brojanice

  • Začetnik teme zanima me
  • Datum pokretanja
Z

zanima me

Gost
vidim da sve vise ljudi nosi brojanice na ruci. A za mnoge znam da nisu mnogo posveceni veri, ne posecuju crkve, sigurna sam da ni molitve ne upraznjavaja (a tome i sluze brojanice, da se skoncentrisemo u molitvi), neki i nisu krsteni. Pa me zanima, otkud takva popularizacija brojanica. Ima da se kupe na svakom koraku. Jel' se one mozda nose kao neka amajlija ili slicno.
 
Verovatno je i to postalo pomodarstvo kod nas kao i gro drugih stvari. Ako neko zeli da nosi nesto treba to da ima i u sebi, bar malo. Brojanica se kupuje u crkvi ili u crkvenoj zadruzi (one koje su osvestane) i nosi se na levoj ruci. Ima 33 cvorica koji simbolizuju 33 godine zivota Isusa Hrista na zemlji i koristi se u molitvi.
Videla sam cak i u zlatnoj, srebrnoj i drugim bojama.... pa me ne bi iznenadilo da neka lady kupi par komada da joj se slaze uz garderobu :ppPpppPpp
 
У Русиjи ми немамо такву довру традициjу - носити броjаници. Кад сам била у Србиjи купила броjаници у манастиру Велика Ремета и сада са великим задовољством сваки дан носим. Ово jе као сећање, као памћење да Бог jе близу...За ме то није мода!

Поздрав.
 
Brojanice na ruci,kao privezak u kolima su definitivno pomodarvstvo!Ja imam i nosim je vec 7 godina.Ali,nosim i pravu brojanicu od cilibara sa 33 brojcanika.E sad,ima i od 66 i od 99.I sve su pravoslavne!Naravno,najrasprotranjenija je vrsta od 33.Nije to samo simbol Isusovog zivota,vec i simbol coveka +Isus.Naime,kao sto znamo covek ima 32 zuba + jedan Isusov.Svojevremeno sam dobio preosvecenu brojanicu iz Manastira sv.Prohor Pcinjski.Ja sad ne znam,pusac sam,tek kad vrtim nju po rukama i kad je "brojim" ja zaboravim na cigare.Da smiruje smiruje,sad bas da se molitve uz nju izgovaraju,to ne bih znao reci.Kod Albanaca jeste tako,oni vrte njihovih 17 i nesto mumlaju.Sta,nemam pojma....
 
DON:
Brojanice na ruci,kao privezak u kolima su definitivno pomodarvstvo!Ja imam i nosim je vec 7 godina.Ali,nosim i pravu brojanicu od cilibara sa 33 brojcanika.E sad,ima i od 66 i od 99.I sve su pravoslavne!Naravno,najrasprotranjenija je vrsta od 33.Nije to samo simbol Isusovog zivota,vec i simbol coveka +Isus.Naime,kao sto znamo covek ima 32 zuba + jedan Isusov.Svojevremeno sam dobio preosvecenu brojanicu iz Manastira sv.Prohor Pcinjski.Ja sad ne znam,pusac sam,tek kad vrtim nju po rukama i kad je "brojim" ja zaboravim na cigare.Da smiruje smiruje,sad bas da se molitve uz nju izgovaraju,to ne bih znao reci.Kod Albanaca jeste tako,oni vrte njihovih 17 i nesto mumlaju.Sta,nemam pojma....

Znaci pomaze protiv pushenja?!?! U ljudi aj poklonite mi jednu!?!?! Ne vredi, potroshi svu kintu na Tik Tak :((( i orbit :((((
p0z
 
Hahahhaha,pa nemoj bash da bukvalizujesh.Ne pomaze za odvikavanje od nikotina,ali zaboravish na cigare.Jednostavno neshto valjash po rukama i to je to.Opet dokaz da su cigare navika...
 
DON:
Hahahhaha,pa nemoj bash da bukvalizujesh.Ne pomaze za odvikavanje od nikotina,ali zaboravish na cigare.Jednostavno neshto valjash po rukama i to je to.Opet dokaz da su cigare navika...

Ma vranjanac shalio sam se naravno, hteo sam samo da unesem humora u ovu tminu :))))!!!!!!! Al' stvarno mrzim religije i nacin na koji one kontrolishu ljude, na taj nacin shto im namecu odredjena shvatanja i razmishljanja :(((((((
p0z
 
Stoorbak, vera, religija je nesto sto svako treba da dozivi i oseti na svoj nacin. Ne moze tebi niko nista nametnuti ako ti to ne zelis. LJudi generalno veruju, nacin na koji to rade je individualan, sto zavisi i od pola i od starosti itd...
Po meni je najbitnije u celoj prici da ti ta vera (bilo koja) pomogne da budes bolji u svakom smislu, bolji covek. Strasno je kada covek ne veruje, takav vremenom ne veruje ni u sebe, nije sposoban da pomogne sebi, a ni drugima (a zna se da problema u zivotu uvek ima). Mnogo je lakse kada se veruje, jer je sam covek bice koje veruje.
Sto se tice onih koji se pozivaju na neke sotone i tako to...postavila bih im pitanje koji je njihov cilj i kome oni mogu da pruze ljubav sa takvim gadnim mislima i teznjama????
Mozda sam odlutala od teme "brojanice", al ne zamerite.
 
"djavolina": Stoorbak, vera, religija je nesto sto svako treba da dozivi i oseti na svoj nacin. Ne moze tebi niko nista nametnuti ako ti to ne zelis. LJudi generalno veruju, nacin na koji to rade je individualan, sto zavisi i od pola i od starosti itd...
Po meni je najbitnije u celoj prici da ti ta vera (bilo koja) pomogne da budes bolji u svakom smislu, bolji covek. Strasno je kada covek ne veruje, takav vremenom ne veruje ni u sebe, nije sposoban da pomogne sebi, a ni drugima (a zna se da problema u zivotu uvek ima). Mnogo je lakse kada se veruje, jer je sam covek bice koje veruje.
Sto se tice onih koji se pozivaju na neke sotone i tako to...postavila bih im pitanje koji je njihov cilj i kome oni mogu da pruze ljubav sa takvim gadnim mislima i teznjama????
Mozda sam odlutala od teme "brojanice", al ne zamerite." - Добро ти си казала.
 
satana je zakon,a ti aljona jer si na bogosloviji,gde smo stali,brojanice su obicna sranja koja su izmislili popovi da bi uzimali pare za *****...sta dalje da pricam.
 
tvoj bog ce te ostaviti na cedilu,verovali ili ne ja sam mnogo verovao u boga mnogo.ali puno puta me je zeznuo i video sam stvari u koje nisam mogao da verujem.i vas ce mnogo puta izneveriti bog.zbog ovoga sam njegov neprijatelj.
 
Nesto za Dona nesto za Galeta
Pa Done kad nemas pojma o necemo bolje i nepricaj, boli mene kita za Albance ali ako vec hoces da znas nesto detalnije i njihove brojanice se sastoje od 33 a to mumlanje je molitva za svaku brojanicu pa celi krug sadrzi 33 molitve ako nista drugo barem oni ne drze u ruke te brojanice ko ti bez veze jer da bi tebe nesto smirilo mozes drzati u ruci i brojanicu od bilo kojeg broja a to onda nema ulogu brojanice zar ne? pa da bi te nesto smirilo mozes drzati kitu u ruci probaj... sto se tice broja 33 zasto je bas to taj broj to je brate veoma komplicirano jer mi to neznamo ali je to broj u svim religijama veoma znacajan, jos nesto sto povezuje sve religije...
Gale sto se tebe tice brate mozda si ti mislio da verujes u boga pa te on eto izneverio pa si sada njegov neprijatelj, smatraj to ovako da si ti nesto osetio da tu nesto nevalja zamisli da si cjelo vreme u nesto pogresno verovao pa ti to zasmrdelo pa si sada njegov neprijatelj, to je dobro jer si neprijatelj svoga neprijatelja ali je probelm u tome sto nisi spoznao pravog i jedinog boga pa stoga si u zabludi dok se nebudes susreo sa bogom pravim bogom brate, bog je jedan, niti je rodjen niti je rodio..
 
Stup:
Nesto za Dona nesto za Galeta
Pa Done kad nemas pojma o necemo bolje i nepricaj, boli mene kita za Albance ali ako vec hoces da znas nesto detalnije i njihove brojanice se sastoje od 33 a to mumlanje je molitva za svaku brojanicu pa celi krug sadrzi 33 molitve ako nista drugo barem oni ne drze u ruke te brojanice ko ti bez veze jer da bi tebe nesto smirilo mozes drzati u ruci i brojanicu od bilo kojeg broja a to onda nema ulogu brojanice zar ne? pa da bi te nesto smirilo mozes drzati kitu u ruci probaj... sto se tice broja 33 zasto je bas to taj broj to je brate veoma komplicirano jer mi to neznamo ali je to broj u svim religijama veoma znacajan, jos nesto sto povezuje sve religije...
Gale sto se tebe tice brate mozda si ti mislio da verujes u boga pa te on eto izneverio pa si sada njegov neprijatelj, smatraj to ovako da si ti nesto osetio da tu nesto nevalja zamisli da si cjelo vreme u nesto pogresno verovao pa ti to zasmrdelo pa si sada njegov neprijatelj, to je dobro jer si neprijatelj svoga neprijatelja ali je probelm u tome sto nisi spoznao pravog i jedinog boga pa stoga si u zabludi dok se nebudes susreo sa bogom pravim bogom brate, bog je jedan, niti je rodjen niti je rodio..

Ha...Stup se rimuje s necim,no me mrzi da sad rimujem.Batice,mnogo vishe znam o pravoslavlju i mudzahedinstvu no sto mozesh i da zamislish.Ovo da i Alnaci imaju brojanicu sa 33 brojcanika je najveca moguca uvreda kojusi mogo pravoslavlju da nanesesh.Ja ti napisah i zasto bash 33,al ti slabo palish mozak u zadnje vreme,izgleda.
Da vidish cuda,u toliko Albanskih kuca sam bio i NITI JEDNA brojanica njihova im nema 33 no 17.
Ma,da l' sam ja uopste normalan sto odgovaram na ovako nesto????????
 
GALE, mora da si zaHebao sam sebe cim tako lupas.
I jos nesto... Ako mislis da je ovo net pa da mozes da lupis i ostanes ziv, ti lupetaj i dalje, al nemoj to negde da kazes LIVE, smejace ti se ljudi...


p.s. odrasti.......
 
GALE:
tvoj bog ce te ostaviti na cedilu,verovali ili ne ja sam mnogo verovao u boga mnogo.ali puno puta me je zeznuo i video sam stvari u koje nisam mogao da verujem.i vas ce mnogo puta izneveriti bog.zbog ovoga sam njegov neprijatelj.


Galee, razumem da si ogorcen na boga jer te je po tvom misljenju zeznuo, ali probaj da sagledas stvari iz drugog ugla , npr. mozda bi bilo jos gore da nije bio uz tebe?
I od goreg uvek ima gore.
 
Stup:
Proveri Batice ponovo, pa ces se uveriti zasto kazu "majkumu ljudi smo mozemo i pogresiti"

...Da ne poverujesh!!!!!!!!Covek oce posto poto da me ubedi da je CRNO BELO A BELO CRNO.Imam 13 brojanica islamskih.Sve su iz kuca gde su bili najugledniji Albanci.I sve imaju 17 brojanica.....
 
"GALE": satana je zakon,a ti aljona jer si na bogosloviji,gde smo stali,brojanice su obicna * koja su izmislili popovi da bi uzimali pare za *****...sta dalje da pricam" - Драги Гале, опрости, али моjа jе дужност казати за теби право упозорење за свои речи. Ти си дужан поштовати други мишлења и никад не вређати њих!!! Да ли ти разумиш???!!! Посмотри за пажњом, молим, на име твоjоj поруке...Ово jе ниjе добро за ме и за других сабеседнице!!! Ово jе неприjемљиво!!!
Jа нисам на богословиjу (радим правницом). Jа сам обичан човек коjи веруjе у Бога!

Поздрав.
 

Back
Top