COVID - korona virus - SVET I REGION (2)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne bih rekao da neće biti ništa.
Virus kad stisne onda kmezimo Kinezima, pomagajte nam, bijeda, pomrećemo svi. A čim malo posustane, pravimo istu grešku kao Bergamo, Pariz ... Samo što su oni pravili grešku nesvjesno, a mi u to ulazimo svjesno. Nole je najveća žrtva tog pristupa
Grip se više ne prenosi lako i u obliku je jake pneumonije.
 
Занимљива небулоза... Кинези осећају глад још од опијумских ратова, па опет нису мењали јеловник... једу све, одувек, сем људи
sigurno ti je poznati da je 1958-1961 u kini vladala velika glad koja je odnela do 40 miliona zivota?
e, od tad jedu sve sto se krece i leti...
 
sigurno ti je poznati da je 1958-1961 u kini vladala velika glad koja je odnela do 40 miliona zivota?
e, od tad jedu sve sto se krece i leti...
није... нисам у току са кином, знам само о геноциду партије од 80М, довољно ми је то....

Који вирус, који бакрачи, тамо постоји партија и то је довољно за хаос...
 
није... нисам у току са кином, знам само о геноциду партије од 80М, довољно ми је то....

Који вирус, који бакрачи, тамо постоји партија и то је довољно за хаос...
mozda, ali to ne menja cinjenicu da se virusi MOGU preneti konzumiranjem sismisova, pegavih tvorova i ostalih zivuljki...
 
SARS-COV-2 I H3N2(HONGOŠKI GRIP IZ 1968GODINE) imaju upečatljive sličnosti.


SARS-COV-2 je počeo u martu kao i 1968godine H3N2 je isto počeo u martu,imaju isto simptome disajnih puteva:kašalj,nedostatak daha,groznica.



Najteže padaju starijima od 65 godina i osobama sa osnovnim medicinskim stanjima, iako se zaražavaju ljudi bilo koje životne dobi.

Prvi talas hongkoškog gripa završio se početkom marta 1969. godine i nije izbio sve do novembra iste godine, sve dok konačno 1970. nije dovoljno oslabio i nestao.

Pa se može zaključiti da će i SARS-COV-2 u 11mesecu ove godine dovoljno oslabiti i nestati iz naše cirkulacije.
 
SARS-COV-2 I H3N2(HONGOŠKI GRIP IZ 1968GODINE) imaju upečatljive sličnosti.


SARS-COV-2 je počeo u martu kao i 1968godine H3N2 je isto počeo u martu,imaju isto simptome disajnih puteva:kašalj,nedostatak daha,groznica.



Najteže padaju starijima od 65 godina i osobama sa osnovnim medicinskim stanjima, iako se zaražavaju ljudi bilo koje životne dobi.

Prvi talas hongkoškog gripa završio se početkom marta 1969. godine i nije izbio sve do novembra iste godine, sve dok konačno 1970. nije dovoljno oslabio i nestao.

Pa se može zaključiti da će i SARS-COV-2 u 11mesecu ove godine dovoljno oslabiti i nestati iz naše cirkulacije.
Inace ovakve promuckaj pa prospi procene licno ne uzimam ozmiljno a i zasto bih, kad je osnova takvog analtickog, tzv kvazianalitickog razmisljanja u onome , kolo srece se okrece i istorija se ponavlja...
Ali narod uzima jer mu je tako lakse, zna buducnost i rezultat, ali kobajagi..

Ko ne ume da razmislja on vadi iz secanja pa pravi analogije...
Medjutim po toj logici, svi bi jos uvek gurali kolica ili dvokolica sa drvenim tockovima...

Ja vama napravim otrov a vi lecite otrovanog tako sto mu dajete mleko kako se inace lece mnoga trovanja, pa cemo da vidimo da li cete ga izleciti ili sledi kupovina sveca...
 
Brojevi jesu veci, ali mnogo veci je problem spinovanja od strane politicke birokratije i ekonomsko politicke birokratije..
To znaci da smo u matrixu i da ljudi to mirno prihvataju , jer im je vrlo ugodno da budu u matrixu...i da mirno cekaju da se iskljuci crevo sa hranom kad dodje trenutak i da se prebace u mashinu za mlevenje i dalje na obradu kao hrana ili kao izvor mikroelemenata tipa gvozdja mangana, selena...

Znaci nije problem to sto znamo da kao i kod svakog virusa ima vise zarazenih i prelezalih.
Nije problem ni sto vrlo malo ljudi zna da u Italiji vecinu umrlih cine oni preko 80 godina i 90 godina, a da ima samo oko 300 onih ispod 50, mada ja to vidim kao problem...
Problem je sto se dve stvari ili tri stvari ne otkrivaju...
Stvarno dejstvo virusa, koje bi do sad trebalo da je poznato, cim medicinske sestre sa obicnom medicinskom skolom i svojom percepcijom postaju glavni virusolozi.
Zatim stvarni opseg tokova bolesti.
I stvarni zavrseci bolesti...

To bi se desavalo da drustva nisu blokirana...
Paranojom osoblja, paranojom politicara, paranojom drustva...
Vojnici nisu mnogo svesna bica, vojni oficiri takodje nisu puno svesna bica i prilicno su rigidni, jer vecina ne zna za rec vojnicko nego samo za rec hijararhija...
Ali u ovakvim trenucima ispada da je resenje vojni pristup i vojna uprava...
Ne policijska nego vojna..
E sad, vojska nije NATO placenicka ili USA placenicka mornarica, to nije vojska...to je krvavi terminator...
Ne znam da li postoji vojska kao vojska u USA, ne znam da li postoji negde, ali bi trebalo da postoji. Postojala je u SFRJ i posle SFRJ zaslugom SFRJ, iako to vama smesno izgleda...
Sad ne postoji, opet ma koliko vama smesno izgledalo...

Razlika dva pristupa se vidi na VMA, VMA sa vojnom upravom je sve pod konac...
VMA bez vojne uprave je VMA danas...
Cerka ovog, nasledjuje odelenje ovde, cerka onog , nasledjuje odelenje onde...prebacivanja zbog seksi sestrica sa ovog na ono odelenja...

Ali sve je to u skladu sa tekovinama modernog drustva, android i online igrica i facebooka...Imam jaci CV, imam uplacene kredite za igricu, ja sam jaca faca...
Jaca ledja , bolji put razvoja, jaca karijera, decko koji obecava...
Nista od toga nije ni cudno ni osudjujuce, ali umanjuje snagu odgovora i posvecenja drustva..

Vi danas ne mozete da upotrebite sve resurse koje imate da bi otkrili osnovne podatke o covid virusu, znaci o bolesti, o virusu , o dejstvima niti imate priliku za siroke studije..
Jer za studije je uobicajen drugaciji organizacioni model, a sad je u tom smislu vise panika nego mogucnost za to..

Ukratko zamislite da se desava poplava...covid poplava
Stari SFRJ i stari pristup iz sestdesetih je , pozovi geodeziste, pozovi gradjevinare, pozovi arhitekte, pozovi rudarske tehnologe, uradi analizu u realnom vremenu, pa tek onda promuckaj pa prospi...a usput pravi dzakove sa peskom, blokade od plastike i slicna moderna pomagala koja su dobra..
A ne obrnuto, pravi pomagala i gledaj da li ce da pomognu a vreme prolazi..
 
Grip se više ne prenosi lako i u obliku je jake pneumonije.
:ok:

то једино наше медицинске теткице могу да промантрају да ПНЕУМОНИЈА - најочигледнија болест - МОЖЕ да се појави без симптома..

Замисли нпр. запалење плућа, без да неко кашље...:roll: е то ови наши лудаци мантрају
 
Azorska ostrva najbolje prođoše... Neki put mi krivo što nismo neko ostrvo i izolovani od ostatka ove lude zemlje koliko-toliko..
1.png
2.png
 
Azorska ostrva najbolje prođoše... Neki put mi krivo što nismo neko ostrvo i izolovani od ostatka ove lude zemlje koliko-toliko..
Nije potrebno biti na ostrvu ili biti ostrvo da bi imao drugacije okruzenje od ostalih...
Potreban je geto, ograda, medju prostor i znanje organizovanja svih vaznih interakcija i odnosa da bi to bilo u velikom obimu moguce..
Ono sto je najveci problem je pristup zadrzimo sve alate i logiku a ocekujmo drugacije rezultate....
To je inace ludilo ili glupost...
Onome kome je stalo da zivi u naprednijem a ne naprednjackijem okruzenju , taj ce ozbiljno gledati ali ne ponudu detalja i necega preko kriterijuma danasnjeg trzista...
Moras imati svoje trziste ako hoces svoje ponude i svoje rezultate...

Ako pitas kome treba drustvo gde se sudski procesi resavaju za jedan dan, finansijski sukobi za nekoliko sati, gde tebe cekaju lekari a ne ti njih , doduse moze i ti njih par minuta, da bude ugodnije svima...dobices odgovor to nikome ne treba...
Nikome ne treba okruzenje ili drustvo gde imas tretman koji nije prestizan nego uobicajen...iako je danas samo san a ne realnost...
Nikome ne treba okruzenje gde ljudi biraju sta ce da rade, a ne da rade zato sto moraju ili ih interesuje novac...
Inficiranost novcem je mnogo dublja nego sto se ljudima cini...Sugavi ljudi i ne znaju da su sugavi, kad suga dobije oblik kraste....ne osecaju svrab vise...jedino izgled odaje...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top