[REŠENO] Brzina interneta

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Niko da mi odgovori na sustinsko pitanje koje sam postavio a to je koliko je mb/s ovo sto sam izmerio 19409 kb/s. na https://www.mojnet.rs . Nesto ne bih rekao da se to poklapa sa onih 100mb/s sto sam izmerio na drugim. Ja samo ne znam da pretvorim te kb/s u mb/s. Iz Telekoma su mi rekli da promenim kabal ,bio je zuti kabal.Sada su mi dali plavi kabal,ako je do boje bitno.Stavio sam novi plavi kabal koji mi je dao Telekom, brzina je ista, 100mb/s. Mozda treba da se menja i onaj modem,ili spliter kako ga zovu. Vidim da on pozadi ima sve ulaze zute boje, valjda za onaj zuti kabal.Mozda treba da budu ulazi plave boje,ko zna.
mojnet je bogus i ne prikazuje pravu brzinu. 19 mega bita ti je to, brzina ADSL-a.
Kod mene pokazuje 60 megabita down i -29 kilobita up.
 
Napisao sam ti vec, za brzine vece od 100 megabita potreban je cat5e ili cat6 kabl. Ako imas ruter koji spajas sa modemom onda dva kabla,
jedan od rutera do modema, a drugi od kompa do rutera.

edit:
i naravno treba ti gigabitni ruter ako imas svoj uz modem.
 
Poslednja izmena:
Niko da mi odgovori na sustinsko pitanje koje sam postavio a to je koliko je mb/s ovo sto sam izmerio 19409 kb/s. na https://www.mojnet.rs . Nesto ne bih rekao da se to poklapa sa onih 100mb/s sto sam izmerio na drugim. Ja samo ne znam da pretvorim te kb/s u mb/s. Iz Telekoma su mi rekli da promenim kabal ,bio je zuti kabal.Sada su mi dali plavi kabal,ako je do boje bitno.Stavio sam novi plavi kabal koji mi je dao Telekom, brzina je ista, 100mb/s. Mozda treba da se menja i onaj modem,ili spliter kako ga zovu. Vidim da on pozadi ima sve ulaze zute boje, valjda za onaj zuti kabal.Mozda treba da budu ulazi plave boje,ko zna.
Мегабајт је 1000 Килобајта, значи 19409 кб/с је 19.4 Мб/с
 
Dobra je meni i ova brzina od 100mb/s. Tek su mi prikacili opticki internet, prva dva meseca su besplatna pa ih tolerisem. Potpisao sam na brzinu od 200mb/s, i svakako da Telekom moze tu brzinu postici jer oni u svojim paketima i imaju znatno vece brzine od 400 i net 1000 mb/s. Pozvao sam njihovu tehnicku sluzbu pa ce doci u stan kod mene da sve provere i tako ce biti reseno.
 
Odlicno sto manji ping to bolje , zezam se ja malo sa acom :kez:

Evo kod mene , sirotinjski ADSL :lol:

Annotation 2019-11-08 222319.png
 
Koliko kapiram, izgleda da ADSL i onaj kablovski ne mogu da imaju velike brzine, ne vise od 50mb/s. I ne znam dal samo Telekom ima ovaj novi opticki internet. Ne znam dal ga poseduje SBB i ostali provajderi.
I jos jedno pitanje oko pinga. Merenjem mi je ping 2,a kad igram online jednu igricu,pucacina, pise mi ping oko 50 na toj igrici.Ne znam zasto to, mozda nisam podesio dobro neke opcije u samoj igrici.
 
ping do servera u Srbiji je mali sto dalje ides sve je veci, to je normalno. Ono sto treba gledati je koliki je jitter tj razlika izmedju minimalne i srednje vrednosti.

edit:
adsl do 20mb/s, vdsl 50, docsis 3 (kabl) 1.2GB/s.
 
Nema šta da podešavaš, Ping ti je 50 jer si udaljen od servera npr Nemačka .. server od igrice.
Kada radiš speed test on ti pronalazi bliže servere pa ti je Ping bolji...
Naravno tu bitnu ulogu igra i oprema i sama infrastruktura provajdera, da li je optika ili ne...
Npr kada igraš igricu i vidiš da neko sa liste ima jako mali Ping , znaj da je taj vlasnik tog custom servera 😆 ili je jako blizu njega.

E sad, šta je "normalan" Ping

Što manje to bolje, recimo do 80ms je relativno normalan, sve preko toga je loše.
Mada ima i onih kojima je i 20 loše i paniče ...
Ja kada sam imao stariji paket na adsl-u u svakom speed testu imao sam ispod 5ms Ping, kako su povećali tako je otišao Ping u nebesa 🤣
 
Telekom je vlasnik infrastrukture u Srbiji.
Kada budu optikom pokrili svaki grad, biće bolje, mnogo bolje.
Do tada...ciganija.
Inače što se tiče Srbije mi i nismo tako loši, ni što se tiče mobilne mreže 4G a ni ove fiksne.
U tome furamo prosek u Evropi haha.
 
Dobra je meni i ova brzina od 100mb/s. Tek su mi prikacili opticki internet, prva dva meseca su besplatna pa ih tolerisem. Potpisao sam na brzinu od 200mb/s, i svakako da Telekom moze tu brzinu postici jer oni u svojim paketima i imaju znatno vece brzine od 400 i net 1000 mb/s. Pozvao sam njihovu tehnicku sluzbu pa ce doci u stan kod mene da sve provere i tako ce biti reseno.

Kako si zakacen na taj router što si dobio od telekoma?
 
Ne razumem pitanje. To je opticki internet. Koristim klasicni kompjuter. Dal se to zove ruter ili modem, nemam pojma,ali to je ono gde je udenut kabal koji ide u kompjuter.Po zidu do razvodne kutije ide onaj beli kao konac tanak kabal, jedva se vidi jer je tanak i beo a po belom zidu.

Imaš router koji si dobio od telekoma ili koga već, a pitam te kako si nakacen na njega. Preko WiFi ili nečeg drugog i kog modela?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top