Codex Alimentarius: Јавно упозорење грађанима Србије!!!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zvuči kao tlapnja kada se tako duhovito predoči. To da će nam za deceniju, dve izrasti zečije uši...ali, činjenica je da ispitivanja u ljudskoj upotrebi GMO još i ne mogu biti upotpunjena isključivo zato što je za taj eksperiment potrebno vreme!
Dakle, neophodno je pratiti taj uticaj (ako ga ima) kroz nekoliko generacija, dakle uočavati eventualne promene na potomcima potomaka...
A ebiga, ima u tome logike.

Ima promjena - zivotni vijek je duzi, plus prosjecno smo visi nekoliko centimetara i stopalo nam je vece 4 broja nego prije stotinjak godina.

I mozda jos nesto. :rumenko:
 
Nije li ti broj dva kontradiktoran broju jedan, tj. nije li poligon za opite upravo kad standarda nema?

K tome, navedeno je da primjena ovog standarda nije obavezna nego na dobrovoljnoj bazi.

Kod nas je ta nekontrolisana upotreba svega i svačega uzela maha u neviđenim razmerama. Samo, slabo ljudi na to obraćaju pažnju.
Ako je na bočici od 100ml propisano da se rastvori u 100 l vode, naš proizvođač će biti sumnjičav pa za svaku sigurnost razmutiti sadržaj u osamdesetak litara...ebiga, mnogo je to razvodnjeno, neće valjati:roll:
Dakle, istina je da kontrola MORA postojati, ali kao što rekoh, mi standarde imamo i od pre, šta će nam novi?
 
Ima promjena - zivotni vijek je duzi, plus prosjecno smo visi nekoliko centimetara i stopalo nam je vece 4 broja nego prije stotinjak godina.

I mozda jos nesto. :rumenko:

Nema šanse da se na tebi, na primer, već uočavaju te promene pod uticajem gmo hrane. Tvoj deda šta god da je jeo, sigurno nije bio produkt genetskog inženjerstva.
E sad, ako si obdaren, čestitam stuaciju, ali od sojine sačme nije sigurno:mrgreen:
 
Nema šanse da se na tebi, na primer, već uočavaju te promene pod uticajem gmo hrane. Tvoj deda šta god da je jeo, sigurno nije bio produkt genetskog inženjerstva.
E sad, ako si obdaren, čestitam stuaciju, ali od sojine sačme nije sigurno:mrgreen:

Gle, upotrebom govedjeg hormona rasta muskarci vam budu jaki i obdareni kao bikovi i otprilike isto toliko inteligentni. :malav:
 
:lol:

I kaj da sad radim sa ovom koleginom konzervom nareska prepunom ubitacnih aditiva, da je bacim?

Razbit ce mi glavu kundakom kad se vrati jer mi nikad nece povjerovati da ga nisam pojeo. z:cry:

ma kakvi. jesti se mora, samo sam za selekciju po tom pitanju i to gde god i kad god može.
Nigde na svetu ne može više da se pronađe apsolutno nezagađena hrana. Nikad se nečemu ne prepuštam sa fanatičnom histerijom, ali sam probirljiva, bože sačuvaj:)

Nego kad spomenu goveđi narezak, seća li se neko od bivše raje onog čuvenog Caned Beef za vreme rata?
Ako tad nismo pocrkali....
 
ma kakvi. jesti se mora, samo sam za selekciju po tom pitanju i to gde god i kad god može.
Nigde na svetu ne može više da se pronađe apsolutno nezagađena hrana. Nikad se nečemu ne prepustim sa fanatičnom histerijom, ali sam probirljiva, bože sačuvaj:)

Nego kad spomenu goveđi narezak, seća li se neko od bivše raje onog čuvenog Caned Beef za vreme rata?
Ako tad nismo pocrkali....

Naravno da se sjecam, ona bezlicna konzerva :lol: Ali su vojni MRE ipak jaci, ako pricamo o aditivima i sl. A dodje i cokoladica unutra :mrgreen:
 
Ako mislis da je to garancija da ces zivjeti 90 godina, samo naprijed. z:)

Moj je bez ikakvog biranja jeo sve sto hoda, gmize, nice i leti, neselektivno. Prosao je dva rata i zivio je 88 godina a do pred smrt je cijepao drva u dvoristu.

Takve stvari se vishe nikada nece ponoviti, danas trpaju emulgatore konzervanse i boje cak i u prshutu i slaninu!
 
Ne vidim ni ja sto ce spisak emulgatora i tlapnje tipa "mešanjem gena svinje i čoveka da bi ubrzali rast svinje postajemo kanibali" na politici, da i ne govorim o tome da je svakome jasno da svinja i inace raste mnogo brze od covjeka.

Da ima smeca u radnjama - ima, ali da treba biti paranoik - ne treba. Naoruzaj se zdravim razumom i lagano u kupovinu.

Poenta priche je da uskoro prirodne hrane nece biti na trzistu ili ce biti desetostruko skuplja - primer amerika :mrgreen:
Jednostavno to je svetska politika - krediti, hrana - farmacija. Treba znati kako neprijatelj funkcionishe ;)
Zato su se vodili ratovi na balkanu, novo trziste!
 
Takve stvari se vishe nikada nece ponoviti, danas trpaju emulgatore konzervanse i boje cak i u prshutu i slaninu!

Velim ti da je jeo i ono sto meni ne bi palo na pamet da pojedem, plus je solio hranu ko ludjak.

A ovo za prirodnu hranu, mislim da ce ovdje kod nas balkanjerosa jos dugo biti zdrave i prirodne hrane. :D
 
Bice dok se god budemo borili protiv modifikovane hrane! Ovo je cist genocid sto pokushavaju da nam urade! Truju te modifikovanom hranom, posle te leche gomilom lekova a pred penziju te u bolu i mukama raznih bolesti sahrane - pa samim time nisu ni duzni da ti daju penziju! Ovo je monstruozan plan koji amerika sprovodi nad covechanstvom!
 
Poslednja izmena:
Velim ti da je jeo i ono sto meni ne bi palo na pamet da pojedem, plus je solio hranu ko ludjak.

A ovo za prirodnu hranu, mislim da ce ovdje kod nas balkanjerosa jos dugo biti zdrave i prirodne hrane. :D

Имао је генетске предиспозиције да живи много дуже. Да није солио, хранио се нездраво, сад би живео 100 година.
 
Ne vidim ni ja sto ce spisak emulgatora i tlapnje tipa "mešanjem gena svinje i čoveka da bi ubrzali rast svinje postajemo kanibali" na politici, da i ne govorim o tome da je svakome jasno da svinja i inace raste mnogo brze od covjeka.

Da ima smeca u radnjama - ima, ali da treba biti paranoik - ne treba. Naoruzaj se zdravim razumom i lagano u kupovinu.

pa to upravo i radim covece.
 
U Srbiji je na snazi zakon o zabrani uzgajanja genetski izmenjenog semena u komercijalne svrhe i njegovog prometa. Pod uticajem interesnih grupa priprema se izmena ovog zakona, čime bi se ova zabrana ukinula. Ukoliko to dozvolimo, naša budućnost i budućnost naše dece biće ugrožena.
Zato vam se obraćamo sa ovom uznemirujućom informacijom i molbom da nam pružite podršku svojim potpisom na peticiji građana Srbije kojom se traži zadržavanje zabrane uzgajanja i prometa genetski izmenjenog semena, zabranu uvoza i preradu takvih proizvoda.

Genetski izmenjeni organizmi ne postoje u prirodi. Nastali su u laboratoriji nasilnim mešanjem gena životinja i biljaka, ili u prirodi nespojivih vrsta biljaka koje izazivaju ili mogu da izazovu najteže alergijske reakcije i druge teške bolesti kod ljudi. Mešanjem gena svinje i čoveka da bi ubrzali rast svinje, postajemo kanibali. Pored toga, ovakve kombinacije kod ljudi izazivaju pored teških alergija i maligna oboljenja, impotenciju, sterilnost, atrofiju (smanjenje zapremine) mozga, prevremenu senilnost, rađanje mentalno zaostale dece, šećernu bolest, oboljenja jetre, gušterače, bubrega i drugih teških bolesti.
Kada se jednom poseje ovakvo genetski izmenjeno seme bilo koje biljke, ono se više ne može kontrolisati, niti sprečiti njeno širenje i negativni uticaj na prirodu u celini.

Navedeni zakon se menja da bi se obezbedio interes međunarodnih kompanija koje proizvode takvo seme koje proizvođač mora kupovati za svaku novu setvu, jer je takvo seme sterilno, čime se obezbeđuje veliki profit ovim kompanijama koje se igraju Boga. Proizvođači genetski izmenjenog semena znaju za posledice upotrebe semena i mesa životinja hranjenih ovim proizvodima, ali u pohlepnoj trci za profitom, njima ništa nije sveto i spremni su da unište pola čovečanstva radi profita i apsolutne kontrole nad ostatkom čovečanstva.

Radi opstanka našeg naroda, pozivamo vas da se svojim potpisom na ovoj peticiji suprotstavimo suludoj nameri Vlade Republike Srbije da izmenom zakona omogući ugrožavanje zdravlja i naše budućnosti. Svako od nas ima u svom okruženju svoje bližnje, prijatelje i poznanike, ponudite im da se i oni pridruže ovoj peticiji potpisom.


http://www.gopetition.com/petition/42073.html

Све помињане страхоте наш народ трпи јер неће да чује за Бога и спасење своје душе у чије постојање често и не верује.Зато су нам на грбачу стављени ови који желе да нас упропасте.

Да је народ мој послушао Мене, да је Израиљ (изабрани народ) ходио путевима Мојим, до ништавила бих непријатеље њихове понизио, и на тлачитеље њихове ставио бих руку Моју. Пс.80,14-15
 
31.jpg
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top