brzina CDRW

mshone

Aktivan član
Poruka
1.396
skoro sam nabacio CD-RW LG 52-24-52 i radi posao, ali prilikom ispitivanja brzine rada cdrw i cd-a(isto LG 52)programom NERO, rezultati u brzini su daleko od deklarisanih.CDRW sam prikljucio kao sekundarni maste, a CD kao sekundarni slave, tako su i dzamperisani.O cemu se radi?

Koji Nero koristis??
 
Kao prvo promeni jampere i kablovsku vezu pa stavi cdrw kao slave a cd kao master. Na IDE kablu master ide na vrh a slave u sredinu...Mozes cak i staviti CD sam kao master a cdrw kao slave sa HDD-om. I to je moguce. Ako ih stavis na isti IDE, moguce je da ti NERO deklarise gresku prilikom direktnog kopiranja jer su obe jedinice na istom kablu. Probaj obe mogucnosti...Mozda ce ti ovo i resiti problem brzine mada nije redak slucaj da izmedju onoga sto pise na kutiji i stvarnosti bude velike razlike...Ako stvarno hoces dobre rezace onda moras "udarati" po pioniru ili plextoru koji su , na zalost, mnogo skuplji od LG-a...Takodje mozes proveriti kod fabrikanta da li postoje drajveri za tvoj LG ukoliko mu je ugradjen neki "smart system" ili sta ja znam i skini zadnju verziju Nera...
 
mshone:
skoro sam nabacio CD-RW LG 52-24-52 i radi posao, ali prilikom ispitivanja brzine rada cdrw i cd-a(isto LG 52)programom NERO, rezultati u brzini su daleko od deklarisanih.CDRW sam prikljucio kao sekundarni maste, a CD kao sekundarni slave, tako su i dzamperisani.O cemu se radi?

Koji Nero koristis??
NERO je 5.5.9.9.
 
Backy:
Helper:
Mozes cak i staviti CD sam kao master a cdrw kao slave sa HDD-om.
Nemoj to da radis. CDRW bi trebao da bude sam na kablu zbog BurnProof-a.
Sorry, i didn`t understand!
Dali treba da CDRW sam na jednom IDE kablu?kao master ili slave, odnosno dali je bitno da bude na sredini ili na vrhu kabla i kako da ga dzamperisem i dali da ga stavljam na pimarnu ili secundarnu granu?
A onda CDROM kao slave sa HDD?
 

Back
Top