Quantcast

Bradikardija

nissan

Primećen član
Poruka
908
Pokusao sam sa pretragom ali ne nadjih nista vezano za bradikardiju pa cu postavit par pitanja,majka mi je srcani bolesnik vec par godina(imala dva mozdana) trebala je operisat srcani zalizak ali je odgodjeno do daljnjeg, uzima redovno terapiju,pritisak je u granicama normale itd.
Poslednju kontrolu kad je imala dr.je propisao novi lek Amiodaron(pored ostalih) i citajuci upustvo nadjoh da pored mnogi nezeljenih dejstava ima i taj da izaziva bradikardiju e sad na poslednjem kontrolnom pregledu dr. je napisao da je puls bio preko 80 (nesecam se tacno) ali kada je god mjerila pritisak kod kuce nije nikad pokazalo toliki puls uglavnom od 40 do 50,mjereno je digitalnim aparatom.Pito bih nekog da li je mjerodavan puls koji je izmjeren sa ovim kucnim aparatom ili ipak ekg je mjerodavniji za pokazat puls tj. broj otkucaja u minuti?Doktorica koja radi pregled je iskusan kardiolog i neverujem da je pogresila ili je mozda strah odradio svoje pa je usled toga mozda doslo do ubrzanog rada srca, premda majka tvrdi da ga nije bilo,ipak nije joj ovo prvi susret sa kardiologom.

Софија

Buduća legenda
Poruka
46.148
Не верујем да је др погрешила, пацијентима углавном скочи пулс, а неретко и притисак кад дођу на преглед.
Да, амиодарон успорава рад срца.
Најбоље је да прави дневник притиска и пулса. Сваки пут кад измери (ујутру, увече) да упише и то покаже докторки следећи пут.
Колики је притисак?

nissan

Primećen član
Poruka
908
Pritisak je uvek malo ispod normale od 100-110 sa nekih 60(koristi lekove za pritisak enhap) ,premda neretko zna biti i ispod 100,znam ja za to da i puls i pritisak zna biti povisen prilikom pregleda iako majka tvrdi da nema bas nikakvog straha ali to je verovatno jace od nje same.Pitah ja da li istu vrednost pulsa ce pokazat i EKG kao i aparat za merenje pritiska ili jednostavno se moze izmeriti i opipavanjem pulsa i brojanjem u minuti to je cak jednom prilikom i radila i poklopile se vrednosti na aparatu sa rucnim merenjem pulsa tj.brojanjem.Doktorica nije pogresila,ne bih se bas reklo da nije posto joj je dala lijek koji ce ionako prisutnu bradikardiju jos vise pojacat,trebala se vise posvetiti pacijentu pa bih verovatno dosla do tog podatka,dr.je malo vise drska tako da sa pacijentom i ne uspostavi neki prisniji odnos vec gleda da ga se sto pre resi,medjutim kad radi privatno onda je druga prica.

Софија

Buduća legenda
Poruka
46.148
А колики је притисак без лекова?

Амиодарон пије због поремећаја срчаног ритма који је опасан због тромбенолијских компликација- јер је, вероватно, на бази тога имала те мождане ударе.

Описано , све скупа, личи само на већу дозу лекова. Зато сам Вам и предложила вођење дневника.

Софија

Buduća legenda
Poruka
46.148
Ако Вам се мајка субјективно добро осећа, нема потребе за паником. ;)
Али ако јој је лоше, укажите лекару на ниже вредности.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.