bol u nogama

jelena123

Početnik
Poruka
3
Postovanje,
Imam 30 godina i juce ujutru sam ustala sam jakim bolovima u nogama, tj.sevanjem kostiju koje pocinje u karlici, pa ide niz obe noge do stopala....jako bolno i neprijatno...U toku dana se sevanju pridruzio bol u misiscima...grcenje i malaksalost u nogama....Popisla sam kalcijum, ali se bol nije smanjivao. U toku noci su bolovi nastavljeni, s tim sto me u lezecem polozaju karlica manje bolela ali zato noge nisu prestajale da sevaju...
E sad slicna situacija mi se desila pre 2-3 meseca...kada se javilo isto bolno sevanje u nogama, ali tada su mi plus trnule noge, ali nisam imala bol u misiscima... Bila sam kod lekara koji je rekao da ( zaboravila sam da pomenem da je u toku ciklusa bilo i sad je ciklus u toku) su mi elektroliti u manjku i kalcijum i magnezijum...i da pijem sumece tablete....i to mi je proslo....
E sad ne znam sta moze ovaj put da bude....slicni su simptomi, ali opet noge mi ne trnu ali mi se zato misici grce???
Da napomenem da su mi ruke, ramena, i zglobovi u redu...samo su u pitanju donji ekstremiteti....
Hvala unapred!!! Jelena

Daniel Bor

Poznat
Poruka
9.676
Postovanje,
Imam 30 godina i juce ujutru sam ustala sam jakim bolovima u nogama, tj.sevanjem kostiju koje pocinje u karlici, pa ide niz obe noge do stopala....jako bolno i neprijatno...U toku dana se sevanju pridruzio bol u misiscima...grcenje i malaksalost u nogama....Popisla sam kalcijum, ali se bol nije smanjivao. U toku noci su bolovi nastavljeni, s tim sto me u lezecem polozaju karlica manje bolela ali zato noge nisu prestajale da sevaju...
E sad slicna situacija mi se desila pre 2-3 meseca...kada se javilo isto bolno sevanje u nogama, ali tada su mi plus trnule noge, ali nisam imala bol u misiscima... Bila sam kod lekara koji je rekao da ( zaboravila sam da pomenem da je u toku ciklusa bilo i sad je ciklus u toku) su mi elektroliti u manjku i kalcijum i magnezijum...i da pijem sumece tablete....i to mi je proslo....
E sad ne znam sta moze ovaj put da bude....slicni su simptomi, ali opet noge mi ne trnu ali mi se zato misici grce???
Da napomenem da su mi ruke, ramena, i zglobovi u redu...samo su u pitanju donji ekstremiteti....
Hvala unapred!!! Jelena

Cao Jelena, kakva ti je ishrana, koliko kalcijuma unosis dnevno? ja sam citao da nedostatak kalcijuma izaziva grcenje misica kod ljudi, mozda je to :think:

jelena123

Početnik
Poruka
3
prosli put kad mi se to desilo, doktor mi je rekao da uzmem sumeci sa kalcijumom + magnezijumom...od toga mi je proslo....ali ovaj put ne prolazi...vec dva dana pijem kalcijum ali nista i dalje osecam sevanje i bol u misicima....

blabla9184

Zainteresovan član
Poruka
457
Izvini Jelena sto se 'mesam' u tvoju temu, ali ne bih zbog mog pitanja da otvaram novu temu... :)
Ovako, mene cesto bole noge, ali od listova ka dole. Imam 19 godina. U poslednje vreme, kada je krenula praksa pa bolnicama, mene noge bash zabole... Ali, sto je najgore, nekada me bole i iz cista mira, tj. kada legnem da spavam ili nesto... Da li neko zna neku kremu ili tako nesto sto mogu da kupim da bi se bol smanjio?

jelena123

Početnik
Poruka
3
Bila sam kod lekara u petak i rekao mi je da mi se upalio isijaticni zivac...zbog naglog pokreta....Rekao mi je da se utopljavam, da pijem febricet i da mirujem....evo vec posle dva dana mi je puno bolje...polako prolazi...ali moram tek sad da se pazim...dizanja tereta, naglih pokreta i sl....
Ipak hvala vam sto ste ucestvovali sa mnom u diskusiji....dok nisam znala o cemu je rec....pozz

georgejune

Starosedelac
Poruka
189.835
prosli put kad mi se to desilo, doktor mi je rekao da uzmem sumeci sa kalcijumom + magnezijumom...od toga mi je proslo....ali ovaj put ne prolazi...vec dva dana pijem kalcijum ali nista i dalje osecam sevanje i bol u misicima....

Cekaj ne kapiram..ti mislis nastane neka boljka..uzmes prepisanu terapiju 2 dana i mislis ko rukom odneseno?a posle nastavis sa neunoskom kvalitetnih namirnica i sve u redu?
I febricet je za temperaturu..za zeludac..kakve li on ima veze s tim..inace pre mislim da su ti slabiji misici pa se lakse povredis..ako si inace slaba i mirujes prvim sledecim naporom ce ti biti isto..tako da je mozda bolje da jacas misice fizickom aktivnoscu

Poslednja izmena: