Cistite li stan vikendom?

Pinocchio

Elita
Moderator
Poruka
16.130
Mnogi brzo žive i ja sam jedna od njih. Kancelarijski posao, dan mi prođe za tastaturom u zatvorenom i možda baš zbog toga pokušavam da pronađem način da svaki slobodan sat dobro isplaniram. Treba naći vremena i za obaveze, kućne, porodične pa za prijatelje, hobije, zanimanja... dan kratak, život još više i onda mi preostaje samo dobra organizacija. I ne gubim vreme na besmislene stvari.

Navešću jedan primer: Dođe vikend, kreni ručak, pegla, krpa, usisivač... prođe pola dana - gde si bio, šta si video? Ništa. I suprug jedan vikend: "E ovako više ne može! Prođe nam vikend u kućnim obavezama. Od danas se sve završava četvrtkom." I tako smo krenuli, a tako radim i ja sada. Četvrtkom posle posla završim sve! Kupovina, potrepštine, usisavanje, sređivanje i onda kada dođe petak popodne - samo ono što iskoči vanredno i slobodan vikend.

Poslednja izmena od moderatora:
Navešću jedan primer: Dođe vikend, kreni ručak, pegla, krpa, usisivač... prođe pola dana - gde si bio, šta si video? Ništa. I suprug jedan vikend: "E ovako više ne može! Prođe nam vikend u kućnim obavezama. Od danas se sve završava četvrtkom." I tako smo krenuli, a tako radim i ja sada. Četvrtkom posle posla završim sve! Kupovina, potrepštine, usisavanje, sređivanje i onda kada dođe petak popodne - samo ono što iskoči vanredno i slobodan vikend.
Ali kako stignes za to jedno poslepodne da zavsis sve?
Da ne kazem da vec kad dodjes s posla si umoran i gubis elan u odnosu npr.na subotu cijeli dan.
Meni ciscenje i dr.obaveze oduzmu citav dan skoro.A ako idembu kupovinu i tu prodje par sati dok se ispetljas iz guzvi.

Ali kako stignes za to jedno poslepodne da zavsis sve?
Da ne kazem da vec kad dodjes s posla si umoran i gubis elan u odnosu npr.na subotu cijeli dan.
Meni ciscenje i dr.obaveze oduzmu citav dan skoro.A ako idembu kupovinu i tu prodje par sati dok se ispetljas iz guzvi.
S posla svratim u kupovinu i kupim sve što mi treba za vikend. Usisavanje, brisanje prašine. Suđe uvek operem pre spavanja tako da kada se vratim s posla nema ga, a deca kada kuvaju operu za sobom (većinom krenu da peru kada čuju vrata od garaže). Mašinu za veš i onako palim skoro svaki dan pa tu nema nekih "zaliha". Radije kasnije legnem ali barem znam da sam sve završila.
Najveći problem je umor jer tada najčešće polomim neku čašu u kuhinji.

Kad se kuća redovno održava bukvalno je dovoljno 2h za ta nedeljna spremanja.
Brisanje prašine, usisavanje, ribanje kupatila (ako baš mora). Čitava suština je kako se završi sa nečim da se vrati na mesto, tako površine ostaju slobodne.
Mi isto spremamo četvrtkom pa smo posle mirni da bazamo ili odmaramo il štagod hoćemo. Doduše, naše spremanje traje duže jer ipak živim sa sedmogodišnjim i četrdesetogodišnjim detetom al ok, lepo se zabavimo ako se ne podavimo.

Kad se kuća redovno održava bukvalno je dovoljno 2h za ta nedeljna spremanja.
Brisanje prašine, usisavanje, ribanje kupatila (ako baš mora). Čitava suština je kako se završi sa nečim da se vrati na mesto, tako površine ostaju slobodne.
Mi isto spremamo četvrtkom pa smo posle mirni da bazamo ili odmaramo il štagod hoćemo. Doduše, naše spremanje traje duže jer ipak živim sa sedmogodišnjim i četrdesetogodišnjim detetom al ok, lepo se zabavimo ako se ne podavimo.
Zavisi kolika je kuca.🙂
Ja redovno odrzavam,ali ipak za dva sata ne mogu da npr.usisam i obrisem prasinu za pet prostorije ,dva hodnika,dva kupatila,da obrisem prozore,kuhinju.
Znaci,samo onako tekuce,bez nekog ribanja ili generalke.
A vjeruj,dovoljno je sedam dana da bude prasine koliko hoces.
Mada,i ja sam krenula sa tim da mi subota ne protekne u ciscenju,a prasina ako ne stignem,nek stoji.🙂

Zavisi kolika je kuca.🙂
Ja redovno odrzavam,ali ipak za dva sata ne mogu da npr.usisam i obrisem prasinu za pet prostorije ,dva hodnika,dva kupatila,da obrisem prozore,kuhinju.
Mada,i ja sam krenula sa tim da mi subota ne protekne u ciscenju,a prasina ako ne stignem,nek stoji.🙂
Odavno mi vikend ne služi za to. Vjerovatno je razlika kad kuća i stan,pa kad je još ta kuća puna.
Jedna od prednosti mog ustajanja u zoru je da do odlaska na posao svašta uradim samo ne mogu da usisavam da me komšije ne prebiju :mrgreen:

Zavisi kolika je kuca.🙂

Zaboga zašto bi prozori bili nedeljno čišćenje? :lol:
Pa upravo o tekućem spremanju i pričamo, to ne bi trebalo da bude robija i bukvalno se radi časkom. Podrazumevan minimalizam bez sto kuracapalaca na policama i poličicama

Mnogi brzo žive i ja sam jedna od njih. Kancelarijski posao, dan mi prođe za tastaturom u zatvorenom i možda baš zbog toga pokušavam da pronađem način da svaki slobodan sat dobro isplaniram. Treba naći vremena i za obaveze, kućne, porodične pa za prijatelje, hobije, zanimanja... dan kratak, život još više i onda mi preostaje samo dobra organizacija. I ne gubim vreme na besmislene stvari.

To vam je dobra ideja
U nasem slucaju nije primenjiva jer radimo po smena oboje, plus ja imam terene koji remete rutinu
Tako da uvek na slobodan dan najjebem sa ciscenjem i kuvanjem, i muka mi je od toga
Treba mi neki tajm menadzment :aha:

sad tju da vam kazem jednu istinu
za muskarca je retko odbojna i antipaticna lenja zena koja ne vodi racuna o higijeni i urednosti
sad koliki je to teret i ko se kako dovija
ali je cinjenica da ni jedan normalan muskarac ne voli takve zene
i to sto kazu nije im vazno lazu
vazno je i to mnogo

Ја сам пробала у пар наврата да очистимо све петком, да би ми субота и недеља били слободни, и фино је то, али...
Потраје то један, два петка, и вратим се на суботу.
Дођем уморна с посла, спремам ручак, па још и да чистим. Не могу.
Овако се наспавам у суботу, па кренем натенане, са паузама...кад завршим, завршила сам.

Ја сам пробала у пар наврата да очистимо све петком, да би ми субота и недеља били слободни, и фино је то, али...
Потраје то један, два петка, и вратим се на суботу.
Дођем уморна с посла, спремам ручак, па још и да чистим. Не могу.
Овако се наспавам у суботу, па кренем натенане, са паузама...кад завршим, завршила сам.
Brate ja kad vidim ovde kako peru prozore pred Bozic i Uskrs a zavese jednim godisnje( naravno ne svi ali 80%) pri tom žive 100 godina pitam se ko je lud?

Brate ja kad vidim ovde kako peru prozore pred Bozic i Uskrs a zavese jednim godisnje( naravno ne svi ali 80%) pri tom žive 100 godina pitam se ko je lud?
Ја прозоре исто два пута годишње, али завесе морам једном месечно.
Мени то и није неки посао,не пеглају се, скинеш, убациш у машину, окачиш. Односно, муж окачи :mrgreen:

Ja sam zavese zabranila ima tome 20 god
Da robujem toj prasnjavoj sintetici necu ajde mars
Cim sam dosla ovde uvela sam veto na zavese kod nas, sveki se mlati i dalje sa njima kod sebe gore, samo izvoli....
Skoro sam i tepih uspela da izbacim :malav:
Kako sam krenula izbacicu i muza :rotf:

Meni zavese ne smetaju, meni smeta svakodnevna neurednost.
Kada bi svako vracao stvar na pravo mesto i kada bi bio odgovoran prema prostoru, bio pazljiv kao sto je u hotelu, kuca nikada ne bi zabagrela.

Dugo sam verovala da mi je dragi dugo ziveo sam pa nije razvio u sebi osecaj za zivot sa decom.
Ali onda je i klinac pokazao iste zice u karakteru pa sada mislim da je u pitanju nasledje.

Oni nista ne sklanjaju, nista ne bacaju, sve im treba, lenji su za bilo kakav kucni posao i prljavstina im slabo smeta.

Nikako da im objasnim da niko ne uziva u ciscenju vec uziva u cistom i stvarno ako se u zivotu budem zbog necega razvela to cu navesti kao razlog "kasike od meda oko sudopere, carape po coskovima, prasnjave koverte od racuna starih i po godinu dana...".
Svaka zena sudija bi me razvela dok si rek'o keks.

Najbolje je kada krenem da molim da se nesto uradi...molim te, nista, hajdemo, nista, kada cemo, nista, jel bismo mogli, nista, valjalo bi, nista, stvarno je krajnje vreme, nista...dok mi ne pukne a kada mi pukne bude tuzno "zasto me kritikujes?".

Ja ne znam kako on crta te zgrade, njemu da dam sojenicu da napravi ubio me bog na mestu ako bi ta sojenica bila gotova za dve decenije. Medjutim, bilo bi puno analiza sojenice, iz svih uglova!

Nikad

Redovno odrzavanje
Dok se zavjese operu (u prosjeku jednom mj) obrisem prozore, usisam,izdzogiram..pa ti dodje ko generalka
Radnim ranom, kad se narucuje jelo, odvojim za ormare,police,ladice ako su na tepeti
Kupatila i kuhinja se prebrisu za 20tak min skoro pa svakodnevno, obicno pred spavanje

E sad imas onih zena koje od tuge naprave nauku
Pa razvuku...pa se vjer onda i smore i jbg

Nisam preterana higijenicarka ali volim da mi je stan uredan i sve na svom mestu
Ne spremam ga vikendom, jer vikend koristim za druge stvari.Preko nedelje pospremim šta treba
Po ovoj vrucini ni preko nedelje, osim kupatila :lol:

Meni zavese ne smetaju, meni smeta svakodnevna neurednost.
Kada bi svako vracao stvar na pravo mesto i kada bi bio odgovoran prema prostoru, bio pazljiv kao sto je u hotelu, kuca nikada ne bi zabagrela.

Dugo sam verovala da mi je dragi dugo ziveo sam pa nije razvio u sebi osecaj za zivot sa decom.
Ali onda je i klinac pokazao iste zice u karakteru pa sada mislim da je u pitanju nasledje.

Oni nista ne sklanjaju, nista ne bacaju, sve im treba, lenji su za bilo kakav kucni posao i prljavstina im slabo smeta.

Nikako da im objasnim da niko ne uziva u ciscenju vec uziva u cistom i stvarno ako se u zivotu budem zbog necega razvela to cu navesti kao razlog "kasike od meda oko sudopere, carape po coskovima, prasnjave koverte od racuna starih i po godinu dana...".
Svaka zena sudija bi me razvela dok si rek'o keks.

Najbolje je kada krenem da molim da se nesto uradi...molim te, nista, hajdemo, nista, kada cemo, nista, jel bismo mogli, nista, valjalo bi, nista, stvarno je krajnje vreme, nista...dok mi ne pukne a kada mi pukne bude tuzno "zasto me kritikujes?".

Ja ne znam kako on crta te zgrade, njemu da dam sojenicu da napravi ubio me bog na mestu ako bi ta sojenica bila gotova za dve decenije. Medjutim, bilo bi puno analiza sojenice, iz svih uglova!

Frejo sestro, ko ovu moju dvojicu da si opisala!
Hiljadu čaša da imamo sve bi ih uprljali, tanjire umazali, imamo 16 ostehøvela (onaj norveški nož za sir) svaki put uzmu nov a stari zaborave da stave u mašinu.
Najgrđe mi je kad kuva, svega mi - teška robija! Skuva on i ukusno i divno al brate celu kuhinju zaprlja, sva pakovanja od svega ostavi u sudoperi, pa kad je nahranio porodicu ode na zasluženu dremku a meni ostane da raspremam.
Pre jedno dve nedelje sam štrajkovala dve nedelje da vidim kad će skontati kojom brzinom se strv pravi ako se ne rasprema redovno, ništa ništa i onda je odjednom pošandrcao kako smo skrnavi. Nismo mi brate skrnavi nego ti i tvoj naslednik nemate mere. Onaj mali nema šta ne dovuče, ima milion nekih sitnica i za svaku sitnicu po posebnu kutiju jer zaboga, šta je u životu bitnije od organizovanog haosa.
I tako... žvanjkala bih najradije, al znam da tu spasa nema pa pustim dok mogu, onda šiznem pa krenem redom da bacam i tako u krug.
Jedino čega se ne odričem jeste čista kuhinja, toalet i podovi, za to glave skidam.

I još da dodam, punih 10 godina je sve radio kao i ja, rame uz rame, a onda su nam prošle godine bile majke ukupno četiri meseca i totalno se raspustio, zagubio u nekim svojim projektima, ne znam kako da ga vratim na fabrička podešavanja.

sad tju da vam kazem jednu istinu
za muskarca je retko odbojna i antipaticna lenja zena koja ne vodi racuna o higijeni i urednosti
sad koliki je to teret i ko se kako dovija
ali je cinjenica da ni jedan normalan muskarac ne voli takve zene
i to sto kazu nije im vazno lazu
vazno je i to mnogo
Koliko ja poznajem zena tip top sredjene i uredne,a kuca neuredna katastrofa.
Muskarci uvijek vide zenu,a ne kucu.🙂
Niko ne vidi i ne primijeti onog ko riba i cisti,ali zato neku atraktivnu i sredjenu primijete i te kako.
A da bi bio atraktivan prije svega moras biti odmoran i imati vremena za sopstveno lickanje,a ne lickanje kuce.🙂

Koliko ja poznajem zena tip top sredjene i uredne,a kuca neuredna katastrofa.
Muskarci uvijek vide zenu,a ne kucu.🙂
Niko ne vidi i ne primijeti onog ko riba i cisti,ali zato neku atraktivnu i sredjenu primijete i te kako.
A da bi bio atraktivan prije svega moras biti odmoran i imati vremena za sopstveno lickanje,a ne lickanje kuce.🙂
ja tebe nista ne razumem
pet puta sam citao i skapirao sam da ti vise manje kazes da je nemoguce da zena bude sredjena i lepo izgleda a da joj pri tome kuca bude sredjena i da lepo izgleda.

uglavnom to je netacno

Back