Quantcast

Brzina interneta

Bombas105

Primećen član
Poruka
574
Kupio sam novi laptop i primjetio da mi je sporiji interner od prethodnog. Provjerio brzinu interneta i za skoro 5x preuzma manje interneta od telefona i starog laptopa. Zna li ko u cemu je problem?

Sizif

Buduća legenda
Poruka
36.037
Koji ti je sad adapter u laptopu, a koji je bio pre? Da li znaš tačan model? Pitam zbog standarda, ima adaptera koji imaju jako slabu antenu, skoro mi je bio jedan HP koji je imao očajno loš signal, nakon promene WiFi adaptera je malo prodisao.

N3Wz

Iskusan
Poruka
5.306
Taj model može da izvede više brzine od navedenog. Zvuči kao problem do rutera gde je uključen QoS (Quality of Service). Probaj da ugasiš to u podešavanjima rutera, restartuj ga i vidi da li će ti pomoći.

QoS je generalno sasvim ok ideja ako postoji određen broj uređaja u kući, no problem je što je internet brzina tada limitirana i donekle podeljena na broj korisnika (kako ne bi jedan u kući dobio 99% protoka, a drugi šipak 20 kilobajta).

Moguće je da je do toga jer ruter pamti podešavanja za pređašnji adapter.

bmaxa

Iskusan
Moderator
Poruka
6.770
Tu ima dosta nepoznanica. Na prvu loptu, losiji wifi na novom laptopu?

edit:
moze malo da proba sa menjanjem kanala na ruteru, recimo moj tel na odredjenom kanalu daje 50mb a na nekim 1mb.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.