Cuba

klika:
-Svaki hotel na Karibima je ogradjen, nije to samo karakteristika Kube........
-Oni ceo dan cekaju u redu za kilo brasna i litru mleka, sladoled je misaona imenica........
-Ko radi u hotelu jeste srecnik, jer moze da zaradi tri puta vise od lekara.....
-Ja nosim izuzetna iskustva, nikad gorka, video sam slicne stvari i u Dominikani, covek se navikne na te stvari ukoliko zivi sa tim ljudima...........
-Tesko se moze biti ponosan kada se moli za novac........
-Ja nisam bio nimalo ponosan dok su nas bombardovali, osecao sam se kao poslednji bednik na planeti........
...hmmm... pocetak bese... CULA SAM...zar ne? ;)
...i nisam se osecala bedno... sami protiv svih... hmmm...mozda malo ustraseno, ali ne i bedno...sada sa ove vremenske distance uvidjam koliko smo svi bili povodljivi i koliko je bilo lako manipulisati sa svima nama...svi smo se busali u grudi i izigravali "velicinu", a posle se skrivali po podrumima i ko zna kakvim sklonistima.... tu "skolu" smo platili...
...nadam se da cu posetiti Kubu, pre nego sto u nju stigne McDonalds... :-D
 
sofffy:
Da li neko zivi na Kubi?Kakvi su uslovi da se ide tamo?

Tesko da tamo moze iko da ostane da zivi, moguce je ali ........takodje, sta bi radio, tamo nema posla, jedino ako imas neke stalne prihode.
Ali ne ocekuj da ce biti jeftino posto za strance postoji poseban rezim u smislu koriscenja convertibilnog pesosa koji je otprilike 1 CUC= 1 euro. Cene za strance nisu ni malo naivne. Za nocenje ti treba od 20-25 CUC.
 
planiram da odem na kubu i ostanem jedno 2 meseca tamo , ali da osetim kubu , necu skupe fensi hotele , vec da iznajmim neki stan i da se uklopim sa kubancima , pa me zanima sta imate da mi kazete o tome ,kao i koliko para moze da se ponese da li ima neki limit za unosenje novca
 
planiram da odem na kubu i ostanem jedno 2 meseca tamo , ali da osetim kubu , necu skupe fensi hotele , vec da iznajmim neki stan i da se uklopim sa kubancima , pa me zanima sta imate da mi kazete o tome ,kao i koliko para moze da se ponese da li ima neki limit za unosenje novca

Ne mozes iznajmiti stan, to je ilegalno. Mozes rentati sobu po danu, oko 15-25 CUC (konvertibilnih pesosa) po danu sto je poprilicno skupo, 1 CUC je nesto manje od jednog eura ali to ti je jedina opcija.
Ti ne mozes koristiti lolakni pesos tako da , kad cvrstu valutu pretvoris i ove CUC, Kuba nije ni malo jeftina za stranca.
Za dva meseca ce ti trebati poprilicno novca.
 
zivim u pg. rodjena sam na cubi,mislim na francuskom pjevam kao ove s granda potpuno sam fenomenalna . Gledam domace i strane filmove i volele bih malo da i komentarisem sa nekim o filmu nasem stranom na engleskom :-D u stvari na bilo kom jeziku, veliki sam poliglota,glota,glotaaaaaaaaa :lol:
 
evo i ja sam radoznao :) zanima me koja je najeftinija varijanta, preko koje kompanije odleteti na Kubu i sta je najisplativije po pitanju smestaja, hotel, renta sobe ili sta? Ja bih otisao u nekoj samostalnoj reziji oko mesec dana ali nemam predstave koliko bi to moglo da kosta pa ako ima koga sa svezijim informacijama doboro ce doci... naravno i svaka druga info koja ulazi u kontekst je dobrodosla... unapred hvala!
 
Pozdrav svima,

hteo bih i ja da se nadovezem na pricu. Klika, ne mislim bas da ljudima prenosis realno stanje na Kubi. Ne znam gde si uspeo da nadjes prosjake jer mi je to bas zapalo za oko: nema ih nigde! Taj narod ima stvarno puuuno ponosa i nikada nece uzeti nista bez da ti da nesto zauzvrat. Tacno je da zive jako siromasno i shodno tome pokusavaju da prezive dovijajuci se na razne nacine, ali ti nacini su UVEK posteni, tj. prodace ti nesto, dace ti neku uslugu, savet, bilo sta ali nece uzeti pare kao poklon! Imas babe postaroj Havani koje prodaju lakirane kamencice sa runco napisanim "Cuba" flomasterom ili cime vec, flasice sa peskom sa plaze itd. Bilo sta samo da ne prose. A turisti bi kupili i opusak od cigare samo da je sa Kube. I nema onoga kao u Grckoj ili Turskoj da te vuku za rukav da kupis nesto od njih, bas naprotiv, veoma su kulturni i fini. Istina je da je tamo najveca sreca ako uspes da se zaposlis u hotelu jer onda dobijas baksis koji ti bude veci od mesecne plate. Ali ne znma gde ce to potrositi kada Kubanci nemaju radnje gde mogu da kupuju stvari poput nas ovde. Naime, damo postoje dve valute, Kubanski Pezos i Konvertabilni Pezos. Kubanci dobijaju plate u kubanskim pezosima i to mogu da trose u posebnim "radnjama" koje vise lice na magacine nego radnje. Tu dobijaju sledovanja brasna, pirinca, ulja itd i mogu da kupe cigare i mozda jos par sitnica. Sve ostale radnje na Kubi su za turiste i tako su cene u konvertabilnim pezosima i ne razlikuju se mnogo od cena bilo gde u svetu.

Moram na rucak, nastavicu kasnije....
 
ima sajt www.tripadvisor.com na kome mozete naci dosta informacija o Kubi;Kada udjete na sajt ukucajte Cuba i izabrite Forums i tamo ima dosta tema;Ima dosta ljudi koji cesto putuju i neostaju u hotelima nego u privatnim kucama;Ja sam isla sa mojom porodicom u Januaru i fantasticno smo se proveli;Icicemo opet sledece godine;Trenutno se Kuba oporavlja od uragana koji je naneo dosta stete;Ako idete na Kubu najbolje je Decembar-Jun jer to suvi deo godine;Jun-Decembar je kisni deo godine sa uraganima i tropskim olujama;Pozdrav
 
kako bi mogao da odem u Kubu da postanem njihov drzavljanin i da tamo otvorim firmu...

koliko im novca moram odneti i tako to...

cuo sam da je recimo karta za bioskop u protivrednosti od oko 4 dinara a da im je plata oko 25 eura...

pricajte sve sve me zanima
 
kako bi mogao da odem u Kubu da postanem njihov drzavljanin i da tamo otvorim firmu...

koliko im novca moram odneti i tako to...

cuo sam da je recimo karta za bioskop u protivrednosti od oko 4 dinara a da im je plata oko 25 eura...

pricajte sve sve me zanima

Zaboravi na ovu ideju, nikako ne mozes otvoriti firmu niti posedovati bilo kakve nekretnine na Kubi, kraj price.
Ako imas novca i zelis da otvoris firmu, razmotri druge zemlje, recimo Costa Rica, Panama, Argentina, Chile,......ako te vec zanima ovaj deo sveta.
 
Zaboravi na ovu ideju, nikako ne mozes otvoriti firmu niti posedovati bilo kakve nekretnine na Kubi, kraj price.
Ako imas novca i zelis da otvoris firmu, razmotri druge zemlje, recimo Costa Rica, Panama, Argentina, Chile,......ako te vec zanima ovaj deo sveta.

pa znas kako zanima me taj deo sveta zbog klime i niskih cena... primamljiva mi je ideja da mogu da zivim sa 50 ak eura mesecno i to dobro...

novca ima pa mi je bolje da ulozim tamo gde je jeftino nego da me ovde oderu a da zivim gore nego tamo...

zasto nedaju na kubu ... sta kao komunizam???
 

Back
Top