Capriolo bicikle

mogu nesto da ti objasnim..capriolo je samo ram..svi ostali delovi cine kvalitetan bicikl..a ti bajsevi su napravljeni od nikakvih kineskih delova koje nemaju blage veze sa shimano gupom delova
 
1.
ScreenShot001.jpg

2. http://www.totalbike.rs/bicikla/merida-cross/merida-crossway-10-v
I Polar mi se svidja, na sajtu pise da ima u toj prodavnici al' ovo je Nis ,retko sta ovde ima, kad odem pa dok im obijasnim koji je model... i na kraju kazu nema.
 
jao brate JAO..koliko puta treba da ponovim..na tom bajsu nema ni1 jedini deo podgrupe shimana..ovo je od najbolje ka losijim..a ispod deore ne treba ici..to sto se prodaje uopste ne ulazi u ove grupe
Mountain bike groupsetsCurrent mountain bike groupsets include:
Cross country component
  • XTR [M980] (10 speed) - Top of the range for cross-country mountain bikes
  • Deore XT [M780] (10 speed)
  • SLX [M660] (9 and 10 speed)
  • Deore [M590] (9 speed) Entry level cross-country mountain bikes
  • Non-series (brakeparts, cranks and pedals)
Trekking component
  • Deore XT
  • Deore LX
  • Deore
Recreational mountain bikes component
  • Alivio [M410 and M430] (8 and 9 speed)
  • Acera [M360] (8 speed)
  • Altus [M310] (8 speed)
  • Tourney (6, 7, 8 speed) - Includes several different levels of quality, and can be found on department-store bicycles
 
Pozdrav, jos malo pa kupujem bicikl, favorit mi je capriolo monitor FS, budzet je oko 20000 , sta vi predlazete i kakva su vam iskustva sa kaprilolom?

Bilo bi lepo da nam kazes za sta ti je potreban. Hoces sa njim da se lagano vozis po gradu, da ides na pijac i u prodavnicu ili da se bavis sportom.
Ako je sve sem ovog poslednjeg onda mozes da uzmes i monitor.
Generalno, za 20 000 ne mozes da kupis neki ozbiljniji bajk cak ni polovan, mislim za trening.
Evo za promenu jedan "scout zero". Barem je lep na oko a i pogon je neki simanoza razliku od monitora gde je neka divca.
Interesantno je da su na monitoru postavili kurble od 170mm a zna se da na MTB idu od 175mm. To je znak da su ga radili fuseri.

http://www.venerabike.com/proizvodi/bicikle/scout/1260035/
 
Bicikl bi koristo za voznju u prirodi, leti dnevno mnogo vozim. Kazu da Scout i nije neka marka?
Ne znam da li ove bicikle mogu to:http://bike.capriolo.com/2012/sport/monitor-fs http://www.venerabike.com/proizvodi/bicikle/scout/1260034/

Opet isto :worth: :D Naravno da nije.
Georgejune ti je lepo gore napisao da je marka samo ram, ostali delovi (menjaci, pogon, viljuska, kaseta, lanac, pneumatici, osovine-nable, patrone.....) su mnogo bitniji.
Vrlo cesto je razlika u ceni izmedju poznatih brendova (scott, merida.....) i malo poznatih marki sa istom opremom bas velika.
Gore ti je lepo postavio simano komponente i (ajde da malo pojasnimo) na primer scout zero ima zadnji menjac toutney a sub zero altus, zato je (izmedju ostalog) i sub zero skuplji. To se isto odnosi i na ostale komponente koje sam gore naveo.
Da li ove bicikle mogu to? Zavisi koliko si jak.
Na kraju najbolje je da nekako sakupis bar 300e i kupis neki polovan ali solidan MTB.
 
pazi recimo i taj tourney nesto kosta iebem li ga..nek je 1000 din prednji zadnji malo vise..nem pojma..xt polovan prednji je 20e..kao nov..zadnji isto xt shadow oko 30 moz se nadje..i to ako ne udaris nigde mozes archis 5 god ma i vise..onda gledas pogon..nable..kocnice i rucice menjaca..to tockovi i viljuska se gleda..iebiga ram ima kakav oces za 50e..znaci sto se tice menjaca nije neka razlika..das 20-30e vise a ko da poredis yuga i bmwa..takav je i osecaj u voznji i menjanju brzina
 
opet ti da je novo..aman covece jel ti bitno da se pohvalis da je lepa boja..moj ram je red bull star 9-10 god..i ne zna se da je te marke jer sam isti dan po kupovini odlepio nalepnicu da ostane cist aluminijum..sav je nagrizen od znoja lak..sve delove sam vise puta zamenjivao boljim i novijim i te stare uspeo prodavati skoro za iste pare koliko sam ih placao..zato sto su dobri kvalitetni delovi kojima cena ne pada..a te mozes da bacis posle par hiljada km..i to da te usere da ne riknu ranije..sad moj polovan vredi 700e..i nece mu padati cena..a ti idi po kupovini u neki servis i pitaj koliko ti daju posle par 100tina km..ni pola neces dobiti
 
Poslednja izmena:
bez obzira nema potrebe da bacaju sad pare pa za 2-3 god opet isto toliko..shvati da je bolje da das sad 400e i miran si ko zna koliko godina..sa tim delovima neces izlaziti iz servisa..najbitnije sto ti gledas slike i mislis to je to..pa nije..koliko si visok..tezak..kapiras da rastes..ne razmisljas koliki je ram koji gledas..da li ti odgovara velicina i konstrukcija..ti mislis sednes i vozis a posle sto boli vrat i kicma..kolena..nema sta da iko ide i gleda bajseve pratis oglase cikloberze i cekas da se pojavi nesto kvalitetno
 

Back
Top