BORIS PREDSEDNIK

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Romansa

Aktivan član
Poruka
1.716
Meni je dosadilo da sve teme na politici budu penzionerske.
Zato ovde postavljam jednu "Fan-temu"
Da se ne kaze kako neozbiljno shvatam politiku,odmah se ogradjujem od toga,a pljuvace pozivam da ovo mesto zaobidju.
Dakle,zasto mu verujete,koliko mu verujete?
Da li je on bolji predsednik nego sto Srbija trenutno,u svom sivom proseku zasluzuje?
 
Upravo.
Cini mi se da je veliki broj onih koji su glasali za njega,ali takoreci bezvoljno.Ne kazem da treba da mu pisemo pesme i drzimo slike iznad skolske table,ali u mom gradu ljudi ga neprekidno pljuju,iako su za njega glasali,i to mi se cini nepromenljivo.Srbi ce tesko nauciti da postuju drugog coveka,a ja mislim da se covek kao sto je nas predsednik naprosto mora postovati,koliko god njegova shvatanja necijim bila suprotna.
 
Upravo.
Cini mi se da je veliki broj onih koji su glasali za njega,ali takoreci bezvoljno.Ne kazem da treba da mu pisemo pesme i drzimo slike iznad skolske table,ali u mom gradu ljudi ga neprekidno pljuju,iako su za njega glasali,i to mi se cini nepromenljivo.Srbi ce tesko nauciti da postuju drugog coveka,a ja mislim da se covek kao sto je nas predsednik naprosto mora postovati,koliko god njegova shvatanja necijim bila suprotna.
Ja stvarno mislim ono što sam napisao i uvek sam ga kritikovao i kritikovaću ga kada se ne slažem sa njim8-)...
 
Pa da,to je u redu,zaslepljenost liderom opasna je stvar,treba biti u kritikama ipak blagonaklon i konstruktivan i onda su u redu.
Meni se cini da je njegov angazman zaista oko ovih izbora bio iskren,ali ipak,blago preteran(mislim konkretno na njegovo govornistvo),ali mi se ta preteranost jako dopala.
Ne zato sto neko treba da vice ne bi li ga culi,vec sto mislim da mu odgovara da bude srcan i euforican.
 
Nije bitno ko je koga hteo.Napokon,tih 50% u svakom slucaju ne pripadaju zaista i samo predsedniku Borisu,ali svejedno...mislim da drugi mandat ipak govori o njegovom rejtingu,mada bih volela da se nadje u borbi sa nekim ko nije zigosan kao izlolacioni kandidat,da se izrazim tako.Moram da verujem da bi i tada pobedio.Inace ne znam sta bi znacila ova njegova pobeda.
Mislim da on nije manje zlo,vec veliko,veliko dobro!
 
У односу на осталу "понуду" на политичкој сцени, најприхватљивији.

Тачно, има домаће васпитање, чини ми се да је одговоран, храбар и свестан политичке реалности, тежи к усавршавању...

Али, ипак, не знам да ли је довољно "способан", у сваком смислу те политичке "игре".
 
Dobro,mislim ne bas,bas prljavo.Na kraju,moze se biti oprezan,vest,i prljav,to nije isto.
Tito je bio tiranin,a Boris je demokrata koji zaista do sada nije pokazao svoju istinski prljavu stranu,jer je najverovatnije nema.
 
Zato sto igra postaje istinski prljava,prava igra...i ja u to nisam sigurna.Uskoro cemo saznati.
On ne igra prljavo,i nece poceti.
Игра је, на жалост, одавно прљава. Ако не и одувек.

Да, Тадић не игра прљаво, и ја мислим. И управо ту му може бити, да ли да то назовем, проблем. Поготово, што овде још увек заправо остаци старог режима држе неке битне полуге, услед "недовршене револуције" 5. октобра, која је (између осталих фактора), Ђинђићу дошла главе.
С обзиром на то, као и на онај увек битни "спољашњи фактор" у свему, ја стално говорим - Тадићу није лако.
И на неки начин мора да "води рачуна" шта и како ради.

А вероватно је све то и разлог што он некоме изгледа "недовољно национално (државно) свестан".
 
А вероватно је све то и разлог што он некоме изгледа "недовољно национално (државно) свестан".

Ne izgleda, on to jeste, i nedovoljno je blaga rec. On je prosto nateran na ovakav stav o KiM, jer je do pre neku godinu imamo sasvim drugaciji, a nateran je i na tu retku drzavno nacionalnu masku unutrasnjom politickom situacijom i stanjem u drzavi. Za prve 3 god DOS-ove vlasti Srbija je imala odnos prema RS kao prema Madagaskaru. DS se jos 2003 zalagao za autonomiju Vojvodine, a to im je bio i predlog za ovaj Ustav.Izvinio se Hrvatima, kao da istorija, odnosi i sukobi izmedju dva naroda pocinju od 90-te god, izvinuo se tzv. Bosnjacima a da nije zastao u susedno selo i odao pocast srpskim zrtvama i to verovatno svesno u trenutku velikih pritisaka na RS iz medj. zajednice itd.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top