Quantcast

BORIS PREDSEDNIK

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

jomini

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.105
Извини, али према нама је запад непријатељски настројен и без да их ми изазивамо, тако да ми није најјасније о чему причаш.:roll:
Gle čuda. :lol:

Zapad jeste neprijateljski nastrojen, a tebi nije jasno zašto? Možda da malo pogledamo situaciju oko nas? Kako nisu takvi prema Rumuniji, Češkoj, Bugarskoj, Sloveniji i ostatku Evrope (na kraju krajeva)? Gde je razlika između ponašanja i bliže istorije Srbije u odnosu na EU i USA, i ponašanja i bliže istorije navedenih država?

Dikan

Domaćin
Poruka
4.849
Извини, али према нама је запад непријатељски настројен и без да их ми изазивамо, тако да ми није најјасније о чему причаш.:roll:
Nema zapad (SAD, neke zemlje EU) ništa lično protiv nas, nego ima neke svoje interese na Balkanu, koji su u sklopu nekih širih i globalnih....E sad, možda smo se mi mogli i bolje snaći od kraja osamdesetih, preko devedesetih godina prošlog veka. Ti ne vidiš apsolutno nikakvu greške u našim potezima:roll:. Politike velikih sila su inertne i teško se menjaju., ali mi treba da pokušamo mudrije i bolje da štitimo svoje interese....

Што се тиче другог пасуса, то је идеализација.
Зашто?
Зато што смо ми мала државица која не може да цинцулира.
Тако да, неком се царству морамо приволети.
Prvo nek se obezbedi potpuna vojna, ekonomska, politička podrška Rusije, tolikog inteziteta, da neprijateljski i nategnuti odnosi zapada sa Srbijom, bi značilo i potpuno urušavanje odnosa Rusije sa zapadom...I da će nas Rusija štititi svim sredstvima....Pa da se onda privolimo tom carstvu

A ne da bude zapad podrži Muslimane i Hrvate u bivšoj Jugoslaviji, Rusi Jermene u Nagorno-Karabahu, Nas razlupaju SAD, na Kosovu, oni razlupaju Čečene.....
Hipotetički, nas ponovo razlupaju SAD i zapadne zemlje, Rusi zauzvrat razlupaju Gruzijce...Zapad se učvršćuje na Balkanu, Rusija vraća i učvršćuje svoje interesne zone na Kavkazu koje su joj bitne i važnije od Blakana....

Nije da mi je žao Čečena, Azerbejdžanaca i Gruzina (baš nimalo), ali ŽAO MI je NAS...
Tako da nije baš to jednostavno i crno-belo kao što ti vidiš...

Wastlander

Primećen član
Banovan
Poruka
541
jomini zapad je neprijateljski nastrojen prema srbiji vise od 20 godina. zasto je to tako pitanje je - ali je tako.

eto demokrate su 8 godina pokusavale da promene to , pricali su da je zapad bio neprijatelj milosevicu a ne srbima . nista se od toga nije desilo. zapad se prema nama ponasa gore cak sada nego dok je ovde bio milosevic.

recimo milosevicu su ostavili kosovo kao deo srbije pod upravom un, a demokratama ga otimaju defakto protivno svim medjunarodnopravnim normama.

milosevicu su dali republiku srpsku na 49% teritorije BIH , vama nisu dali AMA BAS NISTA

dali su vam samo kredite sa kamatama od 20% godisnje i grejs periodom od 4 godine - ako se to moze nazvati uslugom....

iz uz put davanje tih kredita su uslovili potpunim otvaranjem trzista srbije za njihove firme i proizvode i odpustanjem stotina hiljada radnika u srbiji.

sve u svemu dobili smo jedno veliko nista.

znaci poenta je da to sto oni prema nama imaju neprijateljski stav mi ne mozemo da promenimo.

probali smo 8 godina - i ne ide. jednostavno ne moze.

zato se treba okrenuti ka onima koji u nama vide ljude a ne stoku. treba se okrenuti onima koji sa srbijom zele saradnju na ravnopravnim osnovama a ne da srbiji salju stalno uslove, ultimatume i ponizenja....

sevilja

Iskusan
Poruka
6.145
jomini zapad je neprijateljski nastrojen prema srbiji vise od 20 godina. zasto je to tako pitanje je - ali je tako.
.
Запад је одувек настројен непријатељски према Србији, не само последњих 8 година.
Па зар треба ја да те подсећам на све оно што смо с њима прошли деценијама уназад.
Ко је довео Тита? Запад!
Против кога смо ратовали у Првом и Другом св. рату? Против запада.
Системски су нас уништавал: прво ратовима у којима су личн учествовали, кад су видели да ратовима неће ићи тако лако, кренули су да помажу испливавање највећег шљама у Србији...ови данас на власти су само продукт запада, њихов експеримент.

jomini

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.105
Naravno... A razlog je naše ponašanje prema zapadu. Uporedi ponašanje ostalih centralnoevropskih i istočnoevropskih država prema zapadu, sa našim. Tu ti je odgovor.

eto demokrate su 8 godina pokusavale da promene to , pricali su da je zapad bio neprijatelj milosevicu a ne srbima . nista se od toga nije desilo. zapad se prema nama ponasa gore cak sada nego dok je ovde bio milosevic.

recimo milosevicu su ostavili kosovo kao deo srbije pod upravom un, a demokratama ga otimaju defakto protivno svim medjunarodnopravnim normama.

milosevicu su dali republiku srpsku na 49% teritorije BIH , vama nisu dali AMA BAS NISTA

dali su vam samo kredite sa kamatama od 20% godisnje i grejs periodom od 4 godine - ako se to moze nazvati uslugom....

iz uz put davanje tih kredita su uslovili potpunim otvaranjem trzista srbije za njihove firme i proizvode i odpustanjem stotina hiljada radnika u srbiji.

sve u svemu dobili smo jedno veliko nista.

znaci poenta je da to sto oni prema nama imaju neprijateljski stav mi ne mozemo da promenimo.

probali smo 8 godina - i ne ide. jednostavno ne moze.

zato se treba okrenuti ka onima koji u nama vide ljude a ne stoku. treba se okrenuti onima koji sa srbijom zele saradnju na ravnopravnim osnovama a ne da srbiji salju stalno uslove, ultimatume i ponizenja....
A ovo....
Sloba je bio odličan igrač i saradnik zapada dok nije flipnuo na Gazimestanu i ponesen pijanom ruljom se transformisao iz prozapadnog igrača u patriotu, junaka. Malo jače ovacije publike, prvi put u njegovom životu i popustio je. Utripovao da je buka jača od slova na papiru i viskija u salonu.
E zato su nam nešto i davali, popuštali, a onda kao kad ti dete krene da popušta u školi i prestane redovno i kvalitetno da uči, a opet u zamenu za to počinje da se mota sa sumnjivim društvom i voda po kafanama umesto da radi domaće zadatke, Onda pooštriš mere. Nema napolje, nema ovo nema ono. I kad se probudi u detetu neki Sloba ili Šešelj, uđeš u sobu, zatvoriš vrata i sve traje par sekundi. Tako smo mi prošli.
A i dalje na momente se ovde javljaju napadu ponosa i patriotizma, ali to su stvari za pametne i lukave koji znaju kako se igra sa tim ''igračkama''

jomini

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.105
Запад је одувек настројен непријатељски према Србији, не само последњих 8 година.
Па зар треба ја да те подсећам на све оно што смо с њима прошли деценијама уназад.
Ко је довео Тита? Запад!
Системски су нас уништавали кад су видели да ратовима неће ићи тако лако, кренули су да помажу испливавање највећег жљама у Србији...ови данас на власти су само продукт запада, њихов експеримент.
Smiri se, diši. ;)

Kako samo mi da naebemo ovoliko? Koga SRbija ima poslednjih 20 godina, a ostale ''napaćene'' i ''potlačene'' države nemaju?

sevilja

Iskusan
Poruka
6.145

Zapad jeste neprijateljski nastrojen, a tebi nije jasno zašto? Možda da malo pogledamo situaciju oko nas? Kako nisu takvi prema Rumuniji, Češkoj, Bugarskoj, Sloveniji i ostatku Evrope (na kraju krajeva)? Gde je razlika između ponašanja i bliže istorije Srbije u odnosu na EU i USA, i ponašanja i bliže istorije navedenih država?
Нису настројени непријатељски према Румунији и Бугарској?
Знаш, није непријатељство само кад ти неко отима територију или пуца на тебе, него и кад прави роба од тебе...али ми Срби смо слободарски народ који се плаши само ропства и дуге болести, зато се још увек опиремо...Румуни и Бугари да имају наш менталитет, били би у истој позицији као ми, а ми смо још увек у бољој позицији од њих.
Видећеш.

А што се тиче те приче о нама као кривцима, то је исто пропаганда учинила: оно као Срби су криви и за пад атомсе бомбе на Хирошиму и Нагасаки.8)

jomini

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.105
Нису настројени непријатељски према Румунији и Бугарској?
Знаш, није непријатељство само кад ти неко отима територију или пуца на тебе, него и кад прави роба од тебе...али ми Срби смо слободарски народ који се плаши само ропства и дуге болести, зато се још увек опиремо...Румуни и Бугари да имају наш менталитет, били би у истој позицији као ми, а ми смо још увек у бољој позицији од њих.
Видећеш.

А што се тиче те приче о нама као кривцима, то је исто пропаганда учинила: оно као Срби су криви и за пад атомсе бомбе на Хирошиму и Нагасаки.8)
Kakav rob, kakvi bakrači? I ko je bre slobodarski narod? Ima poseban naziv za to, a nije ''slobodarski''. ;)
I ko je u boljoj poziciji od koga?

Šta je s vama?

Karlito Brigante

Poznat
Banovan
Poruka
9.306
Ja bih preskočio priču o simpatijama...prema političarima ne gajim nikakve pozitivne emocije.Pogotovo zato što smatram da je istinita priča da se politikom bave oni koji su nesposobni da rade uspešno nešto drugo...tako i Tadić.

sevilja

Iskusan
Poruka
6.145
Nema zapad (SAD, neke zemlje EU) ništa lično protiv nas, nego ima neke svoje interese na Balkanu, koji su u sklopu nekih širih i globalnih....E sad, možda smo se mi mogli i bolje snaći od kraja osamdesetih, preko devedesetih godina prošlog veka. Ti ne vidiš apsolutno nikakvu greške u našim potezima:roll:. Politike velikih sila su inertne i teško se menjaju., ali mi treba da pokušamo mudrije i bolje da štitimo svoje interese....
Дикан, видим грешке наших политичара, али покушај да схватиш да Србојом од Тита владају прозападни политичари, које је лично запад бирао. Они су вукли потезе који су западу служили као оправдање за сва недела почињена према нама.

Prvo nek se obezbedi potpuna vojna, ekonomska, politička podrška Rusije, tolikog inteziteta, da neprijateljski i nategnuti odnosi zapada sa Srbijom, bi značilo i potpuno urušavanje odnosa Rusije sa zapadom...I da će nas Rusija štititi svim sredstvima....Pa da se onda privolimo tom carstvu
Ако успеју да направе војне базе код нас, онда ће бити тако како си написао. И требало би да буде...наравно, заузврат се мора нешто дати.

A ne da bude zapad podrži Muslimane i Hrvate u bivšoj Jugoslaviji, Rusi Jermene u Nagorno-Karabahu, Nas razlupaju SAD, na Kosovu, oni razlupaju Čečene.....
Hipotetički, nas ponovo razlupaju SAD i zapadne zemlje, Rusi zauzvrat razlupaju Gruzijce...Zapad se učvršćuje na Balkanu, Rusija vraća i učvršćuje svoje interesne zone na Kavkazu koje su joj bitne i važnije od Blakana...
Не бих улазила у то шта је Русима битније...битно им је све, јер , као што видиш, Америка води политику постепеног стезања обруча око Русије.
Они то знају, зато су и скочили да улажу у ЦГ, у нас, па са Бугарима потписали гас...нису они мутави...а наша срећа је што се њихов интерес поклапа са нашим.

Nije da mi je žao Čečena, Azerbejdžanaca i Gruzina (baš nimalo), ali ŽAO MI je NAS...
Tako da nije baš to jednostavno i crno-belo kao što ti vidiš...
Ја само не схватам чему компликовање, кад су ствари потпуно транспарентне...Руси играју отворену игру, бар је то увек било тако.

Dikan

Domaćin
Poruka
4.849
Ко је довео Тита? Запад!
Системски су нас уништавал: прво ратовима у којима су личн учествовали, кад су видели да ратовима неће ићи тако лако, кренули су да помажу испливавање највећег шљама у Србији...ови данас на власти су само продукт запада, њихов експеримент.
Auuuuuuuuuuuuu

I zar ništa dobro nije došlo sa tog zapada, iz SAD, Evrope.....?:roll:

Mnogo ostrašćeno...

Pa da su nam svi toliki neprijatelji na zapadu, nas odavno ne bi bilo....Zbrisali bi nas sa mape...

sevilja

Iskusan
Poruka
6.145
Auuuuuuuuuuuuu

I zar ništa dobro nije došlo sa tog zapada, iz SAD, Evrope.....?:roll:

Mnogo ostrašćeno...

Pa da su nam svi toliki neprijatelji na zapadu, nas odavno ne bi bilo....Zbrisali bi nas sa mape...
Острашћено?
Реално друже.
Ја знам да је све интерес, и гледам шта је за Србију најбоље...моја процена је такав, а ти не мораш да се сложиш...јасно к'о бели дан.;)

sevilja

Iskusan
Poruka
6.145
I zbrisaće nas...polako...a najlakše pričama kako su nam prijatelji,i potezima tipa davanja pištolja sa jednim metkom...da se samoubijemo.:)
Ја не знам како ово објаснити нашим европејцима.:roll:

Није им довољна читава историја која описује однос њих према нама...тако да...немам коментар.

Karlito Brigante

Poznat
Banovan
Poruka
9.306
Ја не знам како ово објаснити нашим европејцима.:roll:

Није им довољна читава историја која описује однос њих према нама...тако да...немам коментар.
Ne treba da im objašnjavaš.Svako od njih veruje da će na nama ostalima ''zaraditi'' neku kintu,i pobeći na zapad.Zato i pričaju ovolike gluposti.Homo nomini lupus.

Dikan

Domaćin
Poruka
4.849
Ја само не схватам чему компликовање, кад су ствари потпуно транспарентне...Руси играју отворену игру, бар је то увек било тако.
Rusi igraju otvorenu igru....

Pa ti misliš da se onolika carevina pravila i onolika moć SSSR bila, sa otvorenom igrom....fer i korektno u belim rukavicama.....Oni naivni i pošteni, a zapad lukav i bez skrupula...Nije nego...

Ruska diplomatija je otvorenija od zapadne taman onoliko, koliko su Ohrana, NKVD, KGB, bili finiji od GESTAPO-a, MI6 ili CIA.

Dikan

Domaćin
Poruka
4.849
Ne treba da im objašnjavaš.Svako od njih veruje da će na nama ostalima ''zaraditi'' neku kintu,i pobeći na zapad.Zato i pričaju ovolike gluposti.Homo nomini lupus.
Dobro bre, ko je rekao da se mora bežati na zapad...Ja ću pobeći u Rusiju:lol:
Šalim se, pa neće valjda Rusija da dozvoli da nas zapad totalno sruši...:lol:

Nije da smo toliko potlačeni ko što vi pričate...Nisu ovo najteži trenuci u našoj istoriji...Bili smo u mnogo većim ....... pa smo se izvlačili i nekako ustajali....

Otkud taj defetizam....

I mene nervira podanički mentalitet, servilnost, i oduševljenost koju mnogi zagovaraju prema zapadu..., što je odraz očigledno nekih kompleksa koje su negde navukli....

Ali ne treba tako ni prema Rusima...Držimo malo do sebe...

Dikan

Domaćin
Poruka
4.849
Smiri se, diši. ;)

Kako samo mi da naebemo ovoliko? Koga SRbija ima poslednjih 20 godina, a ostale ''napaćene'' i ''potlačene'' države nemaju?
A samo smo mi naebali....
Muslimanima smo češljali loknice u Bosni.......Ne vidim ni da Hrvati procvataše....O Makedoncima da i ne pričam...

A i ovi EURumini i EUBugari (tamo sam išo i uverio se svojim očima) uopšte, ama uopšte me nisu oduševili.....

Da ti pravo kažem, živeo bih pre u Gurgutovcu, nego u 85% mesta koje sam video u Bugarskoj...

Tuđe uvek slađe

Karlito Brigante

Poznat
Banovan
Poruka
9.306
Dobro bre, ko je rekao da se mora bežati na zapad...Ja ću pobeći u Rusiju:lol:
Šalim se, pa neće valjda Rusija da dozvoli da nas zapad totalno sruši...:lol:

Nije da smo toliko potlačeni ko što vi pričate...Nisu ovo najteži trenuci u našoj istoriji...Bili smo u mnogo većim ....... pa smo se izvlačili i nekako ustajali....

Otkud taj defetizam....

I mene nervira podanički mentalitet, servilnost, i oduševljenost koju mnogi zagovaraju prema zapadu..., što je odraz očigledno nekih kompleksa koje su negde navukli....

Ali ne treba tako ni prema Rusima...Držimo malo do sebe...
Nema kod mene defetizma...možda mi je ponekad teško što ovde svi misle da su pametni,uvek slušam iste priče,kako je neko pametan,obrazovan,itd...a neće ništa da radi.Škola je samo kvalifikacija da bi neko ko je inteligentan uspeo,nikako ne znači da istima mora neko nešto da pokloni ili obezbedi posao.Otuda ovoliko gluposti.Na zapadu završiš školu,pa ako ne nađeš adekvatan posao radiš neki koji ti donosi pare.

al bundy

Legenda
Poruka
59.388
Ко је довео Тита? Запад!
:shock:
Kad ovo citam stice se neodoljiv utisak da si ti bila Kovacevicev uzor kad je gradio lik brace Cvorovica ,sva sreca da postoji vremenska distanca:mrgreen:

SiIent Bob

Iskusan
Poruka
6.191

Čuj, ako bi time i mogli da opravdamo delovanje i ponašanje Zapada do 2001, danas ne možemo...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.