Da li dozvoljavate gostima da puše u vašoj kući?

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
334.296
A vi ste nepušač

Povela se diskusija na Twiteru kada je jedan tviteraš napisao da više ne ide kod prijatelja jer ne dozvoljavaju da se puši kod njih u kući.

Šta vi mislite o ovome..?

duvanski_dim.jpg
 
У Русији нико не пуши у стану, кући. Сви излазе напоље па и домаћини. Овде се пушење, унутар животног простора, сматра некултуром и сви то поштују.
У Србији је обрнуто. Непушачи морају да изађу јер пушачи никога не уважавају.
Сећам се запрепашћеног лица моје супруге, када је први пут дошла у Србију. Није могла да верује да се пуши унутар стана, куће.
 
I ne može mi gost biti veća svetinja od moje dece,koja treba da sede u dimu. Ako ja izlazim iz rođene kuće da bih pušila,ni gostu ništa ne fali ili da mi se pridruži napolju ili da se suzdrži koji sat da ne puši.
Meni ne smeta niko ko puši niti smatram da bi trebali da ostave cigarete .Pusenje je licna odluka i navika.
Ko se ljuti i naspušta prijatelje jer ne mogu da puše u njihovoj kuci..meni je samozivo i nepoštovanje
jer takve pušace ne zanima sto domacin ima decu..oni ce da ispuse dok sede u gostima 2, 3, 5 pa i 10 cigareta i odu
domacinu ce ostati da prazni i pere pikslu i da luftira stan iako je napolju - 5 na primer..
 
Poslednja izmena:
Meni ne smeta niko ko puši niti smatram da bi trebali da ostave cigarete .Pusenje je licna odlčuka i navika.
Ko se ljuti i naspušta prijatelje jer ne mogu da puše u njihovoj kuci..meni je samozivo i nepoštovanje
jer takve pušace ne zanima sto domacin ima decu..oni ce da ispuse dok sede u gostima 2, 3, 5 pa i 10 cigareta i odu
domacinu ce ostati da prazni i pere pikslu i da luftira stan iako je napolju - 5 na primer..
Na dečijim rođendanima, ako su u kući, naravno da ne pušim, izbegavam i kod prijatelja nepušača.
Imam ortaka nepušača, on me večito tera da zapalim, jer vidi da neću zbog njega i žene.

Ali da odem na slavu, pa da ne mogu da zapalim posle krkancije - e, to ne ide, beš takvu slavu...
 
zar ne možes da se uzdržis na 2 sata koliko si u gostima i ne zapališ cigaretu , vodeci racuna da prijatelj ima decu na primer
Ne bih nikad zapalila u prostoriji gde borave deca. To što su neki ljudi pušači, ne znači da su svi neuviđajni.
P.S. Pre par dana sam bila na službenom putu,...u nekom lokalu svratili na piće, gde je bilo zabranjeno pušenje. Pitam da li imaju prostoriju za pušače,...kažu da nemaju! Ustajem da napustim lokal i za mnom napuštaju lokal i ostali, iako nisu svi pušači.
Ali da,...takve lokale i mesta, napuštam iz momenta!
 
Ne bih nikad zapalila u prostoriji gde borave deca. To što su neki ljudi pušači, ne znači da su svi neuviđajni.
P.S. Pre par dana sam bila na službenom putu,...u nekom lokalu svratili na piće, gde je bilo zabranjeno pušenje. Pitam da li imaju prostoriju za pušače,...kažu da nemaju! Ustajem da napustim lokal i za mnom napuštaju lokal i ostali, iako nisu svi pušači.
Ali da,...takve lokale i mesta, napuštam iz momenta!
Баш ти хвала за то напуштање. Одвратан ми је воњ тог пушачког дима који се завукао у све поре ресторана у којима се пуши.
 
Na dečijim rođendanima, ako su u kući, naravno da ne pušim, izbegavam i kod prijatelja nepušača.
Imam ortaka nepušača, on me večito tera da zapalim, jer vidi da neću zbog njega i žene.

Ali da odem na slavu, pa da ne mogu da zapalim posle krkancije - e, to ne ide, beš takvu slavu...
izadji na terasu ili dvorište..ne moras da prijatelju dimiš na slavi
 
У Русији нико не пуши у стану, кући. Сви излазе напоље па и домаћини. Овде се пушење, унутар животног простора, сматра некултуром и сви то поштују.
У Србији је обрнуто. Непушачи морају да изађу јер пушачи никога не уважавају.
Сећам се запрепашћеног лица моје супруге, када је први пут дошла у Србију. Није могла да верује да се пуши унутар стана, куће.
ja i u kuci ne pusim u kuci.
ne volem
a kod drugih kako god domaci kazu, mada i dalje obicno napolju
jedino sto mi smeta mudrosiranje,.

ovo je postao svet nepusaca, ne znam za: Непушачи морају да изађу јер пушачи никога не уважавају.
bice da je cesce obrnuto?
 
Kada mi dođu gosti, ako su pušači i pitaju za dozvolu da zapale cigaretu, naravno da mogu, šta više i ja im se pridružim i trudim se da im bude prijatno i da se osećaju opušteno u svakom smislu.

Kada odem u goste ne pušim ako imaju decu, stare i nepušače..Kao da sam programirana, organizam mi ne traži cigaretu ako ne mogu biti opuštena, šta više, ni ne mislim na cigarete.
Zapalim cigaretu uz kafu samo ako je domaćin pušač i prvi zapali cigaretu.

Načešće se sa prijateljicama nađem u nekom kafiću. Tu opušteno popijem kafu uz cigaretu.
 
Баш ти хвала за то напуштање. Одвратан ми је воњ тог пушачког дима који се завукао у све поре ресторана у којима се пуши.
I meni je,...ne podnosim miris "čistunaca", koji umišljaju da pušači ne bi uopšte trebali postojati! :roll:
 

Back
Top