Ћирилична верзија форума

Да ли је разматрана могућност увођења ћириличне верзије форума (у смислу приказа назива форумских категорија, потфорума и опција) поред латиничне и енглеске варијанте?
Nikako ne uvoditi Forum na cirilici.Pa sigurno nas 9O% forumasa,ne znamo cirilicu.Ona se nigde ne koristi.Pored ostalog,cirilica nije IN ko nju
koristi .?
 
Svako neka koristi po volji ili latinicu ili ćirilicu. Ukoliko smatraš da ti odgovara ćirilica, imaš slobodu da je koristiš. Možda ima ljudi ovde koji ne znaju ćirilicu.
Тако је момче, ми морамо вазда таквима да подилазимо, подилажење нам је у генима.
 
Ne kažem da je neko pismo sada bolje ili da je ćirilica kao pismo privrženije Srbija (kažem jer koriste i Rusi). Ali kako je forum više balkanskog tipa, ima hrvata, bosanaca itd. koji ne znaju da pišu, a ni da čitaju ćirilicu. Ali to je u redu. Ako im treba imaju konverter za to.

https://www.konvertor.co.rs/
Ma ne sekiraj se za pisma.Kada pocne zurka da radi u izolaciji,ima samo prstima da se dogovaramo....
 
Ne kažem da je neko pismo sada bolje ili da je ćirilica kao pismo privrženije Srbija (kažem jer koriste i Rusi). Ali kako je forum više balkanskog tipa, ima hrvata, bosanaca itd. koji ne znaju da pišu, a ni da čitaju ćirilicu. Ali to je u redu. Ako im treba imaju konverter za to.

https://www.konvertor.co.rs/
Тако је момче, коме ћемо да учинимо ако нећемо Хрватима и Босанцима.
 
Тако је момче, коме ћемо да учинимо ако нећемо Хрватима и Босанцима.
Океј је сарказам. Не смета. То што они не знају ћирилицу, њих чини сиромашнијим од нас у погледу правописа.
Шта ми значи да сада овде пишем овако, ако можда неко не укапира шта сам уопште написао. Пишући латиницу не значи да сам се одрекао ћирилице.
 
Океј је сарказам. Не смета. То што они не знају ћирилицу, њих чини сиромашнијим од нас у погледу правописа.
Шта ми значи да сада овде пишем овако, ако можда неко не укапира шта сам уопште написао. Пишући латиницу не значи да сам се одрекао ћирилице.
Ja bih molio prevod ovog cudnog pisma.Nije mi poznata ni jedna rec.
 
Ako bude dovoljno interesovanja uvescemo.
Ако буде потребна помоћ око тога од стране форумаша, сигурно би било нас који бисмо били на располагању.

Svako neka koristi po volji ili latinicu ili ćirilicu. Ukoliko smatraš da ti odgovara ćirilica, imaš slobodu da je koristiš. Možda ima ljudi ovde koji ne znaju ćirilicu.
Наравно да је тако. ;) Овај мој предлог се односи само на увођење и ћириличне верзије поред садашње латиничне и енглеске. Латинична би остала као једна од могућности избора. Али би било коректно да као могућност постоји и друга верзија јер је тек то онда равноправност.


@Тема
Ова тема није отворена са намером о анализи и поређењу писама, само са намером да се понуди могућност ћириличне верзије за оне који ћирилицу сматрају писмом свог матерњег језика. А свако може да користи које год жели јер се то и не може забранити нити то неко покушава.

@Andrej Bolkonski
Нико ти неће ускратити да пишеш латиницом. Али ти пријатељски саветујем да се не поносиш својим незнањем, бар не овако јавно. Нема потребе. :)
 
@Nairobi Хоћеш рећи да делови форума који су исписани латиницом буду приказани ћирилицом? Као : Порука, почетник, цитат, одговорите, пријавите, администраотр, модератор, убаците цитате, објавите одговор. На то мислиш када кажеш Ћирилична верзија форума или?
 
@Nairobi Хоћеш рећи да делови форума који су исписани латиницом буду приказани ћирилицом? Као : Порука, почетник, цитат, одговорите, пријавите, администраотр, модератор, убаците цитате, објавите одговор. На то мислиш када кажеш Ћирилична верзија форума или?
Колико од тога је могуће, да. И називи потфорума на главној страни типа "Друштво", "Економија", "Филозофија" итд.
 
Океј је сарказам. Не смета. То што они не знају ћирилицу, њих чини сиромашнијим од нас у погледу правописа.
Шта ми значи да сада овде пишем овако, ако можда неко не укапира шта сам уопште написао. Пишући латиницу не значи да сам се одрекао ћирилице.
Да да, ми смо богати са два писма, а не ко рецимо Енглези, сиротиња пука..
 
Ako bude dovoljno interesovanja uvescemo.
Nece biti dovoljno interesovanja,jer smo svi mi generacije nasih deka,oceva i nas samih,odrastali u vremenu,kada je cirilica bila proterana iz nase
zemlje.Pogledajte sve dnevne,nedljne i mesecne casopise,svi se stampaju latinicom.U Beogradu necete naci prodavnicu bilo koje vrste,da firma
nije ispisana latinicom.Ovo malo *****a sto ih ima,isuvise imaju slab glas,da bi se njihovo misljenje usvojilo u vezi obnavljanja,tog zatarelog
pisma tj.cirilice.Pozdrav......
 
На основу досадашње дискусије, мени се чини да има сасвим довољно интересовања. :D

@Ivan
И стојим и даље иза тога да ако буде била потребна нека помоћ администрацији, можете да рачунате на нас који смо на располагању а цео посао би био једнократно урађен и завршен. ;)


@Андреј
Ово је тема за нас који желимо да постоји и ћирилична верзија форума и да је користимо. Латинична постоји и постојаће надаље. Уколико тебе ћирилична верзија не занима онда нема смисла да учествујеш у теми јер било шта друго није тема разговора (тј. потпада под врсту спама).
 

Back
Top