Bradavice???

Gocky

Zainteresovan član
Poruka
160
Molim vas ako ima neko stvarno efikasno sredstvo da mi predlozi u uklanjanju bradavica.. Koristio sam tečnost "Clavex" ali on ne pomaze,on ih smanji ali ne uklanja. Probao sam mnoge narodne recepte kao mleko od smokve,maslačka,kora od banane i nista,nista i nista.... Zna li neko nesto o ovome???
 
Ja sam stavljala i proslo mi je od toga - Esenciju (koristi se za zimnicu).
Vema jaka kiselina, i moras da pazis da ti ne kane na kozu vec samo dirktno na bradvicu. To je ista babski lek, ali meni je pomogao.
Ja sam stavljala onim stapicima za usi, par veceri pred spavanje imala sam na prstu..posle par dana bradavica se sasuši i otpadne.
 
Ja sam imala problema sa bradavicama, ni meni Clavex nije nesto posebno pomogao.
U apoteci sam kupila neku tecnost " αβ " na bazi vocnih kiselina, ne znam od kog je proizvodjaca.
Pomogla mi je da ih se otarasim. Trebalo mi je odprilike nedelju dana, za neke bas velike i dve nedelje. Samo treba redovno da se maze prema uputstvu. Nisu se posle vracale sto je bitno.
 
Mojoj cerki je pomogao narodni "lek"(opisan u Knjizi za svaku zenu,izdavac Znanje,Zagreb,1972.):
Na plamenu svece se dobro zagreje zasiljen spic grafitne olovke i brzo zabode u bradavicu od centra ka periferiji: kad se spic ohladi ponovo se zagreje i zabode.Nekad je to dovoljno da bradavica nestane,a nekad postupak treba ponoviti kroz nekoliko dana.
Takodje se preporucuje trljanje skolskom kredom ili pepelom od cigarete.Ovo nismo isprobali,ali ono sa grafitom je izuzetno uspesno!
U prodavnicama "Lili" se pojavio novi preparat Wartner za bradavice.Ne znam kakav je,u promo materijalu kazu da je veoma delotvoran (a sta bi drugo rekli :))!
 
Ja sam imala bradavice na stopalu(virusne). Bas sam se namucila jedno 3 meseca. Probala sam sve te varijatne: kreda,pepeo, smokva,banana,pa sam cak uvece stavljala krisku limuna na bradavice i ostavljala preko noci, i nista nije pomoglo. Onda sam otisla na spaljivanje tecnim azotom i sve su nestale posle druge terapije, oziljaka nema a ne boli.Srecno!
 
Ja sam imala bradavice na stopalu(virusne). Bas sam se namucila jedno 3 meseca. Probala sam sve te varijatne: kreda,pepeo, smokva,banana,pa sam cak uvece stavljala krisku limuna na bradavice i ostavljala preko noci, i nista nije pomoglo. Onda sam otisla na spaljivanje tecnim azotom i sve su nestale posle druge terapije, oziljaka nema a ne boli.Srecno!

a gde tako dobro rade tecnim azotom i jel bilo fazon mocanje u termofor ili nekim aparatom ?
 
a gde tako dobro rade tecnim azotom i jel bilo fazon mocanje u termofor ili nekim aparatom ?

U Atini, tecni azot u spreju. Dva puta mesecno ides da ti isprskaju mesta gde su bradavice.Posto su na stopalu nisu bile ispupcene nego su ulazile unutra pa je to bio dodatni problem. Posle druge terapije su sve pocrnele i jednostavno ispale tako da su ostale rupe u stopalu. Posle toga sam uradila i treci tretman preventive radi i evo sad posle par meseci se ne poznaje bas nista, kao da nisu ni postojale.
 
U Atini, tecni azot u spreju. Dva puta mesecno ides da ti isprskaju mesta gde su bradavice.Posto su na stopalu nisu bile ispupcene nego su ulazile unutra pa je to bio dodatni problem. Posle druge terapije su sve pocrnele i jednostavno ispale tako da su ostale rupe u stopalu. Posle toga sam uradila i treci tretman preventive radi i evo sad posle par meseci se ne poznaje bas nista, kao da nisu ni postojale.

a taman bih pao u nesvest da sam cuo da je to u Srbiji negde
 
Ja sam imala bradavice na stopalu(virusne). Bas sam se namucila jedno 3 meseca. Probala sam sve te varijatne: kreda,pepeo, smokva,banana,pa sam cak uvece stavljala krisku limuna na bradavice i ostavljala preko noci, i nista nije pomoglo. Onda sam otisla na spaljivanje tecnim azotom i sve su nestale posle druge terapije, oziljaka nema a ne boli.Srecno!

Cini mi se da se to odnosi na bradavice tipa fibromi. Ove druge, sto izgledaju kao mladezi n.pr - skidaju se hirurski (valjda)
 
Зависи о каквим се брадавицама ради.
Неке се скидају азотом, неке морају хируршким путем, зато је потребно отићи код дерматолога да направи процену.

Немојте себе малтретирати којечиме. Лекар ће вам решити дилему много брже.
 
Zasto ne odes na skidanje bradavica strujom ? Ja sam skidala virusne,sitne bradavice i to je jedina stvar koja ih trajno ukloni.Nema oziljaka a bol je minimalan.

Mozes mi to malo vise pojasniti kakav je to postupak,i da li je moguc i u manjim zdravstvenim ustanovama,ili moram ici u neku vecu hirursku ordinaciju... Inače ljudi hvala vam na svemu i ovim dobrim savetima. Razmislicu dobro i videcu sta cu preduzeti. Mislim da cu prvo probati sa nekim hemikalijama ili ovo sa kredom i grafitom pa ako ne uspe otici cu kod stručnjaka za to... A mislim da su i kod mene virusne bradavice u pitanju jer ih imam nekoliko na desnoj ruci u jednom manjem krugu a nastale su od jedne vece... U SVAKOM SLUČAJU HVALA !!!
 
Mozes mi to malo vise pojasniti kakav je to postupak,i da li je moguc i u manjim zdravstvenim ustanovama,ili moram ici u neku vecu hirursku ordinaciju... Inače ljudi hvala vam na svemu i ovim dobrim savetima. Razmislicu dobro i videcu sta cu preduzeti. Mislim da cu prvo probati sa nekim hemikalijama ili ovo sa kredom i grafitom pa ako ne uspe otici cu kod stručnjaka za to... A mislim da su i kod mene virusne bradavice u pitanju jer ih imam nekoliko na desnoj ruci u jednom manjem krugu a nastale su od jedne vece... U SVAKOM SLUČAJU HVALA !!!

Oво је електрохирургија. ;)
Dermatohirurgija - elektrohirurgija je primena visokih frekvencija električne struje na biološka tkiva kao sredstvo za sečenje, koagulaciju, desikaciju ili fulguraciju tkiva.

Prednosti elektrohirurgije uključuju mogućnost da se izvede precizan elektrohiruški rez uz minimalni i ograničeni gubitak krvi. Elektrohirurški uređaji koji se često koriste tokom hirurških operacija pomažu sprečavanje gubitaka krvi u toku ambulantnih ili kliničkih operativnih postupaka.
 
Jednostavno pocni da jedes sto vise povrca i voca... Pokusaj da se nateras da jedes nesto sto do sada nisi voleo... Ja sam imala bradavice na zglobovima,na clanku,kolenu,laktu... pokusala sve narodne recepte od smokvinog mleka pa sve do zakopavanja krompira u vreme mladog meseca :D Bila sam mlada i luda... :) Medjutim slabo sam jela povce,i kada sam ubacila u ishranu,paradajz,krastavce i sl. sve bradavice su mi nestale same od sebe.... :) Ili nakon kupanja (malo duzeg,najbolje nakon bazena) trljaj bradavicu peskirom (nezno) dok se ne pojave sitne crne dlacice,onda stani i ponavljaj princip par puta nedeljno,ne previse da te ne bi bolelo... :)
 
Može li se fibrom skinuti jabukovim sirćetom? Imam jedan fibrom na trbuhu, oko 3 mm ispupčen, isto toliki u prečniku, znači mali fibrom, na vrhu ima neku crnu, smeđu tačku. Hoću da probam jabukovim sirćetom jel ima neko iskustva?
 
Može li se fibrom skinuti jabukovim sirćetom? Imam jedan fibrom na trbuhu, oko 3 mm ispupčen, isto toliki u prečniku, znači mali fibrom, na vrhu ima neku crnu, smeđu tačku. Hoću da probam jabukovim sirćetom jel ima neko iskustva?
Nemoj se igrati sa tim stvarima,nego idi kod specijaliste da ti otkloni to.
 
Увек када сам имао неки проблем са брадавицама, ураслим ноктима и усном дупљом........прво и последње што бих урадио јесте.....НОЖ !!! Кева за све ! Какви бре клавекси и остала срања. Ставим клавекс а он ми спржи кожу до крви око брадавице. Овако ми хирург цапне ножићем у секунди и готова ствар.
 

Back
Top