Chinese fast food

dzemperlija

Početnik
Poruka
4
Pozdrav svima. Razmisljam, znaci za sad samo razmisljam da otvorim lokal sa kineskom brzom hranom. Trazio sam po netu al ne mogu nikakve informacije da pronadjem osim onih koje vec i sam znam. Pa ako neko ima bilo kakve informacije u vezi ovoga zamolio bih ga da podeli. Znaci interesuje me za pocetak kakva je oprema tu potrebna, sta je sve potrebno za pripremanje hrane, gde se nabavlja meso(posto mi se cini da to nije ova nasa obicna npr piletina) itd. svaka informacija je dobrodosla. Inace imam lokal u gradu u kom nema jos uvek kineske brze hrane pa mi se zbog toga ova ideja cini kao ok. Hvala unapred
 
Radio sam u jednom kineskom restoranu,sve roba se nabavljala kod nas.
Meso je naše,povrće takodje.
Od opreme..uh tu ima mnogo da se piše,ne može ovako ukratko,zavisi kako želiš da urediš lokal.
Uglavnom priprema je bitna,znači mesto gde se pripema hrana je odvojeno od ovog gde se se sprema i odamh poslužuje,
Tako je bilo ovde gde sam ja radio.
Sve se sprema u voku,na jakoj vatri.
 
Uglavnom priprema je bitna,znači mesto gde se pripema hrana je odvojeno od ovog gde se se sprema i odamh poslužuje
Ovakve mi informacije bas trebaju! Imam i prostoriju za pripremanje i tu da kazem glavnu za spremanje i posluzivanje. Ok, kapiram otprilike za pripremanje i drzanje da ce mi trebati frizideri zamrzivaci i tako to, mene najvise zanima oprema za spremanje tj przenje hrane. Znam da se przi u woku, al na kakvom sporetu? Jel mogu neki uputi gde se to moze nabaviti
 
Pozdrav svima. Razmisljam, znaci za sad samo razmisljam da otvorim lokal sa kineskom brzom hranom. Trazio sam po netu al ne mogu nikakve informacije da pronadjem osim onih koje vec i sam znam. Pa ako neko ima bilo kakve informacije u vezi ovoga zamolio bih ga da podeli. Znaci interesuje me za pocetak kakva je oprema tu potrebna, sta je sve potrebno za pripremanje hrane, gde se nabavlja meso(posto mi se cini da to nije ova nasa obicna npr piletina) itd. svaka informacija je dobrodosla. Inace imam lokal u gradu u kom nema jos uvek kineske brze hrane pa mi se zbog toga ova ideja cini kao ok. Hvala unapred

To treba da pitas nekog Kineza u njihovom restoranu.

Ne ovde.
 
Pazi, kao potrosac kineske hrane, moram ti reci da manja poskupljenja odmah povuku musterije kod drugog (mozda je taj drugi skuplji, ali ima mnogo vece porcije), tako da mislim da je trenutno najbitnije biti povoljan, makar u pocetku, kad krene posao napraviti neku akciju, tipa 10-20% popusta na sve sa menija. A uvek gde kod sam bio u nekom kineskom restoranu su bili uglavnom puno, tako da, potrosaca ima. A da ne pricamo o narucivanju, jer i toga jako puno ima. Takodje, budi originalan, ubaci malo japanske hrane, malo tajlandske, itd, ... Ljudi vole da probaju nove stvari. Isto tako, pazi da ti hrana ne bude masna, jer se nama to desilo u Jao Mingu (NS), i od tada vise nikada ne idemo tamo. Kod orijentalne hrane se to jako oseti. Zivot nam se zgadio.

I na kraju savet koji dajem svima: Marketing, Marketing i Marketing :)
 
Poslednja izmena:
To treba da pitas nekog Kineza u njihovom restoranu.

Ne ovde.

Hvala na prvom savetu, rado cu ga primeniti :ok:

@SSJ4
Ja sam uvek za to da bude povoljnije = vise musterija, ionako ne kapiram npr za sta oni naplacuju npr Luda kuca piletina u secuan sosu 400 ili 500 din. kad je to uglavnom povrce + mozda nekih 100grama mesa... Za marketing imam vec neke ideje koje do sad nisam vidjao kod drugih fast food-ova samo jos treba da vidim koliko je to isplativo. Ovo inace ne bi bio bas restoran jer je lokal manji, 20kvadrata je glavna prostorija gde bi se sluzila i spremala hrana, i posebna druga prostorija za pripremu je isto 20. Ovo bi bio bas fast food sa mozda 2-3 stola unutra isto toliko ispred, tako da bih isao najvise na porudzbine i za poneti :) Interesantna ideja za tajlandsku, japansku, mada mislim da bi to moglo naknadno da se dodaje, prvo da savladamo kinesku :D
 
Ovakve mi informacije bas trebaju! Imam i prostoriju za pripremanje i tu da kazem glavnu za spremanje i posluzivanje. Ok, kapiram otprilike za pripremanje i drzanje da ce mi trebati frizideri zamrzivaci i tako to, mene najvise zanima oprema za spremanje tj przenje hrane. Znam da se przi u woku, al na kakvom sporetu? Jel mogu neki uputi gde se to moze nabaviti

Prijatelju,zaposli me kao menadžeara restorana,pa ću ti sve lepo reći.
I razraditi ga i privući mušterije.
Ovako,na forumu mogu da pišem do sutra :)
 
Hvala na prvom savetu, rado cu ga primeniti :ok:

@SSJ4
Ja sam uvek za to da bude povoljnije = vise musterija, ionako ne kapiram npr za sta oni naplacuju npr Luda kuca piletina u secuan sosu 400 ili 500 din. kad je to uglavnom povrce + mozda nekih 100grama mesa... Za marketing imam vec neke ideje koje do sad nisam vidjao kod drugih fast food-ova samo jos treba da vidim koliko je to isplativo. Ovo inace ne bi bio bas restoran jer je lokal manji, 20kvadrata je glavna prostorija gde bi se sluzila i spremala hrana, i posebna druga prostorija za pripremu je isto 20. Ovo bi bio bas fast food sa mozda 2-3 stola unutra isto toliko ispred, tako da bih isao najvise na porudzbine i za poneti :) Interesantna ideja za tajlandsku, japansku, mada mislim da bi to moglo naknadno da se dodaje, prvo da savladamo kinesku :D

E..u ludoj kući sam radio :D
 
Per godinu dana sam radio neki sajt našem kuvaru profesionalcu došao iz Amerike i otvorio kinesko japanski restoran u BGD .
Ovako čovek je u Americi zaradjivao 60 dolara na sat jako je dobar .Ovde je zaradjivao od godinu i po dana jedno mesec dana maksimum .
Jednostavno nema musterija nije ovo kulturna zemlja otvori neku kafanu sa ćevapima i slično i Bog da te vidi mani se toga .To je samo priča zdrava hrana ,ukusna punoća ovako onako .
Mi smo za pivo ćevape i burek .
Ili imaš već društvo i veliku ekipu koja bi dolazila da jede kod tebe to može .
Inače u Srbiji se restoran,kafana i slično otvaraju samo ako imaš već ekipu koja bi dolazila .Pa kuvar se ovde plaća od 150 do 200 dinara po satu!!!!!!!!!!!!!!Za 200 radnih sati plus prekovremeni koji se ne plaćaju ????????
Znači prvo imaš publiku onda otvoriš restoran ne obrnuto
 
Vala ja samo jedem janjetine u kafani i to u onima u kojima sam i pre jeo.Cim vidim da visi ovcija koza i da se janje vrti na raznju ja tu parkiram i jedem ko coek , jer znam da je sveze i da valja.Te kineze i ostale vuge ne mogu omirisati, ko to jede taj normalan nije.Pored vake nase rane ljudi da jedu te njiove papzjanije.Tacno ima ludog sveta.
 
Vala ja samo jedem janjetine u kafani i to u onima u kojima sam i pre jeo.Cim vidim da visi ovcija koza i da se janje vrti na raznju ja tu parkiram i jedem ko coek , jer znam da je sveze i da valja.Te kineze i ostale vuge ne mogu omirisati, ko to jede taj normalan nije.Pored vake nase rane ljudi da jedu te njiove papzjanije.Tacno ima ludog sveta.
Jel se ti zajebavas ili si stvarno toliko zatucan?
 

Back
Top