Da li je astrologija gatanje?

Pa, iako mi je sve to zanimljivo, ne proučavam odavno. Ostalo mi je neko leksikonsko znanje i služi mi kao lagana temica za ćaskanje, ali znam da moja religija na nju ne gleda sa naklonošću. Mislim da bi bio greh kad bih u astrologiji tražila rešenja i pogled u budućnost, a ovo zezanje kao-koji je najpametniji znak, koji je najlepši, koji vrckast, koji ozbiljan... to mi je samo neki izgovor za razgovor.
 
Gatanje je proricanje sudbine. Da li astrologija potpada pod to?
Sta je sudbina? Znamo da ima vidovitih ljudi koji mogu da predvide neciju licnu sudbinu, ako su izvestaji o tome tacni? To bi bilo u skladu sa teorijama prema kojima su kljucni dogadjaji u necijem zivotu vec unapred predodredjeni na na astralnom planu, i to ne zbog nekih slepih sila nego zato sto su se duse tako dogovorile pre inkarnacije...
To objasnjava i zasto je moguce predvideti sudbinu pojedinca a ne i nacije - za naciju nema takvog planiranja unapred tj. ima od strane politicara i tajnih drustava ali oni svi raspolazu podacima i medjusobno se takmice ko ce koga da nadigra i poremeti tudji plan pa cak i sudbinu ako unapred vide kakva je...

Dakle prvo treba odgovoriti na pitanje koja sudbina postoji, a ako postoji, onda se nekako moze i predvideti!
Originalna astrologija se uglavnom bavila proricanjem sudbine ali je krajem 19. veka poprimila novu dimenziju - psihologiju
Mozda zato sto je tada i nastala psihologija.
Medjutim mozda se pre toga vise identifikovala sa astronomijom, u kojoj je kao sto znamo sve predodredjeno, jer se tacno zna gde ce biti planete i za 10.000 godina, znaci to je primer buducnosti koja se "vec desila"
Ne.Ozbiljni astrolozi proucavaju kretanje planeta i zveda u naucne svrhe,a oni sto se pojavljuju po televiziji i gataju u karte,su obicne lopine i neznalice.
Cek, pa imas upravo neke astronome koji gostuju na televiziji a upravo su cisti medijski pseudonaucnici i prevaranti?
 
Poslednja izmena:
Sta je proricanje sudbine? Znamo da ima vidovitih ljudi koji mogu da predvide neciju licnu sudbinu, ako su izvestaji o tome tacni? to bi bilo u skladu sa teorijama prema kojima su kljucni dogadjaji u necijem zivotu vec unapred predodredjeni na na stralnom planu, i to ne zbog nekih slepih sila nego zato sto su se tako dogovorili pre inkarnacije...
To objasnjava i zasto je moguce predvideti sudbinu pojedinca a ne i nacije - za naciju nema takvog planiranja unapred tj. ima od strane politicara i tajnih drustava ali oni svi raspolazu podacima i medjusobno se takmice ko ce koga da nadigra i poremeti tudji plan pa cak i sudbinu ako unapred vide kakva je...

Dakle prvo treba odgovoriti na pitanje koja sudbina postoji, a ako postoji, onda se nekako moze i predvideti!

Mozda zato sto je tada i nastala psihologija.
Medjutim mozda se pre toga vise identifikovala sa astronomijom, u kojoj je kao sto znamo sve predodredjeno, jer se tacno zna gde ce biti planete i za 10.000 godina, znaci to je primer buducnosti koja se "vec desila"

Cek cek, pa imas upravo neke astronome koji gostuju na televiziji a upravo su cisti medijski pseudonaucnici i prevaranti?
Pa i na takve mislim.Milutin Milankovic se bavi tim stvarima i doprineo dosta toga,a ovi se dovijaju i pricaju kako i gde se nalazi Neptun i koji je znak horoskopa povezan sa tim polozajem planete.Koje gluposti.
 
Pa i na takve mislim.Milutin Milankovic se bavi tim stvarima i doprineo dosta toga,a ovi se dovijaju i pricaju kako i gde se nalazi Neptun i koji je znak horoskopa povezan sa tim polozajem planete.Koje gluposti.
Ma ne nego astronomi koji negde gostuju u emisijama u ulozi branitelja zvanicne naucne agende, nema vecih prevaranata od njih (gori od najgorih politickih botova i placenika)...
Ne znam zasto bas njih zovu u takve emisije, valjda zato sto im je nauka popularna.
 
Nije gatanje. To su ovi šarlatani koji se reklamiraju po tv-u da zarade pare.
Astrolog je zapravo tumač natalne karte, protumači vlasniku natala ono šta piše. Ukaže na neke povoljne prilike i neke nepovoljne, koje su zapisane u natalu.
Ljudi brkaju bajanje, gatanje, vračare sa astrologijom.

Prema Bibliji, Vitlejemska zvezda se pojavila na nebu i dovela tri mudraca ka mestu rođenja Isusa Hrista.
 

Back
Top