Da li biste se odselili iz BG-a?

Otisla si jednog jutra,
Puna straha, putem snova,
Otisla iz ovog grada......
Sve se nadam da ces negde svitanja pronaci bolja.
Sad kad pises, jedno pitas
Svaka rec ti prosto moli
Obisla si pola sveta,ali nigde mesta nema
Koje mozes da zavolis kao svoj grad, Beograd......

Javi se i naših reka seti se
Na krilu belog goluba
Doleti meni na dlan
Beograd još uvek ima stari sjaj
Rodni grad zove te sad

Odnela si nesto slika,
Samo kofer uspomena,
Dovoljno,da pamtis
Ono sto te veze i zove da se vratis
Sad kad sanjas,san te pita
Sto ti svicu sivi dani
Dotakla si svoju dugu
A za uzvrat imas tugu
I nemas koga da volis........
A tako bi rado u svoj grad......

Javi se i naših reka seti se
Na krilu belog goluba
Doleti meni na dlan
Beograd još uvek ima stari sjaj
Rodni grad zove te sad

E, baš nećem da idem!
 
Zmajche90:
Ne znam,bila sam tamo 2 puta 2005 i 2003 i bas me je zacudilo to sto je skoro sve u Glavnoj zatvoreno posle 20h,sem neka2 restorana,a nikakvu diskoteku nisam provalila...S druge strane,nisam ni imala puno vremena za obilazak grada,samo to u uzem centru...
na svidjaju mi se ni njihove pizze...Trpaju nekakav njihov zacin...i kore su im debele... :-)
Moj brat je bio ovog proleca i kaze da se ukoliko Kosovo postane nezavisno,Kosice sa okolinom pripajaju Madjarskoj...
da,bas lici na Novi Sad..ili Sombor...

Imala sam tu srecu da naletim na naseg coveka tamo... on nas je odveo i u "nasu" diskoteku i u "nasu" piceriju (**** je bila odlicna)!
Tako da je faktor srece bio presudan :)
Ali vratimo se temi...BEOGRAD je ipak moj grad :)
 
mogla bih da se odselim, zanemarivsi emocije, i iz nekih racionalnih i materijalnih razloga... ali mislim da bih posle nekog vremena osetila neizdrzivu potrebu da se vratim, samo na dan, da virnem na Tash, i procunjam "mojim" ulicicama, bacim pogled na neka draga mesta i pomirisem usce....
 
medved_bg:
E, baš nećem da idem!
IKONc70357f7c4e970a699de69b64e12-1.gif
musik19ox5-1.gif
aplauz-1.gif
 
Ovako na prvu loptu, rekla bih, ne, nikada, taman posla. Ali, Kipar, naročito Limasol, i ta tako morska mesta koja imaju solidan standard, i sređena su na koliko-toliko evropski način, urbana su... Recimo da bi takva mesta posle Beograda bila prva na mojoj listi :smile:
 
Da li biste presli da zivite u neki drugi grad u Srbiji ili u inostranstvu??? :roll:

U Srbiji ne. A u inostranstvu možda. Postoji više stvari koje gledam. Ipak, nisam nikada bila napolju toliko dugo da bih znala da li bih mogla da živim tamo. Letovanja i putovanja ne mogu da računam, pošto je to kratak period. Sviđa mi se, privlači me više svetskih gradova, ali ... Da se ne ponavljam. :)
 

Back
Top