Bozic 2008

Hristos se rodi !
Badnji dan sam radio, a badnje vece smo ja I S. prosetali malo ulicom I zasli u Costu na kavu I limunadu. Vreme je bilo vetrovito I to onako poladno za ovo doba godine J tako da sam jedini bio u kratkim rukavima a mnogi su navukli I jakne! Inace na Bahrain - u je kisa I jos hladnije a u Iranu je pao SNEG !! Tako da su u novinama izasle slike zamotanih kako prave sneska belica!
I taman kad sam mislio da zaspim uz film Segala gde je on lomio kosti losim momcima.. . .dolazi Majkl iz crkve sav happy jer nam je bozic I ja onako iznenadjen: kad pre? Pa kao, to u crkvi je pocelo u 21;00 a zavrsilo se malo iza ponoci I to je to! I ja sad njemu objasnjavam kako kod nas to ide, medjutim nije kod njih tako! Ajmo da jedemo- kaze on, I vadi iz nekog cebeta( on je napravio hranu I posto je bila vruca, zamotao u cebe da se ne ohladi i da jede kad se vrati), ma reko: gde cu jesti u pola 1? Ajde,ajde,ajde.. . . .:ajde!
Bilo je grill pile,Riza, I supa – desert, banana!
(Trebali smo I mi da idemo u tu rusku crkvu, ali je Milan radio pa nismo. Inace smo se smejali kad je rekao da su Rusi iznajmili crkvu od protestanata!? Reko: dobro nisu iznajmili dzamiju pa odsrafili polumesec I zavrnuli krst za tu priliku!- crtkva se ovde iznajmljuje J)
Izor za bozic je bio skroman ali I mogucnost da jedemo na tepihu jer on tako voli! Mada kaze da kod kuce jedu za stolom! Ukljucio je program ( Egypt church canal) I direct smo pratili program iz Caira.
Majkl obozava crkvu I te stvari I mnogo preteruje, sto kod nas bas I ne bi bilo normalno a ja sam u njegovim ocima ne normalan jer ''nepostujem'' tako kao on, I tu se uvek nesto prepiremo kako ovo, kako ono I sl.
Uglavnom, na programu glavni crkveni staresina (Shanuda), I mnogo ostalih crkvenih lica, pevaju. . . u prvim redovima u crkvi, sede glavni ljudi iz vlade u koznim foteljama!!! A onda I obican narod, koji isto sedi. Inace od tih iz vlade 99% su muslimani I slika hriscana u svet mora da ide kako su oni slozni I veseli I zajedno- u trecem redu sedi delegacija iz Amerike I sveta I to njih 19!
Inace, taj program se ne emituje u Egiptu, nego samo preko satelita a u Egiptu puste samo sat vremena za Bozic I sat vremena za sv.Mariju( kako oni zovu) I to je za celu godinu, ostala prava su im uskracena!
Pred kraj programa sam zaspao I ne znam ko je bobedio na kraju?! J
Za Bozic je bio predlog I ostvario se, da se ide za Abu Dhabi ,noci tamo I ujutru vrati, ali ja I K. nismo isli (nije mi se islo, tamo ce da se pije, vracaju se sa 170mk/h nazad pijani, ujutru radim I sl. a za Bozic se ostaje ''kuci'' tako da sam se odlucio za tu opciju). Zato sam sa K. otisao danas na rucak, trazili smo svinjsko I nasli u Rotana majci jer ako je nesto na svim mestima zabranjeno- tamo nije! Inace je od skoro I zabranjeno pusenje u restoranima, pekarama, I sl. a mnogi I nemaju prostoriju za pusace.
U Rotani se I pusi, I pije, I jede svinjsko I ima dama sumnjivog morala J.
U meniju je bilo samo nesto, sto nismo znali u kom je obliku ali je pork, a u stvari je stiglo 3 svinjske kobasice sa pire krompirom, I nekim pohovanim lukom. Salata je Grcka, pivo je Heineken, vino je crveno, sveca gori, rugby na tv-u.
Vetar se malo smirio na kraju, ali je I dalje hladnije.
Jutro 8-mog osvanulo sa mokrim ulicama, padala je kisa u toku noci, kao i danas predvece! Eto, u Dubai kisa!
Srecni praznici!
Ziveli !

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.