Bravo!

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
217.996

Bravo! “Bazar solidarnosti” sakupio više od milion dinara​


NOVI SAD – Udruženje roditelja dece obolele od raka (NURDOR) objavilo je da je uspešno završena dvodnevna akcija „Bazar Solidarnosti“, koja se održala proteklog vikenda.

Ova humanitarna manifestacija okupila je veliki broj građana, koji su svojim prisustvom i donacijama pružili podršku deci koja se bore protiv malignih bolesti i njihovim porodicama.

Tokom dvodnevnog Bazara, za najmlađe su organizovani različiti programi i brojne kreativne radionice, koje su pružile priliku deci da se zabave, uče i izraze svoju kreativnost. Zahvaljujući nesebičnoj pomoći svih učesnika i posetilaca, na Bazaru je prikupljeno impresivnih 1.100.000 dinara. Prikupljena sredstva biće usmerena ka izuzetno važnom projektu roditeljskih kuća za smeštaj dece i njihovih porodica, koje su na lečenju van mesta prebivališta.

Ovaj projekat ima za cilj da obezbedi adekvatne uslove za boravak i podršku porodicama u najtežim trenucima, omogućavajući im da budu zajedno tokom trajanja lečenja.

NURDOR se zahvalio svim volonterima, donatorima i posetiocima koji su svojim angažovanjem i doprinosom omogućili uspeh ove akcije.

https://vojvodinauzivo.rs/bravo-bazar-solidarnosti-sakupio-vise-od-milion-dinara-foto/

Ovo je veoma lepa akcija? Mene sad zanima zbog čega je toliko dece obolelo od raka? Da li je tako bilo i pre?
 

Bravo! “Bazar solidarnosti” sakupio više od milion dinara​


NOVI SAD – Udruženje roditelja dece obolele od raka (NURDOR) objavilo je da je uspešno završena dvodnevna akcija „Bazar Solidarnosti“, koja se održala proteklog vikenda.

Ova humanitarna manifestacija okupila je veliki broj građana, koji su svojim prisustvom i donacijama pružili podršku deci koja se bore protiv malignih bolesti i njihovim porodicama.

Tokom dvodnevnog Bazara, za najmlađe su organizovani različiti programi i brojne kreativne radionice, koje su pružile priliku deci da se zabave, uče i izraze svoju kreativnost. Zahvaljujući nesebičnoj pomoći svih učesnika i posetilaca, na Bazaru je prikupljeno impresivnih 1.100.000 dinara. Prikupljena sredstva biće usmerena ka izuzetno važnom projektu roditeljskih kuća za smeštaj dece i njihovih porodica, koje su na lečenju van mesta prebivališta.

Ovaj projekat ima za cilj da obezbedi adekvatne uslove za boravak i podršku porodicama u najtežim trenucima, omogućavajući im da budu zajedno tokom trajanja lečenja.

NURDOR se zahvalio svim volonterima, donatorima i posetiocima koji su svojim angažovanjem i doprinosom omogućili uspeh ove akcije.

https://vojvodinauzivo.rs/bravo-bazar-solidarnosti-sakupio-vise-od-milion-dinara-foto/

Ovo je veoma lepa akcija? Mene sad zanima zbog čega je toliko dece obolelo od raka? Da li je tako bilo i pre?
Bilo je uvek, samo nije bilo dijagnoze.

Ja ne znam kako je ranije uopste i dijagnostifikovan rak?
 
Rendgen i laboratorija uglavnom, skopija, najviše hirurškim putem ako se na rtg nije videlo dobro.
Kad se pojavio uz mnogo je lakše bilo, ct i mr su doveli do napretka u dijagnostici.
najveći problem je ubediti pedijatra da nisi maloumna, histerična i previše zabrinuta majka
koja tvrdi da sa detetom nešto nije u redu. Meni je trebalo 6 meseci da ubedim pedijatra da
temperatura svaki drugi dan nije normalna kod deteta koje svaki drugi dan trenira basket. Kad
sam je odvela u drugu ustanovu isto veče je završila u bolnici. Dečiji kancer registar ne postoji
kod nas još uvek, a podaci sa Batuta su okvirni. Do pre neku godinu baratalo se sa cifrom od
300 dece godišnje, sada su podigli na 500, ali to nije siguran podatak jer ima mnogo recidiva.
 
Inače NURDOR radi odličan posao na nivou cele zemlje. U Nišu su izgradili posebnu dečiju onkologiju, grade roditeljske kuće, sad se jedna pravi u Novom sadu, u Beogradu imaju 3 ili 4 nisam sigirna, obezbedili su prevoz za decu koja idu na zračenje svaki dan ( kupili dva automobila ), obezbeđuju hranu i higijenska sredstva za kuće i decu i roditelje koji tu borave. Imaju velike donatore, čak i neke stalne koji im obezbeđuju plate. Rade stvarno odlično i rade prave stvari, dobro planiraju akcije i uvek su im uspešne. Treba im čestitati na svemu što su postigli.
 
Zaista nisam znao da je to toliko raširena pojava.
Inače evo kako je izgledala ta akcija.

1717959229677.png
 
Razumljivo je, nisi jedini. Mnogi ljudi ne znaju a pomogli bi. Možeš ih zapratiti na njihovim mrežama ako želiš.
Veliki broj ljudi ni ne želi da zna, ne zato što su loši ili sebični, jednostavno ne mogu da podnesu da deca boluju i izbegavaju te objave i vesti o događajima i ja ih razumem potpuno. Mnogi veruju da se donacije kradu, nemaju poverenja, sve je to razumljivo.
Često se organizuju takve akcije raznog sadržaja, pa ako te zanima i pratiš događaje i prisustvuješ shvatiš koliko u stvari ima dobrih i požrtvovanih ljudi koji žele da pomognu, a to je lep osećaj.
 
Ne znam, stalno se nešto žalila da joj Mali ne da pare, nije hteo ni da joj se javlja. Izgleda da nešto nisu bili njome zadovoljni čim su sad nekog drugog postavili na to mesto.
 

Back
Top