Crna Gora: Gde još može da se nađe smeštaj i po kojoj ceni?

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
70.423
Crna Gora: Gde još može da se nađe smeštaj i po kojoj ceni?

1626959686-plaze-cg-750x500.jpg

Crnogorsko primorje je po svemu sudeći krcato gostima, među kojima je najviše onih iz Srbije. Za sve one koji tek planiraju da krenu put ove zemlje na letovanje, iz najvećih turističkih centara za portal Nova.rs govore ima li slobodnih mesta u hotelima i apartmanima, kao i koje su cene.


Mislili ste – ima dovoljno vremena, pa nikako da rezervišete smeštaj u Budvi, Herceg Novom ili, recimo, Ulcinju. Sada se čini da mesta skoro više i nema, ako pogledamo gužve na crnogorskim plažama. Da li je zaista tako i gde se može naći slobodan krevet do kraja leta, za portal Nova.rs govore iz turističkih organizacija Budve, Herceg Novog i Ulcinja.

Na sve to, dobra vest nam stiže iz Nacionalne turističke organizacije Crne Gore, iz koje za naš portal kažu da su cene smeštaja, i u hotelima i u apartmanima na crnogorskom primorju, ove godine u proseku 30 odsto niže nego pre.

Herceg Novi – hoteli skoro sasvim puni​

Srpski turisti tradicionalno vole da letuju u ovom gradu i okolini, pa i ne čudi što tamo trenutno slobodnih mesta u hotelima i apartmanima skoro da nema.

„Okvirno smo na 80 odsto popunjenosti u odnosu na sezonu 2019. godine. Hoteli su sada do septembra uglavnom rasprodati, slično je i sa privatnim smeštajem, s tim što u tim apartmanima mesto uvek može da se nađe. Onaj ko želi da dođe u Herceg Novi svakako će to i uspeti“, poručuju za portal Nova.rs iz turističke organizacije ovog grada.

Oni navode i da se cena noćenja s doručkom u hotelima sa dve i tri zvezdice kreće između 20 i 35 evra po osobi, dok se doplata za obroke kreće u rasponu od tri do sedam evra po osobi.

1627071504548.jpeg
 

Apartman u proseku 30 evra po danu​

“U hotelima sa četiri zvezdice cene se kreću od 40 do 60 evra po osobi za noćenje sa doručkom, dok prosečna doplata za obroke iznosi osam do 10 evra. Izuzetak su hoteli koji posluju na bazi all inclusive u kojima se cene kreću u proseku oko 120 evra po osobi u dvokrevetnoj sobi u periodu visoke sezone.“

Za one sa najdubljim džepom u hotelima sa pet zvezdica cene će se do kraja leta kretati između 95 i 115 evra po osobi za noćenje sa doručkom i svim uključenim uslugama koje nude ti hoteli.

„Što se tiče privatnih apartmana, prosečna cena je oko 30 evra za dvokrevetni apartman, a ide sve do 120 evra za one najluksuznije dvokrevetne apartmane“, poručuju iz TO Herceg Novi.
 

Budva – ima mesta u privatnom smeštaju​

Na plažama u Budvi je krcato, turista je, čini se, nikad više, ali iz tamošnje turističke organizacije kažu da ipak ima još malo mesta.

16:10


I tamo je, kao i Herceg Novom popunjenost smeštaja oko 80 odsto u odnosu na 2019. godinu.

„Kapaciteti u hotelskom smeštaju do kraja avgusta će, sudeći po sadašnjem rastu, biti popunjeni, a najave novih promotivnih aktivnosti garantuju veliku popunjenost i tokom postsezone. Naravno, sve pod uslovom da epidemiološka situacija u Crnoj Gori bude zadovoljavajuća“, kažu za portal Nova.rs iz TO Budva.

Kada je u pitanju privatni smeštaj, naglašavaju da slobodnih mesta još uvek ima, te da je sredinom jula popunjenost u odnosu na ukupne registrovane kapacitete iznosila oko 70 odsto.

Cena apartmana već od 12 evra​

Naši sagovornici kažu i da će one koji dođu u Budvu prijatno iznenaditi cene.

„Budvanski hotelijeri su već za prošlu sezonu korigovali cene i prilagodili ih novonastaloj situaciji, uz isti i viši kvalitet usluga. Posebna pažnja je posvećena dodatnim povoljnostima, kao što su besplatan boravak dece do 12 godina, fleksibilne rezervacije, besplatno korišćenje svih sadržaja koje hotel poseduje, gratis dani boravka i slično.“

Zato tvrde da je letovanje na budvanskoj rivijeri nikad pristupačnije.

„U zavisnosti od kategorije privatnog smeštaja, cene se kreću od 12 evra po osobi, pa naviše. U hotelima sa tri zvezdice cene se u julu i avgustu kreću od 30 evra po osobi sa uključenim doručkom, a u hotelima sa četiri zvezdice od 55 evra sa uključenim doručkom“, kažu iz Turističke organizacije Budva.
 

Ulcinj – ima dosta mesta​

Kako za naš portal navode iz Turističke organizacije Ulcinj, u tom gradu i okolini su ovog leta povećani kapaciteti, pa mesta još ima.

5e54fe-hvm-14.jpg


„Povećani su i standardi, a ponuda je – koliko para, toliko muzike. Cene su prilagođene svakome, pa tako nudimo i hotele sa pet zvezdica na penu od mora, i smeštaj malo dalje od plaže, ali sasvim pristojan. Takođe, mi smo poznati i po dobroj hrani, a i Ulcinj se izdvaja kao najmirniji grad u Crnoj Gori, gde se gost jako poštuje odakle god dolazi“, pričaju iz TO Ulcinj kako su turisti iz Srbije na drugom mestu po brojnosti u tom gradu.

Oni ističu i da je njihov grad najpovoljnija destinacija kad se u obzir uzme odnos cena i kvaliteta, te pozivaju srpske turiste da dođu i osete čari svega onoga što Ulcinj i Velika plaža nude.

Od 15 do 150 evra​

I zaista, u Ulcinju ima ponude za svačiji džep. Kad se zaviri u ponude na Bukingu za period, recimo, od 10. do 20. avgusta, u luks hotelu na bazi all inclusive cene su prilično visoke – oko 150.000 dinara po osobi za 10 dana. I u takvom smeštaju ima dosta slobodnih mesta.

Za nešto jeftiniju varijantu u Ulcinju za noćenje s doručkom za 10 dana u hotelu s četiri zvezdice treba izdvojiti oko 500 evra po osobi.

Za one sa najplićim džepom tu je apartmanski smeštaj koji je u poseku 25 evra po danu. Pritom, preko sajta AirBnb moguće je naći apartman i za čak 15 evra po danu za dvoje, s tim što u tom slučaju – morate deliti kupatilo.

Za kraj, ako razmišljate o letovanju u Crnoj Gori, još nije kasno, ali gledajte da što pre rezervišete svoje mesto pod suncem jer ih nema još mnogo slobodnih.
 
Ima onih bungalova po Adi, ne na Bojani, dalje...bezveze montažne kućice, a cena za vikend po 350 evra..... U Ulcinju kad smo bio, bio sam blizu tvrđave, a kupao se na stenama i na ekoj j bačkoj plaži s akadkadam, restoranima, sa sve Šiptarima i ponekom. Ašom estradnom zvezdom....onaj pesak sa Velike ne podnosim, ni na Kite Loopu...
U Budvu BiH išao da mi plate.
Zato idem što dalje odatle u jednu lepu uvalu.
 
Ima onih bungalova po Adi, ne na Bojani, dalje...bezveze montažne kućice, a cena za vikend po 350 evra..... U Ulcinju kad smo bio, bio sam blizu tvrđave, a kupao se na stenama i na ekoj j bačkoj plaži s akadkadam, restoranima, sa sve Šiptarima i ponekom. Ašom estradnom zvezdom....onaj pesak sa Velike ne podnosim, ni na Kite Loopu...
U Budvu BiH išao da mi plate.
Zato idem što dalje odatle u jednu lepu uvalu.
Jednom sam samo bila u Ulcinju...dok sam bila dete...koliko se secam tamo je takva plaza da se setas beskrajno puno da ti more dodje do struka jel?
 
Jednom sam samo bila u Ulcinju...dok sam bila dete...koliko se secam tamo je takva plaza da se setas beskrajno puno da ti more dodje do struka jel?
Da, to je na Velikoj plaži.
Tamo gde je grad, postoji gradska plaža, koja je užasno prljava i postoje hoteli, blizu pored kojih su plaže, betonirane na stenama. E, tu je super, barem bilo, niko nas nije provocirao, svi su bili ljubazni 97% albanjerosa i Šiptara, okej muzika, klopa, sve...
Inače je Ulcinj vrlo topografski zanimljivo mesto....grad s zanimljivom istorijom...sad, zbog cele situacije je sve to nebitno...
 
Jok, naši momci, surferi na Kite Loopu vise na jednom delu, kampuju po pola godine i ne znam da su imali problema.
Po gradu su, kad sam išao samo da obiđem, spustio se dole autom, svuda albanske zastave i ludilo, tu ni mrtav Indijanac ne bi boravio..

Velika plaža je oko 13km udaljena od samog grada. Ide Štoj, Bojana se uliva u more i onda ta VPlaža kilometri i kilometri, na kojoj svašta možeš da vidiš ..
 
U Tivtu možete da se opredelite, recimo, za hostel, pa biste tako u sobi bili sa još pet osoba, a na raspolaganju su tri zajednička kupatila. Cene za kraj leta su 13 evra za noć.

U Sutomoru apartman može da se nađe za 13 evra za noć, i to za dvoje, i ima kuhinju, klimu, ali i zajedničko kupatilo.

Po istoj ceni od 13 evra za noć, ali za čak pet gostiju, može da se iznajmi apartman u Dobrim vodama kod Ulcinja. Na drugom spratu kuće u ovom smeštaju sa dve sobe imali biste mini-kuhinju i privatno kupatilo, a i more nije daleko.

(nova.rs)
 
U Crnoj Gori nije ostalo još mnogo slobodnih mesta za one koji bi da tamo letuju, ali i dalje je do kraja leta moguće naći krevet. Najpovoljinije ponude idu čak od 12 evra za noć za dvoje, s tim što je jasno da u tom slučaju ne treba očekivati luksuz – pa ni privatno kupatilo.

Smeštajni kapaciteti na crnogorskom primorju, pre svega hoteli, skoro sasvim su popunjeni, kazali su iz turističkih organizacija najvećih centara na obali.

Prava je sreća ako u ovom trenutku nađete mesto za sebe i porodicu do kraja leta. Ipak, u privatnom smeštaju uvek može da se nađe krevet više, a ponuda je šarena.

Što se tiče onih najpovoljnijih, apartmani u Herceg Novom preko sajta Airbnb mogu da se nađu i za 14 evra za noć. U tom slučaju dobićete zapravo jednu sobu s terasom, jedan krevet i jedno zajedničko kupatilo, a raspoloživi datumi su za septembar.

U Budvi ima apartmana već za 12 evra po danu, i to za dvoje, ali i tu je u pitanju zajedničko kupatilo koje biste delili ili sa gazdom ili sa drugim gostima. Imali biste besplatan parking, internet, kuhinju, a raspoloživi datumi su tek za kraj septembra.

Vrlo primamljiva ponuda stoji za apratman u Kotoru – 14 evra po danu za čak tri osobe. Dakle, ako biste krenuli s društvom i delili troškove podjednako, vi biste desetognevno letovanje platili manje od 50 evra. U ovu ponudu ulazi jedna spavaća soba, jedno kupatilo, bezični internet, kuhinja, klima, s tim što ponuda važi takođe za drugu polovinu septembra.


U Tivtu možete da se opredelite, recimo, za hostel, pa biste tako u sobi bili sa još pet osoba, a na raspolaganju su tri zajednička kupatila. Cene za kraj leta su 13 evra za noć.

U Sutomoru apartman može da se nađe za 13 evra za noć, i to za dvoje, i ima kuhinju, klimu, ali i zajedničko kupatilo.

Po istoj ceni od 13 evra za noć, ali za čak pet gostiju, može da se iznajmi apartman u Dobrim vodama kod Ulcinja. Na drugom spratu kuće u ovom smeštaju sa dve sobe imali biste mini-kuhinju i privatno kupatilo, a i more nije daleko, piše portal Nova.rs.
 

Navala gostiju – SKOČILE CENE privatnog smeštaja u CG​

Veliko interesovanje turista za letovanje na Primorju, popravilo je finansijsku situaciju nakon prošlogodišnjeg zatišja, piše RTCG.​

Ovih dana u Budvi, a i generalno na Primorju, kako ističu, traži se krevet više.

“Za vlasnike privatnog smještaja je to jedno predivno finansijsko osvježenje, nakon turističke 2020. godine koja im je donijela veliku nulu i koja će ostati samo u ružnom sjećanju kada su finansije u pitanju”, kazao je Pobjedi direktor Centra za istraživanje i razvoj turizma Petar Golubović.

On smatra da su se vlasnici privatnih smeštaja, usled povećane potražnje, opustili i prilično digli cene u želji za maksimizacijom profita.

“S druge strane, infrastruktura gradova i te kako trpi. Nepregledne kolone automobila kroz gradove i na ulazu u iste čine da boravak na našem primorju u tim trenucima bude vrlo neprijatan. Da li će to neke od turista odbiti za budući dolazak, vrlo moguće da hoće. Bojim se da su donosioci odluka u prethodnom periodu, kada je urbanizacija primorja u pitanju, i te kako zanemarili činjenicu da postoji ograničenost prostora na plažama i da to zahteva kontrolu i ograničenje ukupnog smeštajnog kapaciteta. Danas, a i u budućnosti, platićemo cijenu te nepromišljenosti”, smatra Golubović, prenosi RTCG.

On misli da je privatni smeštaj u Crnoj Gori u zadnjih 20 godina doživeo nekontrolisanu ekspanziju.

“Broj smeštajnih jedinica se značajno povećao čime se kapacitet minimum utrostručio. Strategijom razvoja turizma Crne Gore iz 2008. godine kojom su definisani strateški pravci kretanja do 2020. godine jasno je definisana jedna od mera koja se odnosi na razvoj novih visokokvalitetnih smještajnih kapaciteta.”

Prvenstveno se to odnosilo na osnovne tj. primarne turističke kapacitete (hotelski smeštaj), dok se ekspanzija sekundarnih kapaciteta, takozvani privatni smeštaj, trebala znatno usporiti administrativnim instrumentima, barem na Primorju i u drugim područjima turističke koncentracije”, tvrdi Golubović.

Izvor: CdM

Foto: BIZLife
 

Potpredsednik crnogorske vlade Dritan Abazović saopštio je da je primorje “pod opsadom” posetilaca sa svih strana, te da je invazija – uspela.​

“Crna Gora je juče i danas pod totalnom opsadom posetilaca koji nam stižu sa svih strana. Na graničnim prelazima, primorskim saobraćajnicama, pojedinim tunelima i raskrsnicama nalaze se nepregledne kolone vozila, aerodromi beleže rekordne brojke”, napisao je Abazović na Tviteru.

On je saopštio da u gradovima poput Budve i Ulcinja nedostaje smeštajnih kapaciteta.

“Ovo je, da se ponovo oslonim na intuiciju, `ništa` u odnosu na ono što nas čeka od 1. avgusta, kada započnu godišnji odmori u većini država regiona, ali i u nekim nešto daljim destinacijama. Mnogi su se podsmevali našim procenama da će 2021. godina turistički biti slična sezoni 2019. godine, tvrdeći da ne možemo prebaciti 40 ili 50 odsto rekordne 2019. godine. Međutim, takvi glasovi su ubrzo utihninuli, a sada je pitanje samo – koliko će ovo da traje.”

(bizlife.rs)
 

Back
Top