Crna Gora - potpuno drugačiji pristup

Ma kakav Herceg Novi, ko jos ide dole,
prijatelju idi u Bugarsku da vidis sta je more i usluga!

Za manje para ces da prodjes u Nesebaru a mnogo lepse mesto od Crnogorskog primorja, navodim nesebar jer je medju najjeftiniijim u Bugarskoj, a opet super je tamo

Proveri cene pa ces videti i Suncev breg je vrhunski samo je malo skuplji
pozdrav
 
Tačno, veoma drugačiji pristup, ali za mene i nadam se druge koji hođe da sačuvaju glavu i svoje živote nikad više u Crnu goru na letovanje kao savet.A ovo dole bih nazvao ispovest jednog Srbina u novoj ekološkoj državi, a ujedno i savet šta ih može sve snaći.


Do sada u Crnoj gori letovao sam svake godine da uzmemo od neke 1989 godine. Povremeno sa mogućnostima letovao sam i u Grčkoj, Bugarskoj, Turskoj. Ovo šta me je snašlo mene, i još dosta njih u vozilima bilo ih je iz raznih država ( poljake, madjare, Albance) ne daj bože da se nekome dogodi. Kratko ću vam opisati. Ulazak na granični prelaz u crnu goru u 02.00 ujutru čekao sam sat vremena. Na registarskim tablicama kako je svima pozunato a većina ih ima onaj plastični deo postoji oznaka SRB. Carinik iz ne znam kojih razloga bio je izričit da tako ne može, mora stajati na zadnjem staklu. nalepnica. Dalje iz samog razgovora odmah se videlo da ne ulazimo u Ekološku državu već u državu sa drumskim razbojnicima. Na pitanje da li treba neka kazna dok se ne snadjemo za tu famoznu oznaku SRB reče daj nešto za smenu.
''Ja izvadih 500 dinara a on na to nas je dosta. U meni već kipi. i razmišljam koliko vama treba ja toliko sigurno nemam''. Dalje još se naljuti pa onda poče ribanje '' Za decu krštenice'' ja na to odgovori kakve krštenice ( deca spavaju u vozilu na zadnjem sedištu),
''''''Ne znam ' Velju' da ih ti nisi dje ukrao pa trguješ belim robljem'''. Šta da vam kažem, došlo mi na granici da ga udarim pesnicom u meni kipi i suzdržavam se. Onda mu ja odgovori ništa ''hapsite me ovde na licu mesta decu budite ako vam nije žao pa ispitujte ko im je otac a ko majka''' Na to će ti predstavnik Crnogorske države'' Jel ja to tebe nešto ljutim, što se srdiš'''.
Sve ovo što sam na graničnom prelazu podneo to mi se u životu nije dogadjalo, napominjem da sam sve ove godine na njihovom prelazu prolazio uz ''Srećan put'' dovidjenja uz zadržavanje od 5 minuta.
Da Vam svima vama koji ste na forumu dalje prenesem dogadjaje. Pošto više nisam mogao da trpim ja ti onom cariniku'' ili ti mene puštaj ili ja okrećem nazad u Srbiju''
U to supruga izadje iz vozila dada jednu što su je nekad zvali kod nas '' Črvena'' 1000 dinara, a on ti reče '' vidiš kako ti žena zna sa ljudima, počeša se sa njom po čelu kao muzikanti na svadbi i ode'''.Moji prijatelji koji su bili iza mene u druga dva vozila isto ih to snadje.

Nije to sve onako nervozan do Podgorice sami znate oko 150 km treba čovek da vozi.
Krećemo dalje stali svi da se sačekamo i pričamo koliko je ko dao i došli smo do zaključka svi po ''črvenu'' 1000 dinara. Da vas ne buni još nije kod njih stupila ekološka taksa i to nema veze sa taksom.
Pošto smo se ispričali i odmorili krenuli smo dalje.
U kanjonu Platije sledeći dogadjaji ''Radovi na putu'' sa naizmeničnim propuštanjem semaforima. Kolona od 15-20 vozila prolazi na zeleno svetlo ja medju njima i moji prijatelji na začelju iz drugog pravca gde ne možemo da se mimoidjemo idu nam u susret takodje vozači tj.cela kolona. Deru se na nas ''Slepci jedni što ne čekate na zeleno, svadja ispred nas jer ne može da se mimoidju vozila''. Ajde nekako bi i to prošlo ali tek kada sam izašo vidim da iz oba pravca svima sija zeleno svetlo. Po meni neispravni uredjaji tj. semafori.Ali sad sledi šlag na tortu zašto je to tako

Drugui dogadjaj posle 7-8 kilometara opet semafor ali sada crveno svetlo. Svi stojimo i čekamo 5, 10, 15, 20, 25 možda i više minuta ljudi izašli iz vozila. Kažu onaj prethodni je bio nesipravan semafor držao je sa obe strane zeleno neispravan je i ovaj ali sada drži crveno.
Dogovor je pao ajde idemo polako na crveno.Iz drugog pravca nema nikoga.
Ne lezi vraže iza nekih 1,5 kilometara iako nama u susret nije došao niko patrola policije. Policajci zaustavljaju i kupe nam svima dokumenta negde oko 18 vozila i šalju nas na neki mračni parking i čekamo. Dole na mračnom parkingu još desetak vozila i svi čekaju. Od vozila policije ide jedan vozač i reče ja dadoh 50 eura i slobodan sam. Ali čovek sede u vozilo BMW i ode prema Podgorici nismo ni stigli da ga pitamo. kako i zašto.

Onda na parking dodjoše dva policajca ili bolje rečeno Crnogorski Hajduci i poče priča
''Svi ćete ići u Podgoricu koja je još oko 60 kilometara kod sudije po skraćenom postupku jer ste vi ovde stranci' zato što ste prošli na crveno svetlo''' neko iz mraka dobaci, pa čoveče zablokirao vam je semafor kao i onaj drugi nekoliko kilometara odavde onaj vam drži zeleno iz oba pravca.
Drugi reče pa oni to namerno drže da bi imali noću da uzimaju '''''' Harač''''' Svi zaključiše da je ova upadica NN vozača istinita. 'Neko dobaci šta predlažete vi misli na policajca Hajduka. Dodjite ja ću Vas prozivati jedan po jedan do vozila.
Kako je prozivao odmah se videlo šta rade s tim što je imao obzira na Srbe.
Albanci su prošli sa 50 eura bez ikakvih priznanica mislim da toliko su dali i Madjari i Poljaci mi Srbi smo prošli kako je ko bio glup ja i moji prijatelji smo prošli sa po jednom opet ''' Ćrvenom'''

Dalje više nemam živaca da vam pišem šta je se sve dogadjalo na putu, tako da one ležaljke su najmanje bolne što ih iznajmljuju na plažama, ali pitam se da na tom putu da ga nazovemo '''' Put smrti pored toga što je užasan sad su tu i drumski razbojnici'''', koji nisu tu da vode red i mir i bezbednost nas.
Možete samo zamisliti da ti idioti drže upaljena svetla zelena iz oba pravca ( pošto će biti pametnih na ovo moje pa ne regulišu policajci svetla) mislim da dobijeni novac zajedno dele sa putarima tj. licima koji izvode radove na putu .
Na takav način ugrožavaju živote ljudi. Pošto još ekološka taksa nije stupila na snagu mislim da je od sutra možete samo da zamislite šta će da rade.

Ovo je bio moj definitivno zadnji odmor u crnoj gori, kao i mojih prijatelja.
Nemam više živaca da vam pišem druge dogadjaje.
Savet svima koji se ove godine odmaraju u Evropskoj državi Crnoj gori
1.Krstite se svi, a i ponesite krštenice.
2.Kada je zeleno svetlo ne verujte nikome možete izgubiti glavu
3.Takodje kada je crveno čekajte dva sata
4. Za carinsku službu ponesite dovoljno novca (mnogo ih ima u smeni)
5.Oznaka SRB da se zna koga da deru.
6Takodje za ostale drumske razbojnike ponesite dovoljno novca
7.Ako vidite more a usput ste dali 200 eura dobro ste prošli

I na kraju shvatite da mi tamo nismo dobro došli, ja sam shvatio a i dosta njih.

Nadam se da će i ova naša država uvesti na bazi reciprociteta iste mere kao što su oni uveli za nas. i Ostaje mi nada da oni mogu da nas vuku za nos tri meseca a mi ost6alih devet meseci.
Pozzzzz svima
 
Ma kakav Herceg Novi, ko jos ide dole,
prijatelju idi u Bugarsku da vidis sta je more i usluga!

Za manje para ces da prodjes u Nesebaru a mnogo lepse mesto od Crnogorskog primorja, navodim nesebar jer je medju najjeftiniijim u Bugarskoj, a opet super je tamo

Proveri cene pa ces videti i Suncev breg je vrhunski samo je malo skuplji
pozdrav

Ja idem u Herceg Novi, a tebe i Jerotija hebala Bugarska, ne bih isla tamo da mi plate. E, vec ne mogu vise da citam vasa lupetanja, dosadili ste bogu i ljudima. :otkacio: I nemam ni kapi crnogorske krvi, samo da se zna. Kad se vratim, iznecu vam svoje utiske o putu i svemu sto se desilo, bilo pozitivno i negativno.
I kako uopste mozes da poredis Crno more i Jadran!!? Kakvo mi je to more, a okolo kukuruzi i vrbe! Gde je tu miris borova, cempresa, algi, gde su maslinjaci! gde je Mediteran! :dash:
 
Gde si ti to letovala u Bugarskoj, gde su bili okolo kukuruzi?
Ja sam konkretno bila u Nesebaru i to sada vec davne 2002. i nisam videla nikakve kukuruze.. Vec samo lepu, pescano zutu plazu, toplo more..
Naravno, sto se usluge tice, ne bih je isticala kao prednost Bugarske, jer se i tamo desavaju razne neprijatnosti, kao i u Crnoj Gori.
I jedni i drugi tek su u povoju turizma, Bugarska doduse nesto duze od Crne Gore kao samostalne drzave..
Ne bih stala ni na jednu stranu, niti blatila samo jednu..
Svaka iole siromasnija zemlja, a takvima smatram obe, ima svojih problema u turizmu..
To, po mom misljenju, nije razlog da se dvoje ljudi svadjaju..
Lepo si rekla, sacekacemo tvoje ovogodisnje utiske, bili oni pozitivni ili negativni..
 
Ej, ljudi, pa ja idem svake godine u CG i Grcku i nikad nisam imala problema ni na granici ni sa ljudima. Niko me nije pretresao, prolazili smo normalno. Ako je gde uzasno, to je na makedonskoj granici, gde satima cekas, dok oni sede u kucici i cekaju da ih potplatis. Na granici haos, kolona ne mrda. U povratku, vodja puta im dao 30 €, pa smo zaobisli sva vozila ispred i prosli kao ljudi.
Sto se tice Bugarske, moja prijateljica kaze da je solidno, ali ja ne volim palme u saksijama i vrbe, vec miris cetinara i plavo more. Plus, sto na putevima Bugarske mozes da dozivis svasta. Hajducija.
Sto se tice vode u HN, ja biram kvalitetan smestaj i tu je uvek ima.
 
Poslednja izmena:
Pa do ove godine nije ni bilo zastoja na granici, ali gospoda Crnogorci hoceju u Evropu pa donose nove zakone, sada nemozes proci dole dok se ne pretresu svi automobili koji se zadese ispred tebe, da se proveri koliko ima krompira i mesa, pa onda da se provere izduvni gasovi, da se nalepi nalepnica koju placas prilicno kao ekolosku taksu itd... A za sve to je potrebno vreme koje je izneto u celoj prici iznad od mirave!
Zato ne nadaj se da ces proci tako brzo ove godine u Crnu Goru, jer Crnogorci su proevropski opredeljeni! Kaktusave vancage
 
Nisi bas realna u svojim komentarima..
Hajducija na putevima Bugarske moze biti pandan onome sto smo procitali na vrhu stranice u izdasnom opisu prelaza preko crnogorske granice..
Drugo, cinjenica je da dosta ljudi putuje u Bugarsku i Grcku, prvi zbog niskih cena i lepog mora, drugi zbog sasvim prijatnog letovanja, te tako i postoje ti redovi na granici i naravno da ako putujes autobusom, gde u svakom ima po 50ak ljudi vise traju pregledi nego da ides svojim kolima-dakle, nije problem u carinicicma, vec u broju ljudi i sredstvu kojim putujes..
Dalje, komentar za vodu u Herceg Novom je potpuni odraz crnogorske realnosti.
To su ljudi koji godinama imaju problema sa snabdevanjem vodom, sto je, priznaces veliki problem za jednu turisticku, primorsku zonu.. Jednostavno, nisu sposobni da rese taj problem toliko dugo..
Zasto bi se smestaj, tj. njegov kvalitet merio time da li imas vode ili ne-zar to ne treba da bude normalna stvar, o kojoj niko ne bi trebalo da razmislja??
Ispade ona stara narodna-plati pa se klati! Sta, platim vise pa cu da se tusiram, spremam rucak, pijem vodu, a ako platim manje, tako mi i treba??
Moras pokusati objektivnije da posmatras stvari..
Sto se tice palmi i drveca, prirodno je da ih ni u Bugarskoj, ni u Crnoj Gori, pa ni u Grckoj nema da samonikle rastu po plazama, jednostavno, takva je klima.. Svaku palmu koju vidis u Crnoj Gori, na setalistima, znas da je zasadjena i to ti ne smeta?
Naravno da je lepo da parkovi budu uredjeni, ali ne mozes tvrditi da je to prirodno stanje..
Kao kada bismo se sada nadglasavali ko je u pravu, da li je lepsi kamen na plazi Crne Gore ili pesak u Bugarskoj?
Tako je kako je- i to je to..
 
Nisi bas realna u svojim komentarima..
Hajducija na putevima Bugarske moze biti pandan onome sto smo procitali na vrhu stranice u izdasnom opisu prelaza preko crnogorske granice..
Drugo, cinjenica je da dosta ljudi putuje u Bugarsku i Grcku, prvi zbog niskih cena i lepog mora, drugi zbog sasvim prijatnog letovanja, te tako i postoje ti redovi na granici i naravno da ako putujes autobusom, gde u svakom ima po 50ak ljudi vise traju pregledi nego da ides svojim kolima-dakle, nije problem u carinicicma, vec u broju ljudi i sredstvu kojim putujes..
Dalje, komentar za vodu u Herceg Novom je potpuni odraz crnogorske realnosti.
To su ljudi koji godinama imaju problema sa snabdevanjem vodom, sto je, priznaces veliki problem za jednu turisticku, primorsku zonu.. Jednostavno, nisu sposobni da rese taj problem toliko dugo..
Zasto bi se smestaj, tj. njegov kvalitet merio time da li imas vode ili ne-zar to ne treba da bude normalna stvar, o kojoj niko ne bi trebalo da razmislja??
Ispade ona stara narodna-plati pa se klati! Sta, platim vise pa cu da se tusiram, spremam rucak, pijem vodu, a ako platim manje, tako mi i treba??
Moras pokusati objektivnije da posmatras stvari..
Sto se tice palmi i drveca, prirodno je da ih ni u Bugarskoj, ni u Crnoj Gori, pa ni u Grckoj nema da samonikle rastu po plazama, jednostavno, takva je klima.. Svaku palmu koju vidis u Crnoj Gori, na setalistima, znas da je zasadjena i to ti ne smeta?
Naravno da je lepo da parkovi budu uredjeni, ali ne mozes tvrditi da je to prirodno stanje..
Kao kada bismo se sada nadglasavali ko je u pravu, da li je lepsi kamen na plazi Crne Gore ili pesak u Bugarskoj?
Tako je kako je- i to je to..


tako je cmoko
 
Nisam ja nikakav crnogorski advokat, pa da idealizujem situaciju. Verujem Pendi da je sve to doziveo i da sam ja na njegovom mestu, najmanje sto bih ucinila, to je da posaljem mail sa gore navedenim textom nadleznim organima u CG i svim mogucim novinama. Tako ja resavam situaciju, tj. nikom ne ostajem duzna, ne trpim nepravdu, pa to ti je.
Sigurno da je put kroz CG katastrofa, da ne kazem da su uz put neke rupcage od kafana sa uzasnim toaletima. Cuvene lezaljke zaista iritiraju, vise volim da lezim na pesku, nego na tvrdim lezaljkama (najcesce su takve). Ipak ih uzimam jer su sve lepe plaze izdate privatnicima, a na ostalima je sirotinja raja i guzva. Problem sa vodom postoji, ali nije bas toliki. Kad kazem da biram kvalitetan smestaj, ne merim ga vodom, nego udaljenoscu od mora, cistocom, da li ima klimu, lepo kupatilo, terasu, a voda se podrazumeva.
Dalje... Mozda imam predrasuda prema Bugarskoj (i Rumuniji)... iskustva nekih mojih prijatelja nisu losa, ali i oni kazu da tu nema onog mediteranskog stimunga, kamena, mirisa, ambijenta... Nisam se ja uhvatila palmi kao pijan plota, mogu i bez njih, hvala lepo. Sto kaze Aljosa Vuckovic, ne znace mi nista palme i pescane plaze, vise volim stene, borove i cemprese. Osim toga, secam se prica butikasa i ostalih koji su na putu do Turske svasta dozivljavali od bugarskih granicara, policajaca, mafije. Kupee su vezivali lancima da neko ne bi uleteo i opljackao ih. Na putevima bi ih zaustavljali preobuceni u policijske uniforme.
Za guzvu u letnjim mesecima znam, ali otkud ona na makedonskoj granici, a onda grcku granicu prodjemo odmah.
 
Otud sto kroz Makedoniju samo prolazis, tranzitno, a u Grcku dolazis kao turista sa krajnjom destinacijom.
Putuj samo u Makedoniju, npr, u Ohrid, pa ces videti promenu u stavu-jedno je da li dolazis u neciju zemlju kao turista, a drugo da li je koristis kao prolaz..
Sta mislis, zasto npr. na granici Hrvatska-Srbija ti prolazis glat, a sa strana stoje brojni Italijani, Nemci i ostali stranci, iscupanih tapacirunga i otvorenih kofera?
To se zove bezbednost drzave.
 
Pazi , te price oko Bugarske i Rumunije nemaju veze sa Bugarskim primorjem, to su pokupovali Nemci i sve je tamo fantasticno odradjeno , pocevsi od hotela, preko usluge, do mora, koje , slazem se nije slano ali dosta cistije od crnogorskog da ne kazem jadranskog, bio sam u suncevom bregu, nesebru i nemam nijednu losu rec za ta mesta, jednostavno nemoze da se poredi sa Crnom Gorom, a tebi Dolce vita, preporucio bih ti hotel Kotvu u Suncevom bregu, da vidis sta je usluga i odmor!!!
 
Tačno, veoma drugačiji pristup, ali za mene i nadam se druge koji hođe da sačuvaju glavu i svoje živote nikad više u Crnu goru na letovanje kao savet.A ovo dole bih nazvao ispovest jednog Srbina u novoj ekološkoj državi, a ujedno i savet šta ih može sve snaći.

Do sada u Crnoj gori letovao sam svake godine da uzmemo od neke 1989 godine. Povremeno sa mogućnostima letovao sam i u Grčkoj, Bugarskoj, Turskoj. Ovo šta me je snašlo mene, i još dosta njih u vozilima bilo ih je iz raznih država ( poljake, madjare, Albance) ne daj bože da se nekome dogodi. Kratko ću vam opisati. Ulazak na granični prelaz u crnu goru u 02.00 ujutru čekao sam sat vremena. Na registarskim tablicama kako je svima pozunato a većina ih ima onaj plastični deo postoji oznaka SRB. Carinik iz ne znam kojih razloga bio je izričit da tako ne može, mora stajati na zadnjem staklu. nalepnica. Dalje iz samog razgovora odmah se videlo da ne ulazimo u Ekološku državu već u državu sa drumskim razbojnicima. Na pitanje da li treba neka kazna dok se ne snadjemo za tu famoznu oznaku SRB reče daj nešto za smenu.
''Ja izvadih 500 dinara a on na to nas je dosta. U meni već kipi. i razmišljam koliko vama treba ja toliko sigurno nemam''. Dalje još se naljuti pa onda poče ribanje '' Za decu krštenice'' ja na to odgovori kakve krštenice ( deca spavaju u vozilu na zadnjem sedištu),
''''''Ne znam ' Velju' da ih ti nisi dje ukrao pa trguješ belim robljem'''. Šta da vam kažem, došlo mi na granici da ga udarim pesnicom u meni kipi i suzdržavam se. Onda mu ja odgovori ništa ''hapsite me ovde na licu mesta decu budite ako vam nije žao pa ispitujte ko im je otac a ko majka''' Na to će ti predstavnik Crnogorske države'' Jel ja to tebe nešto ljutim, što se srdiš'''.
Sve ovo što sam na graničnom prelazu podneo to mi se u životu nije dogadjalo, napominjem da sam sve ove godine na njihovom prelazu prolazio uz ''Srećan put'' dovidjenja uz zadržavanje od 5 minuta.
Da Vam svima vama koji ste na forumu dalje prenesem dogadjaje. Pošto više nisam mogao da trpim ja ti onom cariniku'' ili ti mene puštaj ili ja okrećem nazad u Srbiju''
U to supruga izadje iz vozila dada jednu što su je nekad zvali kod nas '' Črvena'' 1000 dinara, a on ti reče '' vidiš kako ti žena zna sa ljudima, počeša se sa njom po čelu kao muzikanti na svadbi i ode'''.Moji prijatelji koji su bili iza mene u druga dva vozila isto ih to snadje.

Nije to sve onako nervozan do Podgorice sami znate oko 150 km treba čovek da vozi.
Krećemo dalje stali svi da se sačekamo i pričamo koliko je ko dao i došli smo do zaključka svi po ''črvenu'' 1000 dinara. Da vas ne buni još nije kod njih stupila ekološka taksa i to nema veze sa taksom.
Pošto smo se ispričali i odmorili krenuli smo dalje.
U kanjonu Platije sledeći dogadjaji ''Radovi na putu'' sa naizmeničnim propuštanjem semaforima. Kolona od 15-20 vozila prolazi na zeleno svetlo ja medju njima i moji prijatelji na začelju iz drugog pravca gde ne možemo da se mimoidjemo idu nam u susret takodje vozači tj.cela kolona. Deru se na nas ''Slepci jedni što ne čekate na zeleno, svadja ispred nas jer ne može da se mimoidju vozila''. Ajde nekako bi i to prošlo ali tek kada sam izašo vidim da iz oba pravca svima sija zeleno svetlo. Po meni neispravni uredjaji tj. semafori.Ali sad sledi šlag na tortu zašto je to tako

Drugui dogadjaj posle 7-8 kilometara opet semafor ali sada crveno svetlo. Svi stojimo i čekamo 5, 10, 15, 20, 25 možda i više minuta ljudi izašli iz vozila. Kažu onaj prethodni je bio nesipravan semafor držao je sa obe strane zeleno neispravan je i ovaj ali sada drži crveno.
Dogovor je pao ajde idemo polako na crveno.Iz drugog pravca nema nikoga.
Ne lezi vraže iza nekih 1,5 kilometara iako nama u susret nije došao niko patrola policije. Policajci zaustavljaju i kupe nam svima dokumenta negde oko 18 vozila i šalju nas na neki mračni parking i čekamo. Dole na mračnom parkingu još desetak vozila i svi čekaju. Od vozila policije ide jedan vozač i reče ja dadoh 50 eura i slobodan sam. Ali čovek sede u vozilo BMW i ode prema Podgorici nismo ni stigli da ga pitamo. kako i zašto.

Onda na parking dodjoše dva policajca ili bolje rečeno Crnogorski Hajduci i poče priča
''Svi ćete ići u Podgoricu koja je još oko 60 kilometara kod sudije po skraćenom postupku jer ste vi ovde stranci' zato što ste prošli na crveno svetlo''' neko iz mraka dobaci, pa čoveče zablokirao vam je semafor kao i onaj drugi nekoliko kilometara odavde onaj vam drži zeleno iz oba pravca.
Drugi reče pa oni to namerno drže da bi imali noću da uzimaju '''''' Harač''''' Svi zaključiše da je ova upadica NN vozača istinita. 'Neko dobaci šta predlažete vi misli na policajca Hajduka. Dodjite ja ću Vas prozivati jedan po jedan do vozila.
Kako je prozivao odmah se videlo šta rade s tim što je imao obzira na Srbe.
Albanci su prošli sa 50 eura bez ikakvih priznanica mislim da toliko su dali i Madjari i Poljaci mi Srbi smo prošli kako je ko bio glup ja i moji prijatelji smo prošli sa po jednom opet ''' Ćrvenom'''

Dalje više nemam živaca da vam pišem šta je se sve dogadjalo na putu, tako da one ležaljke su najmanje bolne što ih iznajmljuju na plažama, ali pitam se da na tom putu da ga nazovemo '''' Put smrti pored toga što je užasan sad su tu i drumski razbojnici'''', koji nisu tu da vode red i mir i bezbednost nas.
Možete samo zamisliti da ti idioti drže upaljena svetla zelena iz oba pravca ( pošto će biti pametnih na ovo moje pa ne regulišu policajci svetla) mislim da dobijeni novac zajedno dele sa putarima tj. licima koji izvode radove na putu .
Na takav način ugrožavaju živote ljudi. Pošto još ekološka taksa nije stupila na snagu mislim da je od sutra možete samo da zamislite šta će da rade.

Ovo je bio moj definitivno zadnji odmor u crnoj gori, kao i mojih prijatelja.
Nemam više živaca da vam pišem druge dogadjaje.
Savet svima koji se ove godine odmaraju u Evropskoj državi Crnoj gori
1.Krstite se svi, a i ponesite krštenice.
2.Kada je zeleno svetlo ne verujte nikome možete izgubiti glavu
3.Takodje kada je crveno čekajte dva sata
4. Za carinsku službu ponesite dovoljno novca (mnogo ih ima u smeni)
5.Oznaka SRB da se zna koga da deru.
6Takodje za ostale drumske razbojnike ponesite dovoljno novca
7.Ako vidite more a usput ste dali 200 eura dobro ste prošli

I na kraju shvatite da mi tamo nismo dobro došli, ja sam shvatio a i dosta njih.

Nadam se da će i ova naša država uvesti na bazi reciprociteta iste mere kao što su oni uveli za nas. i Ostaje mi nada da oni mogu da nas vuku za nos tri meseca a mi ost6alih devet meseci.
Pozzzzz svima

Poštovani,
žao nam je zbog svega što Vam se desilo na granici.

Molimo da nam pošaljete opis, datum i smjenu (mada već vidimo da je u pitanju jutarnja smjena, oko 2 sata) u kojoj je radio dotični carinik - sa što više detalja ličnog opisa i to možete slobodno učiniti ovdje kako bi dokazni materijal protiv dotičnog carinika bio što veći, a Turistički Servis Crne Gore ima poluge kojim će se pokrenuti tužba protiv navedenog lica i provjeriti navedeni događaji.

S obzirom da ste vodili dužu konverzaciju, vjerujemo da će te se lako sjetiti detaljnog opisa dotičnog lica.

Takođe, budući da je u pitanju tipična korupcija, detalji koje nam možete dostaviti, dovoljni su za podizanje tužbe, a koencidencije će time biti smanjene, što će dovesti do uspješno rješenog pravnog postupka.

Iako je nepovratna šteta koja Vam je nanijeta ovim putem, Vaše svjedočanstvo je dovoljno da se postojeće situacije ne ponavljaju, a budući turisti izbjegnu ovakve neprijatnosti.

Upućujemo Vama i Vašoj porodici ovim putem javno izvinjenje zbog neprijatnosti koje ste imali na granici.

Pozivamo sve turiste koji su imali sličnih problema ili smatraju da ih mogu imati, da pošalju svoja svjedočanstva sa što više konkretnih detalja i opisa, kao i tačnih datuma i vremenski period u kome su se takvi događaji desili.

Ukoliko imate i slike napravljene mobilnim telefonom ili na drugi način, budite slobodni da ih pošaljete.

srdačan pozdrav,
Turistički Servis Crne Gore.

turizamcg
 
Poslednja izmena:
U kanjonu Platije sledeći dogadjaji ''Radovi na putu'' sa naizmeničnim propuštanjem semaforima. Kolona od 15-20 vozila prolazi na zeleno svetlo ja medju njima i moji prijatelji na začelju iz drugog pravca gde ne možemo da se mimoidjemo idu nam u susret takodje vozači tj.cela kolona. Deru se na nas ''Slepci jedni što ne čekate na zeleno, svadja ispred nas jer ne može da se mimoidju vozila''. Ajde nekako bi i to prošlo ali tek kada sam izašo vidim da iz oba pravca svima sija zeleno svetlo. Po meni neispravni uredjaji tj. semafori.Ali sad sledi šlag na tortu zašto je to tako

Drugui dogadjaj posle 7-8 kilometara opet semafor ali sada crveno svetlo. Svi stojimo i čekamo 5, 10, 15, 20, 25 možda i više minuta ljudi izašli iz vozila. Kažu onaj prethodni je bio nesipravan semafor držao je sa obe strane zeleno neispravan je i ovaj ali sada drži crveno.
Dogovor je pao ajde idemo polako na crveno.Iz drugog pravca nema nikoga.
Ne lezi vraže iza nekih 1,5 kilometara iako nama u susret nije došao niko patrola policije. Policajci zaustavljaju i kupe nam svima dokumenta negde oko 18 vozila i šalju nas na neki mračni parking i čekamo. Dole na mračnom parkingu još desetak vozila i svi čekaju. Od vozila policije ide jedan vozač i reče ja dadoh 50 eura i slobodan sam. Ali čovek sede u vozilo BMW i ode prema Podgorici nismo ni stigli da ga pitamo. kako i zašto.

Onda na parking dodjoše dva policajca ili bolje rečeno Crnogorski Hajduci i poče priča
''Svi ćete ići u Podgoricu koja je još oko 60 kilometara kod sudije po skraćenom postupku jer ste vi ovde stranci' zato što ste prošli na crveno svetlo''' neko iz mraka dobaci, pa čoveče zablokirao vam je semafor kao i onaj drugi nekoliko kilometara odavde onaj vam drži zeleno iz oba pravca.
Drugi reče pa oni to namerno drže da bi imali noću da uzimaju '''''' Harač''''' Svi zaključiše da je ova upadica NN vozača istinita. 'Neko dobaci šta predlažete vi misli na policajca Hajduka. Dodjite ja ću Vas prozivati jedan po jedan do vozila.
Kako je prozivao odmah se videlo šta rade s tim što je imao obzira na Srbe.
Albanci su prošli sa 50 eura bez ikakvih priznanica mislim da toliko su dali i Madjari i Poljaci mi Srbi smo prošli kako je ko bio glup ja i moji prijatelji smo prošli sa po jednom opet ''' Ćrvenom'''

Dalje više nemam živaca da vam pišem šta je se sve dogadjalo na putu, tako da one ležaljke su najmanje bolne što ih iznajmljuju na plažama, ali pitam se da na tom putu da ga nazovemo '''' Put smrti pored toga što je užasan sad su tu i drumski razbojnici'''', koji nisu tu da vode red i mir i bezbednost nas.
Možete samo zamisliti da ti idioti drže upaljena svetla zelena iz oba pravca ( pošto će biti pametnih na ovo moje pa ne regulišu policajci svetla) mislim da dobijeni novac zajedno dele sa putarima tj. licima koji izvode radove na putu .
Na takav način ugrožavaju živote ljudi. Pošto još ekološka taksa nije stupila na snagu mislim da je od sutra možete samo da zamislite šta će da rade.


Poštovani,
žao nam je zbog svega što Vam se desilo na granici.

srdačan pozdrav,
Turistički Servis Crne Gore.

turizamcg


Колико се из ове приче да видети, царина - граница, је само један мали сегмент "узбудљивих" догађаја из ЦГ.

Шта је са сигнализацијом на путу, која тако неисправна, може озбиљно да угрози животе људи?
Шта је са полицијом и корупцијом у њиховим редовима?

Бојим се да туристи немају ама баш ништа од оваквих "срдачних поздрава"...
 
Poslednja izmena:
Sve ovo što sam vam naveo u mojoj ispovesti je iz dobre namere prema našim gradjanima iz razloga njihove bezbednosti. Jer ima verovatno i onih koji i dalje razmišljaju ''''meni ovo ne može da se desi''. Isto tako sam i ja razmišljao da to ne može meni da se desi ali desilo se.
Nije više ovde problem ni carina ni granični prelaz, mada na samom piše ''''Welkome'''' ali ja bih dodao i tu još i ''''' Curik u Srbiu ''''.
Ponašanje samih carinika a to sam čuo dok sam letovao od drugih je isto u svim smenama svi su davali novce da ih ne maltretiraju.. Pa onda gospoda iz ''Turizam CG'' treba da se zapitaju da li je to reč o pojedincu, ja mislim a i siguran sam 100% da su svi isti. I kada zaboravim tog carinika svo dešavanje na graničnom prelazu treba da se zapitate zbog svog tog stresa,psihološkog utiska nervoze kako još 200 nekome i 300 kilometara do odredišta na moru dovesti svoje vozilo sa porodicom i dvoje dece.
Ovde napominjem da ovde se ne radi o jednoj ''' Črvenoj''' jer sada je priomera uvedena taksa što se mora mora se platiti. Ne radi se više ni o krompirima paradajzu sve to verujte naćete dole jeftinije nego kod nas u Srbiji. Prvo radi se o principu.
Zar je moguće mislim u sebi da carinik koji vidi malu decu u kolima me pita ''''' Da ti ne trguješ belim robljem'''. Zar je toliko glup da ne vidi da deca spavaju, pretpostavljam da i ti trgovci belim robljem služe se drugim modelima, vežu deci usta kriju ih po raznim bunkerima i da ne navodim još kakve gadosti, a mene pita koji se uputio na odmor u crnu goru da ja nisam taj.
Ovde se već radi o bontonu, o načinu razmišljanja.
Napomenuću još i ovo da pre pet godina sam na tom prelazu dočekivan sa rečima '''' jeste li umorni. jeste li pravili pauze, odmorite se malo dug je put'''''.
Sve se okrenulo, Crna gora je u Evropi to ne možemo poreći ali izgleda ljudi još nisu sazreli svesti, naučili bonton pogotovo oni koji prvi reprezentuju Crnu goru na ulazu u istu a to su carinske službe.
Opet napominjem sve ovo je ništa na graničnom prelazu, ali već unutar same države, ti koji treba da nas štite oni ugraožavaju Vam život.
Znači da na tom putu pomoći od policije nemožete imati, oni vas neispravnim signalnim uredjajima mogu ubiti. Ona parola kod njih je davno prošla''' Ne brže od života''', jer sada kada vozite i 20 kilometara na sat u Crnoj gori je rizik.
Pa zato vam skrećem pažnju nije problem ni krštenica.nije problem ni što morate nekom dati na granici 1000 dinara iz dobre vam namere prenosim da kroz Crnu goru vozite oprezno, neverujte ni zelenom a ni crvenom svetlu. Posle nervoze na granici ne razmišljajte šta ste tamo prošli već gledajte put ispred sebe i skoncentrišite se na vožnju da bi živi i zdravi došli na more. Meni je sada žao što popred čekanja od 25 minuta nisam i dalje čekao da vidim do kada će to svetlo držati crveno.Poštujte sve propise opet vam pšonavljam
Gospodi iz Turizma CG predlažem a ujedno im i saopštavam.
Ja nemam nameru da Vam opisujem carinike , da sutra na sudu ili bilo gde doživljavam razne neprijatnosti u drugoj državi. Razmišljam i tako da taj carinik ima sigurno decu i da sutra ostane bez posla mene to ne interesuje.
Predložio bi Vam samo uzmite lepo vi vozilo sa tablicama Srbije ili okačite naše tablice, jer koliko sam primetio da oni razliku u tome najmanje će primetiti, više ih interesuju druge stvari verovatno od danas kada je stupila taksa prvenstveno mislim na '''''krompir, luk, krastavce, paradajz''' kojima ih Srbi mogu zaraziti, sedite u vozilo opremljeni kao što ste meni naveli ''''raznim kamerama, fotoaparatima''' pa predjite granični prelaz pa ćete videti kroz šta ćete proći.
Dalje bi Vam predložio ako ste dvojica u vozilu kad naidjete na radove na putu gde je crveno da ne čekate 25 minuta kao što sam ja da jedan izadje iz vozila naoružan sa kamerom, mobilnim da ode na drugi kraj pešice da vidi šta se dešava da li će onaj tamo da '''pušća svetlo ''' ili čeka do zore.
Takodje u CB Podgorice proverite koliko su stranaca da navedemo''' Srba, Madjara, Albanaca''' zbog prekršaja od početka leta priveli kod sudije za prekršaje policajci koji dežuraju na tom putu kao što su nama pretili, ne slušajući naše argumente kao i razloge.. Sve će Vam biti jasno da nisu ni jednoga već da se sve završava u mraku plaćanjem mučnih da ih nazovemo ''' Paradajz trurista''.kao na pijaci.
Sve Vi to možete ako hoćete, ja od vašeg izvinjenja nemam ništa, plašim se samo da kroz ovakve stvari ne bude prolazili svi.
I upamtite još jednom Carina nije problem kao što sam naveo ,problem su Policajci na putu koga će nekoga ubiti zarad nekih njihovih interesa u smeni jer 20 vozila neka je tarifa po 20 eura njima je lepo ali će nekoga zaviti u crno
A to da će da Vas vode u CB Podgoricu to se šale samo vi za džep pa ko na pijaci počnite od 10 eura pa dokle dogurate.
Napomena da primaju i dinare tako da ''''Jedna črvena ''' sve će rešiti.
Još jednom svima na forumu da pojasnim jer vidim započinju se teme da li trebaju pasoši.
Napomena
Pasoši ne trebaju ali morate biti kršteni da bi ušli u Crnu goru, a ako ste kršteni a nemate krštenicu kod sebe vidite šta ćete.
 
Auh razni ljudi razna iskustva...

A ja se evo vratila sa splavarenja Limom i Tarom, plus svratili par dana do herceg Novog u povratku...a obecala sam da prenesem utiske.
Na oba splavarenja dozivljaj je bio vise nego mocan uglavnom zbog lude ekipe i same prirode, ali bilo je i manje lepih stvari...
Na Limu smo se prevrnuli u Velikom Tifranu, ko zna o cemu se radi nema potrebe dalje da objasnjavam :D, visok vodostaj, adrenalin do maksimuma i gomila nezgodnih situacija i "laksih" povreda. Od 25 ekipa samo 3 su prosle ovaj buk kako treba svi su ostali imali prevrtanja, ispadanja iz camaca ili udaranja u kamenje. Ja sam licno imala vise srece nego pameti :lol: prosla bez ogrebotine. Bilo je lomova ekstremiteta, uganuca, razderotina, cak i jedna reanimacija...a obezbedjenja i medicinske pomoci nigde :eek:. Pri tom citali smo u nekim crnogorskim novinama kako je regata sjajno organizovana, obezbedjeni spasioci i medicinske ekipe, odlicni kampovi za prenociste...Kazu da su prethodnih godina iznad Tifrana bile zategnute sajle da bi ljudi koji su ostali na stenama mogli da se izvuku i da je bilo spasilackih camaca sa safety rop-ovima na svakih par metara na tim kriticnim deonicama pa kad neko upadne u vodu po 20 kanapa poleti istovremeno prema njemu...ove godine nigde nikog. Mozda je bio jedan camac ali ni to nisam bas sigurna da li su bili ucesnici regate ili obezbedjenje. A medicinske ekipe ja stvarno ne znam gde su bile, mozda stacionirani u Beranama ili ko zna gde ali na terenu ih nije bilo a bilo je posla za njih prilicno. Sto se obezbedjenih kampova tice u prvom kampu smo imali pasulj koji je dosao ko melem na ranu posle napornog dana i smrzavanja ali nigde obezbedjen WC pa je ceo kamp manje vise obilazio okolno zbunje...a drugi kamp je u stvari bilo jedno blatiste pored same reke, od okolnih objekata par privatnih kuca i jedan restoran u kome kad smo mi stigli nije mogla cak ni da se naruci hrana jednostavno nisu imali vise namirnica, o WC-u ili ne daj boze tusevima takodje da ne govorimo...I ono sto je ostalo kao generalni utisak Lim je jako prljav, na pojedinim mestima prosto smrdi i u najmanju ruku je nelogicno sto su gradska djubrista napravljena pored same reke...sto je steta jer je sama reka lepa. I jedan kuriozitet sto se tice policije - u jednom momentu je vozac vozio brze nego sto je bilo dozvoljeno, policija nas je zaustavila i vec smo ocekivali kaznu. Pitao nas je gde idemo. Kad smo rekli da idemo na regatu, samo se nasmejao i rekao: Pa ako zurite onda morate i da stignete, vratio vozacu dokumenta i pozeleo nam srecan put. (Eto ima i svetlih primera ;) )
Na Tari obrnuta situacija. Tara je prelepa i vredi je videti svakako makar jednom. Jako cista zahvaljujuci prirodnom polozaju jer je zbog kanjona u kome se nalazi prosto nemoguce da bude zagadjena jer ljudi jednostavno nemogu da joj pridju, nema naselja ni velikih gradova u blizini. Nisam verovala da takve reke jos postoje kod "nas" ali mi smo pili vodu direktno iz reke...Odradili smo "ceo" tok tacnije malo vise od mosta na Djurdjevica Tari, pa sve do Drine, 96km veslanja u dva dana, priroda fenomenalna, mozda nesto najlepse sto sam ja videla do sad...Ali ono sto nas je sve "zabolelo" su veoma visoke takse za ulazak u Nacionalni park i pravi derikoza u "Radovana luke" tako da nas je to zadovoljstvo od dva dana kostalo 230EU po osobi...Ko ne zna "Radovana luke" je jedino mesto gde je moguce pristati camcima posle nekih 40-tak kilometara veslanja i izaci na kopno. A sa kopna samo terenski dzipovi mogu da pridju. Pre ni posle njega kilometrima nema mesta za kamp i on to koristi na najbezobrazniji moguci nacin. Sve su ekipe bukvalno bile ucenjene da moraju da spavaju u njegovom objektu i da moraju njegovu hranu da jedu. Nije dozvolio podizanje satora osim nasoj ekipi jer su mu svi kapaciteti vec bili popunjeni. Prenociste sa vecerom i doruckom je kostalo 26EU po osobi (samo hrana je kostala 14EU), naplatio je 2EU po stolu za kojim smo sedeli i 5EU za lozenje vatre (drvima koje smo sami dovukli, koje je Tara naplavila) da je mogao i vazduh bi nam naplatio, pri tom smo imali utisak da sve radi preko volje totalno namrgodjen i neljubazan. Skoro da nam je brojao i kriske hleba...Ja ne jedem meso, pa smo ga pitali da li mogu ribu da dobijem za veceru i dobila sam ribicu duzine nekih 20cm sa tri kolutica krastavca bez ikakvog priloga. Ni jedan jedini krompiric. Mislim da je to sramota za svakog ugostitelja i krajnji bezobrazluk. Drugi dan splavarenja (od 11h-20h smo proveli u camcima) pravili smo pauzu na bosanskoj strani onako smrznuti (jos nas je neka kisa pratila sve vreme) u kampu Encijan i ja nemam reci za te ljude koji su nas docekali. S njima nismo imali nikakav dogovor, svratili smo da pitamo jel mozemo makar da pojedemo tu hranu koju smo poneli s nama ne ocekujuci nista vise...docekali su nas ko rod najrodjenjiji. Odmah zalozili vatru i skuvali kazan caja bez obzira sto nisamo imali pare kod nas i nismo mogli nikako da im platimo. Koristim i ovu priliku da im se zahvalim jer samo onaj ko je prosao kroz nesto slicno zna koliko nam je to znacilo. A slicno je bilo i na Scepan polju (krajnjem odredistu na Drini) gde je covek ceo dan lozio vatru cekajuci nas jer nije znao kad cemo da stignemo, gde nas je cekla topla voda za tusiranje (imaju kazan za lozenje drva pored tuseva) i gde smo dobili jagnjecu corbu u neogranicenim kolicinama, neki rostilj i tone salate za 8EU po osobi, a meni je posebno spremio neku ribetinu od "pola metra" :) sa brdom krompira uz salu domacina da su imali i vecu ribu nego nisu imali dovoljno veliki pladanj i uz dosetke kako smo sad u Bosni kako nismo vise u crnoj Gori i kako mozemo slobodno da se opustimo...jer su ocigledno i na zalost upoznati sa "gostoljubivoscu" u "Radovana luke"...
Ali priroda je strvarno fascinantna. Pred kraj splavarenja kad smo vec mislili da od Tare tesko da ima cistije reke kod nas usli smo malo u Pivu. Nemam reci da opisem tu lepotu. Svaka je lepotica na svoj nacin. Tara nestvarno plava. Piva skroz providna sa totalno "ludim" dnom od velikog zutog stenja i srebrno plavog sljunka.
Na carini nismo imali vecih problema, nas je vozac vec iskusan pa zna kako to da resi ;) mada interesantno je da i to "manjih" problema sto smo imali imali smo upravo u nocnim satima kad su probali da nas izvacare za neku kintu, znaci daleko od ociju ocevidaca u mraku i tisini ...:think:
Sve u svemu utisci su jaki, veoma jaki, kao sto rekoh prvenstveno zahvaljujuci odlicnoj i ludoj ekipi s kojom smo isli i splavarenje mi se negde uvuklo pod kozu. Jeste da je bilo i opsanih situacija al ja bi mozda...opet :D Uz "malo" bolju organizaciju i makar poslovnu ljubaznost moglo bi to mnoooogo bolje i bezbednije da bude.
Na kraju smo otisli i par dana do Herceg Novog. Namerili smo se na ronilacki kamp na Zanjicama, ali na zalost on ne radi van sezone. Pokusali smo da izvucemo neke informacije u turistickim organizacijama u samom Herceg Novom o postojanju auto-kampova u okolini ali svi do jednog su nas gledali belo...pa smo na kraju smestaj nasli kod nekih prijatelja koji tamo imaju kucu. Ne znam kako je u sezoni ali mi apsolutno nikakvih problema sa vodom nismo imali. Jedan od kisnih dana smo iskoristili za obilazak bokokotorskog zaliva. Videli Rimske mozaike iz 3 veka, peli se na tvrdjavu u Kotoru...i jeli ubedljivo najbolji sladoled koji sam ja probala u zadnjih neznam koliko godina na setalistu u Herceg Novom preko puta Sport kafea ;)
Nekako ima i crnog i belog kad sve sumiram, izgleda da je sve to individualno i svaki je dozivljaj poseban i za sebe, pa ko voli nek izvoli. Moze da se provede ko bos po trnju a moze da bude i prijatnih iznenadjenja. I ono sto mi je takodje upalo u oci ne bi bilo fer da ne pomenem, jeste ljubaznost ljudi u Herceg Novom (od prodavaca na pijaci, preko slucajnih prolaznika-mestana, do konobara u kaficima). Posle onih iskustava sa splavarenja to je bilo prijatno iznenadjenje. ;)
PoZ svima.
 
Poštovani,
žao nam je zbog svega što Vam se desilo na granici.

Molimo da nam pošaljete opis, datum i smjenu (mada već vidimo da je u pitanju jutarnja smjena, oko 2 sata) u kojoj je radio dotični carinik - sa što više detalja ličnog opisa i to možete slobodno učiniti ovdje kako bi dokazni materijal protiv dotičnog carinika bio što veći, a Turistički Servis Crne Gore ima poluge kojim će se pokrenuti tužba protiv navedenog lica i provjeriti navedeni događaji.

S obzirom da ste vodili dužu konverzaciju, vjerujemo da će te se lako sjetiti detaljnog opisa dotičnog lica.

Takođe, budući da je u pitanju tipična korupcija, detalji koje nam možete dostaviti, dovoljni su za podizanje tužbe, a koencidencije će time biti smanjene, što će dovesti do uspješno rješenog pravnog postupka.

Iako je nepovratna šteta koja Vam je nanijeta ovim putem, Vaše svjedočanstvo je dovoljno da se postojeće situacije ne ponavljaju, a budući turisti izbjegnu ovakve neprijatnosti.

Upućujemo Vama i Vašoj porodici ovim putem javno izvinjenje zbog neprijatnosti koje ste imali na granici.

Pozivamo sve turiste koji su imali sličnih problema ili smatraju da ih mogu imati, da pošalju svoja svjedočanstva sa što više konkretnih detalja i opisa, kao i tačnih datuma i vremenski period u kome su se takvi događaji desili.

Ukoliko imate i slike napravljene mobilnim telefonom ili na drugi način, budite slobodni da ih pošaljete.

srdačan pozdrav,
Turistički Servis Crne Gore.

turizamcg


Pa bre, kako smete i da se obratite coveku, sramota, bruka, sada se javljate kao dezurni policajci da ispravite, pa jel vama jasno da su u autu bila deca, ako ne racunate dvoje odraslih ljudi, ovo pokazuje kakvi ste ljudi, imate obraza i da se obratite ovde! Najgori ste
 

Back
Top