Ceo bus da pocrveni od stida

da se ovo dogodilo u Americi, odmah bi se krenulosa pljuvanjem o dekadentnom zapadu, nemoralu, propasti i slicnim glupostima...brat mi je bio nekoliko godina u Bafalu i uverio se suprotno...ziveo je u delu grada, u kome su vecina belci, gde ljudi zive u kucama...lokalna uciteljica sa decom obilazi neke starije i nemocne osobe, to im je nesto kao volontiranje...doktor u penziji, koji ponekada obidje ljude po naselju i deli savete...imaju i neke omladince, koji isto tako obilaze starije osobe...dobrovoljno vatrogasno drustvo, isao je kod njih, jer ima i nekih ljudi odavde...sve to volontiraju, bez ikakve koristi...kod nas u Srbiji, volonteri se aktiviraju samo pred izbore, po nalogu svojih stranaka...stranaka, koje su ih uvalile na budzetska primanja
 
Само ти њу теши, требаће јој од сада као и до сада. Нисам једини који вас види онаквим какви сте заиста, не брини.
Zasto mene, zasto bilo koga sa ove teme? Pa valjda ne bismo tu pisali da smo takvi? To je osnovna logika.

A drugo, procitaj sta sam napisala pa sudi ako bas toliko i hoces. Samo, generalizacija koju ti upotrebljavas znaj da je siguran odraz ili mrznje ili predrasuda, ili licnog kompleksa.
tužba protiv nn lica… naše pravosudje jedva čeka da reši takav slučaj:lol:
Lako se ustanovi ko su ta NN lica. Kazes na kojoj si liniji bio i u koje vreme i istragom se sve da brzo resiti. Na kraju i sam vozac autobusa pa i kompanija cela, imaju obavezu prema putnicima kad im vec naplacuju karte.
 
Zasto mene, zasto bilo koga sa ove teme? Pa valjda ne bismo tu pisali da smo takvi? To je osnovna logika.

A drugo, procitaj sta sam napisala pa sudi ako bas toliko i hoces. Samo, generalizacija koju ti upotrebljavas znaj da je siguran odraz ili mrznje ili predrasuda, ili licnog kompleksa.
Дошла овде да глуми жртву и ти њу тешиш речима да сам ја искомплексиран? Мисли бре о мени шта ти воља, да мрзим, да имам предрасуде, шта год ти падне на памет, не тиче ме се. Само немој онда да се правиш невешта и чудиш се што те именујем и групишем с њом заједно. А по оваквом шљаму, да, шљаму, који је описан у уводној објави, пљуваћу до смрти, па таман ме до смрти сматрали за мрзитеља и пуног предрасуда.
 
Дошла овде да глуми жртву и ти њу тешиш речима да сам ја искомплексиран? Мисли бре о мени шта ти воља, да мрзим, да имам предрасуде, шта год ти падне на памет, не тиче ме се. Само немој онда да се правиш невешта и чудиш се што те именујем и групишем с њом заједно. А по оваквом шљаму, да, шљаму, који је описан у уводној објави, пљуваћу до смрти, па таман ме до смрти сматрали за мрзитеља и пуног предрасуда.
Ma misli ti sta hoces, ali samog sebe brukas.
 
A sta ja da mislim kad o pravoslavnima pises tako?
Јесу ли имуни на критику зато што су православци чак и кад се сами приказују у лошем светлу? Не разумем који ти проблем имаш с оним што сам написао. Хајде да видимо, изјасни се.
 
Пу, иебем ти и друштво и менталитет и државу. Хитна служба се јавља на телефон после 10 минута! Где су протести и жалбе, ништа литије за спас деце? Сутра ће се тако недаобог јавити после 10 минута док неко дете крвари на смрт негде. Јбг док заврши пљеску или издрка човек, има и он душу.

А, ова два гoвнара, сме ли ико да се опклади да су заступници правих и здравих породичних вредности и поборници литија? Три прста брт значи само светосавље брт значи часни крст брт пази ми тетоважу Острога брт а шта каеш оћемо у теретану после клаџе брт?

ПУ БРЕ, ПУ!

Јесу ли имуни на критику зато што су православци чак и кад се сами приказују у лошем светлу? Не разумем који ти проблем имаш с оним што сам написао. Хајде да видимо, изјасни се.
Evo, ovaj gornji post je tvoj.

Kako i na osnovu cega "znas" da su to pobornici porodicnih vrdnosti, svetosavlja litija ili cega vec?

Kako te nije sramota jos i da pitas o tim svojim brljotinama kao mene ovde i sad?

Sram te bre bilo!
 
Evo, ovaj gornji post je tvoj.

Kako i na osnovu cega "znas" da su to pobornici porodicnih vrdnosti, svetosavlja litija ili cega vec?
Не знам, али сам спреман да се опкладим и да изгубим. Следећи пут ако нешто не разумеш, питај за појашњење уместо што трчиш с етикетирањем.

Kako te nije sramota jos i da pitas o tim svojim brljotinama kao mene ovde i sad?

Sram te bre bilo!
Наравно да ме није срамота, јер сам се таквих гoвнара нагледао у животу довољно за стотину живота. Имам их неколико и у широј фамилији, и нимало ти се не би допали поједини изводи из њихових живота. Велики су то православци, и надасве велики хришћани. Не би им човек орах из руке узео.
 
Не знам, али сам спреман да се опкладим и да изгубим. Следећи пут ако нешто не разумеш, питај за појашњење уместо што трчиш с етикетирањем.


Наравно да ме није срамота, јер сам се таквих гoвнара нагледао у животу довољно за стотину живота. Имам их неколико и у широј фамилији, и нимало ти се не би допали поједини изводи из њихових живота. Велики су то православци, и надасве велики хришћани. Не би им човек орах из руке узео.
Covece sve je to u redu, ali odakle znas da su to ti i takvi "pravoslavci"? Na kraju, otkricu ti "tajnu", takav ko ne pomogne nekom u nevolji neposredno, nije pravoslavan pa ma sta pricao.

I gotova prica, ne zamaraj, stvarno imas problem koji treba da resis negde drugde.
 
Covece sve je to u redu, ali odakle znas da su to ti i takvi "pravoslavci". Na kraju, otkricu ti "tajnu", takav ko ne pomogne nekom u nevolji neposredno, nije pravoslavan pa ma sta pricao.
Опет ти кажем - не знам, али сам спреман да се опкладим, јер је квота мала, шанса велика, да јесу, јер живе у Србији и већина се у Србији буса у груди како су добри и велики хришћани и православци. Не видим шта је нејасно ту.

I gotova prica, ne zamaraj, stvarno imas problem koji treba da resis negde drugde.
Дала баба динар да уђе у коло...
Следећи пут се не јављај са дијагнозама па нећеш бити прозвана. Своје проблеме решавај без етикетирања других људи и пројектовања.
 
Опет ти кажем - не знам, али сам спреман да се опкладим, јер је квота мала, шанса велика, да јесу, јер живе у Србији и већина се у Србији буса у груди како су добри и велики хришћани и православци. Не видим шта је нејасно ту.


Дала баба динар да уђе у коло...
Следећи пут се не јављај са дијагнозама па нећеш бити прозв
ана. Своје проблеме решавај без етикетирања других људи и пројектовања.
Sam dajes "dijagnoze" naravno pogresne o pravoslavnim porodicnim ljudima i umesto da si srecan sto zbog geenralizacije i uvrede nisi prijavljen, ti bi jos i da se svadjas?
 
И ако ниси успела да разазнаш, управо их прозивам не због тога јер мислим да су православци, већ због тога што се православцима представљају речима, а по делима је очигледно да то нису.
 
Nesolidarnost i nemanje empatije prema čoveku u nevolji ostavlja potresan utisak i jedno od krucijalnih pitanja je gde i kada nam je nestala empatija prema drugima.

Jedna od poruka u medijima koju sam procitala je sledeca:

Savet starijim putnicima i onima sa malom decom, da ne bi iskušavali koliko sugrađani imaju saosećanja i koliko su spremni da pomognu – ulazite na prednja vrata. Za mlađe poziv da ustupaju mesto i da pokažu da test ljudskosti ne mora da bude težak.
 

Back
Top