Da li imate košmare?

CrveniGulas

Ističe se
Poruka
2.416
Pa, kao što glasi tema, da li imate košmare?
I koliko često i koliko su intenzivni i što je najbitnije, u kom ste životnom dobu?

Mogu i podpitanja - kada ste poslednji put imali košmar i koji vam je bio najgori?

Ja sam 30+ i ne sećam se kada sam poslednji put imao užasan košmar. Kao mali sam ih tu i tamo sanjao. Mislim da je ovo sve normalno u odnosu na uzrast. Sada mogu samo da imam uznemirujuć san koji se nadovezuje na neko neprijatno iskustvo.
Najgore mi je bilo kada sam sanjao ljude bez očiju, ljude koji vire (ovi imaju oči), groblje, kada ne možeš da se pokreneš ili da govoriš...

Stavio sam temu u nauku. Tražio sam neki podforum tipa Život, pa razmišljao da temu stavim u Zdravlje, ili Psihologiju. Na kraju ovde jer ne bih da se ograničava tema na jednu oblast.

A inspiracija za temu je to što ne mogu da zaspim.

a
Jesi li to vežbao, ili samo od sebe? Doduše se ona astralna projekcija, kontrola snova i sl.
Ma i to je mnogo sobzirom da je neprijatno a ne dešava se većini.

Sta da vezbam?

Astralna proekcija je laz i ne postoji tj nije moguca, isto kao astrologija sto je velika laz.

Jedino posle kad mi je u neku ruku pocelo da mi smeta i kad sam se zainteresovao za problem malo bolje onda sam shvatio zapravo o cemu je rec i istrenirao sam se da se koliko toliko ne uplasim uvek i steko sam mogucnost da provalim kad se to desava da nije stvarno i u normalnim snovima cesto provalim da je to san, da sam u snu i da sanjam.
To je jednostavno tako samo od sebe tj od nikud krenulo jos kad znam za sebe otprilike negde kraj osnovne skole...

Poslednja izmena:
imam kosmare od malena. ponekad ih samo dozivljavam, ponekad mogu da ih kontrolisem.

u zivotu nisam video tako dobar film kao sto mi je prosecni kosmar.

za jednu noc prozivim emocija koliko ne dozivim kroz godinu dana

Slicno i kod mene, samo sto sad ja strasne snove i one mucne morbidne ne dozivim kao kosmare i nesto sto me natera da se cimnem i izderem u snu da se probudim vec jednostavno san se nastavlja.

Jedini kosmar i sto me izcima iz sna i natera da se izvicem je paraliza sna sto sam vec naveo a ostalo je sve kako si rekao kao film.
Svaki put nesto sanjam i secam se detaljno sta sanjam 80% pa i 100% sna zapamtim.Retko kad nista ne sanjam ili zaboravim san.

u principu super spavam i nemam lose snove, ponekad seksualne ali redje nego sto bih voleo :D

ali sam primetio, kad god odem u neki drugi krevet i promenim moj dusek prvu noc sanjam neke gremline :rotf:
ali nije kosmar, cak je i simpaticno ali su uvek neki akrepi i bauci :D i za dan dva kad se naviknem na nov krevet vrate se i normalni snovi :D

Pa, kao što glasi tema, da li imate košmare?
Naravno:
1701641488871.png

Back