Borba protiv ISISA

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Alah kaže:

Maa anzalna alaykal Qurana li tashqa

illa tathkirati li man yakhsha

tanzeelu min man khalaqal Arda wa samawaatil 3ulaa.

Ar-Rahmaanu alal Arsch istawa.


"Nismo poslali Kuran da bi ti pravio probleme. Nego samo kao podsetnik za one koji se plaše Alaha. Poruka od onoga koji je stvorio Zemlju i nebesa. Alah je smešten iznad svog Prestola."
 
Читам данас неке забрињавајуће податке.

ИСИС је потпуно поражен од стране Курдистанских трупа у Кобанију, које су га истерала из града, и сада чисте локална села од Багдадијевог присуства.

Оно што је још више констернирајуће, је што читам да су Курди у Ираку заузели многа села у околини Мосула, као и готово целокупне јазидске поседе осим делова града Синџара.

Крсташка коалиција бомбардира Мосул, Курди га гранатирају, и чека се само ирачка војска да обезбеди топовско месо за копнено узимање самог града.

Страхујем да ускоро следи Пад Раке под неверничку власт.
 
Poslednja izmena:
Поглед на операције у Ираку и Сирији
!Велика офанзива Курда на ИДИЛ. Исламисти се повлаче на свим фронтовима!
Око 4,000 припадника Пешмерге, са још око 1,200 добровољаца из Ирана и Турске (Курди), је отпочело широку офанзиву на северу Ирака у циљу одбацивања свих снага ИДИЛ-а у Мосул као и његово ослобађање, што је крајњи циљ овог похода.
Никад боље опремљена Пешмерга (модерно стрељачко наоружање, АТ системи и артиљеријска средства, оклопне јединице) је 21. јануара ове године, почела концетрично наступање са севера и истока ка југу у југозападу, тачније ка Мосулу. Офанзиву су активно подржали бомбардери прозападне коалиције, који су извели више од 30 борбених налета, где су прецизном ватром неутралисали утврђене позиције исламиста.
Захваљујући знатно већој ватреној надмоћи, курдске оклопно-механизоване јединице и пешадија су релативно брзо напредовале и успеле да за непуна 3 дана заузму око 400км2 територије, укљућујући ту неколико села (Кадисија, Шиндоха) која су претворена у снажна упоришта, као и исламистичку базу са обуку нових бораца..
Већ 23 јануара, предњи делови Пешмерге, који су надирали са севера, успели су да пресеку комуникацију Мосул-Тал Афар, практично избијајући у северна и западна предграђа Мосула. У овом моменту, исламисти на овом делу фронта трпе снажну артиљеријско-ракетну ватру а повремено их погоди и понека GBU-"паметна крмача".
Са источног правца, групација од око 2,000-2,500 бораца Пешмерге, са негде до 15 тенкова, успела је да очисти предео око стратешке коте Башика те да и њу заузме,што је отворило пут за напад на спољну одбрану Мосула са источне стране.
За ових неколико дана операције, губици ИДИЛ-а се процењују на око 200 погинулих бораца (махом фанатици из средње Азије и са Кавказа) а уништено је и око 50 јединица борбене технике различите намене.
Без обзира на овај заиста велики успех Пешмерге, још је рано говорити о могућем преласку на следећу фазу операције која ће укључивати освајање самог Мосула.
Такође, и у сиријском граду Кобане, курдске снаге су коначно успеле да после неколико месеци борбе, сломе отпор исламиста у граду и да га очисте од јединица ИДИЛ.

10885104_932910353410445_3652465172995346862_n.jpg

10408907_932910420077105_4075829746246405720_n.jpg

10801909_932910550077092_1757992101217904171_n.jpg
 
ISIS gubi na svim frontovima, ali to ne mora da znaci nista, jer i na irackom i na sirijskom delu, svako malo se smenjuju ofanzive. dok ne vidimo ili glavu bagdadija ili asadovu na vesalima, nema potrebe da zurimo sa zakljuckom.

mada od napada na francuze pa na ovamo, vidljivo je da se NATO avijacija mnogo efikasnije i preciznije bavi rostiljanjem pesadije ISISa...
 
Читам данас неке забрињавајуће податке.

ИСИС је потпуно поражен од стране Курдистанских трупа у Кобанију, које су га истерала из града, и сада чисте локална села од Багдадијевог присуства.

Оно што је још више констернирајуће, је што читам да су Курди у Ираку заузели многа села у околини Мосула, као и готово целокупне јазидске поседе осим делова града Синџара.

Крсташка коалиција бомбардира Мосул, Курди га гранатирају, и чека се само ирачка војска да обезбеди топовско месо за копнено узимање самог града.

Страхујем да ускоро следи Пад Раке под неверничку власт.

Da, izgleda da je Bagdadi obro bostan.
 
Potresan snimak, za fanove Kurda na ovom sajtu

za mene je potresnije etnicko ciscenje sunita u iraku

- - - - - - - - - -

Ипак, то су дела очајника.

Потреснија је чињеница да ће Курди ускоро освојити ИСИС.

osvajati, pa ne znam

istrebiti, o da
 
Ипак, то су дела очајника.
Da, ne treba gubiti glavu zbog tog spota.


Потреснија је чињеница да ће Курди ускоро освојити ИСИС.
Svi se tome nadamo, ali plašim se da nema ništa od toga.

Naime, još je Ibn Abbaas (radiallahu anhu) išao da pregovara s tim ekstremistima, a on je umro pre 1300 godina.
 
Da, ne treba gubiti glavu zbog tog spota.



Svi se tome nadamo, ali plašim se da nema ništa od toga.

Naime, još je Ibn Abbaas (radiallahu anhu) išao da pregovara s tim ekstremistima, a on je umro pre 1300 godina.

Како ствари стоје, ужасно страхујем да ће за пар месеци невјерничка нога контролисати Раку.
 
Kurdi su dobar narod i jako dobro organiziran. Inshallah da osvoje cio ISIS i da od ISISa ne ostane traga. Ono sto je ISIS uradio je potreslo citav svijet. Vjerujem da ce na kraju koalicija preuzeti kontrolu nad svim gradovima ukljucujuci i Raku. ISIS je obrukao Islam time sto su pozeljeli
 
Molim ti se Allahu da podaris koaliciji snagu da unisti ISIS. Amin.

Ovo sto se zbiva je jedan opci kaos ali i zadovoljstvo jer ISIS je poceo da gubi teritoriju i nadam se da ce biti osvojeni Mosul i svi dijelovi Iraka i smatram da se treba ici na Raku gdje su smjestenni ISISovci.
 
Direktna prijetnja američkom predsjedniku

Džihadisti Islamske države poručili Obami: Odsjeći ćemo ti glavu u Bijeloj kući!


54c7d9cd-da08-4053-94ae-5a69b0765237-untitled-1-718x446.jpg



Džihadisti Islamske države poručili Obami: Odsjeći ćemo ti glavu u Bijeloj kući! Foto: Screenshot
Džihadisti Islamske države (IS) objavili su novi video dekapitiranja u kojem su direktno zaprijetili američkom predsjedniku Baracku Obami, javlja Fox News.


- Oh, Obama, znaj da ćemo doći do Amerike. Odsjeći ćemo ti glavu u Bijeloj kući, a Amerika će postati Muslimanska provincija - kaže na snimci jedan od islamista obučen u crno, s fantomkom na glavi.

Video je objavljen danas, a na njemu se vidi kako tri džihadiste IS-a stoje iznad zarobljenika kurdske vojske kojem jedan od njih prislanja nož uz grlo, prenio je Dnevnik.hr.

Islamski ekstremisti zaprijetili su i Evropi:

"Ovo je poruka za Francusku i njenu sestru, Veliku Britaniju; doći ćemo i do vas, s automobilima-bombama i eksplozivom".

Islamisti su zaprijetili da će u naredna 24 sata ubiti taoca iz Japana, te jordanskog pilota ukoliko Jordan ne oslobodi Sajidu al-Rishawi, ženu koja je u zatvoru već devet godina jer je priznala da je učestvovala u napadima u hotelima u Ammanu, u kojima je ubijeno najmanje 57 osoba.



Autor: (D. K.)
- See more at: http://www.avaz.ba/clanak/160724/dz...-ti-glavu-u-bijeloj-kuci#sthash.Ontu0pZr.dpuf

- - - - - - - - - -

ISIS mora da gubi rat uslijed americke vojne intervencije i da su rijesili da se ubacuju u Ameriku kako bi ubili Baracka Obamu.
 
ISIS gubi svoje pozicije i izgleda su urodile plodom zracni udari NATOa i da ce se vrlo brzo raspasti ISIS kao kula od karata. ISIS je okrutni terorizam i tog teror4izma se trebvamo otarasiti. Dosta je bilo vise sa ISISom.
 
Krajnje zabrinjavajuce vesti.

Udruzene snage Al Nusre, FSA, Ahraru Shama, u potpunosti preuzele grad Sheikh al Maskin na jugu provinciji Dera. Zauzeta baza 82 asadove vojske.

Treba naglasiti dda u ovoj provinciji mahom zive Druzi, misticna grupa potomaka krstasa tako da najverovatnije najveci broj asadovih vojnika sacinjavaju oni.

http://www.ibtimes.com/syrian-rebels-linked-al-nusra-front-take-strategic-base-south-1794110


Pade Al Maskin u teroristicku vlast.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top