Bošnjačka mitomanija

Ма мени је она супер.

Уместо да идем на Хумор, ја на Политици имам све у пакету :rotf:
:lol:
Пази- није глупа, далеко од тога; види се и да има образовање.
Вероватно јој је то посао, или је храни нека лудачка мржња; али, оно нико не ради ако не мора...:mrgreen:
 
:lol:
Пази- није глупа, далеко од тога; види се и да има образовање.
Вероватно јој је то посао, или је храни нека лудачка мржња; али, оно нико не ради ако не мора...:mrgreen:

Па гледај, Деретић је исто образован, па... :rotf:

 
:lol:
Пази- није глупа, далеко од тога; види се и да има образовање.
Вероватно јој је то посао, или је храни нека лудачка мржња; али, оно нико не ради ако не мора...:mrgreen:

:eek:

Gde?

Po tome što je dok je bila u školi pravila kolaž o Egiptu seckanjem stranica iz Politikinog zabavnika?

Ne znam je li taj udžbenik bio u upotrebi, po sjećanju mislim da nije, ne sjećam se dobro pa ne mogu da tvrdim da nije, ali iz ličnog iskustva znam da smo istoriju pisali u svesku, o lekcije o srednovjekovnoj Bosni se očešali, a Nemanjiće detaljno zapisali, i to smo i pitani .. kao dijete me svašta interesovalo, nije mi ni istorija bila nezanimljiva, sjećam se da sam u nižim razredima osnovne dobila na poklon kolekciju starih Politikinih zabavnika, tu bilo na 2 stranice obrađene istorijske teme, npr. stari Egipat, pa sam isjecala sličice i tekst i lijepila u svesku, pravila album .. ali istorije u školi se sjećam po dosadnom davljenju i insistiranju na memorisanju godina, između ostalog ko je koga naslijedio u Nemanjića, a u njih sve Stefan vako, Stefan nako :) .. istorija može da bude zabavna kao putovanje u prošlost, može da bude suhoparna i dosadna, može da bude i manipulativna , i često i jeste, rijetki su istoričari koji uspiju da zadrže objektivnost i integritet profesije , a time na neki način i svoje ličnosti ..

Uglavnom Historik, da ja tebi kažem da danas ovi što su im okolnosti stvorile priliku po Balkanu mnogo kradu, ti bi meni postavio slike krivičnih zakona da dokažeš da se ne krade .. baška teorija baška praksa , plus je pravo rastegljivo , kao što je rastegljivo i tumačenje istorijskih činjenica .. ja najviše vjerujem svojoj logici , i svome osjećaju za pravdu ..
 
Pa kad smo kod toga i Seselj je obrazovan,i to vrhunski.Ali ga ne sprecava da bude potpuni loodak i klovn.

Шешељ је бот и слуга, он то ради по потреби, а ова из чистог хира.

- - - - - - - - - -

:lol:
Мораш имати разумевања за проблеме трећег доба...:mrgreen:

Па добро, ја подржавам њено даље писање.

Више њених постова = више смеха :lol:
 
Kod većine mitomana je problem što ne znaju ni ono najosnovnije, dakle ni stvari koje se uče u osnovnoškolskim udžbenicima. Ovo me podseća i na onog mujuhrnjicu koji krene na pedeset različitih tema zapitkivati đe su crkve pravoslavne, đe?!?!?! iznova i iznova.

prva.jpg

druga.jpg

treca.jpg


strana.jpg

:kafa:
 
Ima ta prica kako su Srbi uvek bili protiv muslimana u Bosni .Istina je nesto drugacija, Muslimani iz Bosne su dok su bili u okviru otomanske imperije 29 puta oruzano upadli na teritoriju Srbije ili Crne Gore i vrsili velike pokolje, Kaznena ekspedicija,
 
Ako je priča o muslimanskoj mitomaniji, onda možemo i da počnemo i da završimo sa njihovim "imenom", ništa više ne treba...

Њихово трагање за идентитетом само по себи није проблематично, одрекли су се српског имена. Широко им поље... Нико не треба да буде Србин под присилом, ако се тако не осећа.

Али сада плаћају цену немања аутентичне култунре баштине. Отуда и безброј историјских теорија које немају утемељења у историјским чињеницама.

Проблем је што се краде из (аутентичне) српске историје и културне баштине, па присваја и премазује разним бојама.

То раде и Хрвати, рецимо ћирилицом коју деведесетих нису могли да виде очима. Сада тврде да је то писмо Хрвата из Босне.
 
Kod većine mitomana je problem što ne znaju ni ono najosnovnije, dakle ni stvari koje se uče u osnovnoškolskim udžbenicima. Ovo me podseća i na onog mujuhrnjicu koji krene na pedeset različitih tema zapitkivati đe su crkve pravoslavne, đe?!?!?! iznova i iznova.

Pogledajte prilog 515167
Pogledajte prilog 515168
Pogledajte prilog 515169


:kafa:

Pošto me spominješ, samo da te napomenem da citiraš kopiju nečega koja je prvi put ugledala svjetlo dana 7 vijekova nakon vremena iz kojeg se tvrdi da potiče.

I da, još niste našli nijednu, NIJEDNU bogomolju na teritoriji srednjovjekovne Bosne od prije Osmanlija. O teritorijama današnje kotinentalne HR da ne pričamo.

Lijep pozdrav, "historičaru"!
 
Ima ona crkva Stefana Vukčića Kosače kod Goražda. Eto jel dovoljna jedna?

Ma jede gofna navodio sam mu ceo spisak manastira u srpskoj BiH pre turaka(ili sam onom drugom ustaši :think: ) nije ni bitno,siguran sam da smo to ponavljali milion puta nego slepac zacrtao faraone u glavi i dzabe takvima tupiti,slepi kraj očiju..:roll:

- - - - - - - - - -

"U potrazi za dokazima da su u BiH živela inteligentna bića" :hahaha::worth:

:rotf:
 
Ima ona crkva Stefana Vukčića Kosače kod Goražda. Eto jel dovoljna jedna?

1. Goražde nije teritorija koja je uvijek pripadala srednjovjekovnoj Bosni

2. Srbovanje sa Kosačama je jednako onim bošnjačkim fanaticima koji veličaju Islam Ahmed-paše Hercegović. Čisto sumnjam sa imaš znanja da povežeš pozadine tih biografija...

- - - - - - - - - -

Ma jede gofna navodio sam mu ceo spisak manastira u srpskoj BiH pre turaka(ili sam onom drugom ustaši :think: ) nije ni bitno,siguran sam da smo to ponavljali milion puta nego slepac zacrtao faraone u glavi i dzabe takvima tupiti,slepi kraj očiju..:roll:

- - - - - - - - - -



:rotf:

Nisi postavio NIJEDNU zgradu, ni manastir biti crkvu, ni ti niti bilo ko, koja je NAUČNO dokazana iz perioda na koji se pozivam.

Ali, priznajem, uživam dok se neznalice koprcaju u mulju svoje ignorancije i neukosti, te, naravno, mitova.
 
Brate nasmeja me od srca...Pogotovo taj klovn koji je stavio sesir da lici na Indijanu Dzons-a.
A balkaninfo je neka naucna institucija?

Нису али раде више на просветљивању овог народа од САНУ, где буђави академици по цео дан умачу кекс у чај и не мешају се се у патње свога народа.
То што неко носи овакав или онакав шешир не дискретитује његове налазе.

Ми немамо институције које би радиле за нас, морамо да се удружујемо у борби за истину.
 
1. Goražde nije teritorija koja je uvijek pripadala srednjovjekovnoj Bosni

2. Srbovanje sa Kosačama je jednako onim bošnjačkim fanaticima koji veličaju Islam Ahmed-paše Hercegović. Čisto sumnjam sa imaš znanja da povežeš pozadine tih biografija...

Pa u pravu si. Bosna je otprilike ono što je obuhvatala srednjovjekovna župa Vrhbosna. Sarajevo i okolina.

2. Ne znam šta želiš konkretno reći jer nisam bošnjački fanatik, samo znam da je otac tog Ahmeda sebi dao titulu vojvode od Svetog Save, to valjda znaš i ti. Nije nikakvo srbovanje.
 
Da li ponovo da se vracamo na neke stvari? Ako Porfirogenet pise o krstenim Srbima,,znaci da ima i NEKRSTENIH, U pitanju je 10 vek, Naravno da nema crkava u Bosni u to vreme,To dolazi par vekova kasnije, Sta nije jasno,? Kakva crkva u Gorazdu u 10 veku, Bosna je u to vreme nekrstena osim u delovima koji su se naslanjali na Mletke,Ugare ili Vizantiju,
 

Back
Top