"CAK CAK" PROBLEM

BLANKED

Elita
Poruka
20.568
Posle nekoliko sati rada na kompjuteru cuje se tiho "cak" i onda nakon 10- 15 sec kompjuter zakoci, mis radi ali sve na njemu je nenormalno usporeno (secka, ili potpuno zakoci sem kursora na kome se pojavi pescani sat) nakon resetovanja sistem se podigne i posle par sec opet isti problem, i tek kada se izvadi steker iz struje, saceka 5 min, i vrati onda pocinje da radi. Sta bi to moglo da bude?

Imam utisak kao da je igla od hdd-a

-Menjao sam sistem par puta i ponovo se javlja isti problem

-Menjao sam drugo napajanje od starog racunara, racunar je radio normalno 2-3 dana i ponovo je poceo da ima identicne simptome.

Imam utisak kao da se namagnetise.

(znaci nije napajanje, niti nesto do softvera)

Da li bi nekao mogao da mi da neki predlog sta bi moglo biti u pitanju koliko da imam orijentaciju sta dalje da radim.

PS.
Da bih hard disk proverio kod nekog prijatelja potrebno je da ga koristi par dana kako bi mogao da vidi da li je problem do njega, sto mi je malo suludo, a da bih proverio drugi hard disk morao bih da uzmem od nekog taj hard na par dana i jos instaliram sistem na njega sto je opet nemoguce jer trenutno ne mogu nikog da nadjem ko bi to ucinio jer nikog ne poznajem ko ima rezervni hdd postoji par osoba ali one trenutno nisu ovde u gradu. :sad2:
 
CAK-CAK znači da je hard disk u pitanju....Imaš veeeliki bad sector na disku...Skini HDD Regenerator 2011, instaliraj i pokreni....najbolje bi bilo bootabilni hirens ali ako nemaš poslužiće i ovaj...

Samo uradi ovako kao što sam ti rekao....pokušaj popraviti hdd ali za svaki slučaj spasi sve što imaš na externi hard disk...
 
Poslednja izmena:
CAK-CAK znači da je hard disk u pitanju....Imaš veeeliki bad sector na disku...Skini HDD Regenerator 2011, instaliraj i pokreni....najbolje bi bilo bootabilni hirens ali ako nemaš poslužiće i ovaj...

Samo uradi ovako kao što sam ti rekao....pokušaj popraviti hdd ali za svaki slučaj spasi sve što imaš na externi hard disk...


OK Skinuo sam program, trebace mi neko vreme da back-up podatke pa javim rezultat.
 

Back
Top