Quantcast

[REŠENO] Brzina interneta

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

jolemisa

Veoma poznat
Poruka
10.144
Telekom je vlasnik infrastrukture u Srbiji.
Kada budu optikom pokrili svaki grad, biće bolje, mnogo bolje.
Do tada...ciganija.
Inače što se tiče Srbije mi i nismo tako loši, ni što se tiče mobilne mreže 4G a ni ove fiksne.
U tome furamo prosek u Evropi haha.
Supernova u mom kraju ima opticke kablove do zgrada,a u kuci je koaksialni nabl,koji mo ide prvo na TV,u TV-u modem digitalna kartica.Ipred TV-a imam razvodnik,koji dolazi na modem,onda u komp.I kod nas svako ima brzinu protoka onog paketa koji je potpisao ugovorom.To je jos uradjeno dok je bio Kopernikus,a Telekom je to nastavio.Cak su nas i castili za samo 9 dinara vise,sA JOS 30Mb/s.sada ima do 60 Mb/s.sasvim zadovoljan.I nema nekih trzavica,sema ako su neki radovi u pitanju.

luciuss

Aktivan član
Poruka
1.830
Resio sam problem sa brzinom. Bilo je bas glupo. Kad su mi postavljali opticki internet, stavili su mrezni kabal za obicne brzine, valjda tako svima stavljaju.Tek kad sams e zalio telefonom MTS-u, onaj na telefonu me pitao sta pise na kablu koji imam,pa mi je rekao da trebam kupiti kabal CAT 6.I kupim takav, 170 din, stavim i izmerim.Umesto ranijih 100mb/s sada je 215mb/s a po ugovoru treba da bude 200mb/s. Kakva glupost,umesto da mi kazu odmah da oni stavljaju kod montaze taj obican kabal ispod CAT 6

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.