власти нешто предузели.

Vrsta interesne solidarnosti i esnafskog udruživanja o kojoj pišeš moguća je u društvima koja drže do kontinuiteta.

U turbulentnoj državi u kojoj je svojina za jedan vek promenila više titulara a pola veka smatrana narodnom kontinuitet je nemoguć.

На власти јесу говеда, али будимо реални... половина државе је спремна да прода будућност своје деце за хиљаду динара и сендвич. Можда ни не схватају шта раде, можда их није брига... али како онда да се промени нешто?
Упали смо у неку апатију, безвољност која траје већ добрих 20 година. Мало људи је спремно да се стварно бори.
Мексички револуционар, Емилијано Запата, је рекао: "Боље је умрети на ногама, него живети на коленима."

Zapatu bi danas zatvorili u Hag i proglasili ratnim zločincem.

Dehumanizacija i kompanijsko robovlasništvo je globalni trend.

"Ако нема правде за народ, нека не буде мира за власт.", је такође његова изјава.

Шта чекамо? Русију, Кину? Европску Унију? Да сами скупимо храброст?

Možeš da budeš hrabar do mile volje ali bez tehnoligija koje sam razvijaš danas si uglavnom rob. Ili korisnik.
 
Situacija je dosta opasna, jer u prošlosti je uvek postojao bar JEDAN od sledećih elemenata:
  • svinjski ukusi po tabloidima i zidnim muralima nisu promovisani
  • spoljni faktor (evropska zajednica) je protiv režima
Znači 1980. nije bilo svinjformera, a 1994. nije bilo odobrenja EU.

Danas imamo odsustvo oba faktora odjednom, i to stvara Opasnu situaciju.
 
Vrsta interesne solidarnosti i esnafskog udruživanja o kojoj pišeš moguća je u društvima koja drže do kontinuiteta.

U turbulentnoj državi u kojoj je svojina za jedan vek promenila više titulara a pola veka smatrana narodnom kontinuitet je nemoguć.

Zapatu bi danas zatvorili u Hag i proglasili ratnim zločincem.

Dehumanizacija i kompanijsko robovlasništvo je globalni trend.

Možeš da budeš hrabar do mile volje ali bez tehnoligija koje sam razvijaš danas si uglavnom rob. Ili korisnik.

ОК, скроз си у праву. Иако је лепо причати са неким ко има мало мозга,


:lol: ... ова конверација постаје непродуктивна. Хајде да политичку ситуацију, или све недаће која она доноси, посматрамо овако:

Ако је до нас, како и када ћемо променити нас?

Ако је до њих, како и када ћемо променити њих?

Ако није ни једно ни друго, шта је онда?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top