bol u nogama

jelena123

Početnik
Poruka
3
Postovanje,
Imam 30 godina i juce ujutru sam ustala sam jakim bolovima u nogama, tj.sevanjem kostiju koje pocinje u karlici, pa ide niz obe noge do stopala....jako bolno i neprijatno...U toku dana se sevanju pridruzio bol u misiscima...grcenje i malaksalost u nogama....Popisla sam kalcijum, ali se bol nije smanjivao. U toku noci su bolovi nastavljeni, s tim sto me u lezecem polozaju karlica manje bolela ali zato noge nisu prestajale da sevaju...
E sad slicna situacija mi se desila pre 2-3 meseca...kada se javilo isto bolno sevanje u nogama, ali tada su mi plus trnule noge, ali nisam imala bol u misiscima... Bila sam kod lekara koji je rekao da ( zaboravila sam da pomenem da je u toku ciklusa bilo i sad je ciklus u toku) su mi elektroliti u manjku i kalcijum i magnezijum...i da pijem sumece tablete....i to mi je proslo....
E sad ne znam sta moze ovaj put da bude....slicni su simptomi, ali opet noge mi ne trnu ali mi se zato misici grce???
Da napomenem da su mi ruke, ramena, i zglobovi u redu...samo su u pitanju donji ekstremiteti....
Hvala unapred!!! Jelena
 
Postovanje,
Imam 30 godina i juce ujutru sam ustala sam jakim bolovima u nogama, tj.sevanjem kostiju koje pocinje u karlici, pa ide niz obe noge do stopala....jako bolno i neprijatno...U toku dana se sevanju pridruzio bol u misiscima...grcenje i malaksalost u nogama....Popisla sam kalcijum, ali se bol nije smanjivao. U toku noci su bolovi nastavljeni, s tim sto me u lezecem polozaju karlica manje bolela ali zato noge nisu prestajale da sevaju...
E sad slicna situacija mi se desila pre 2-3 meseca...kada se javilo isto bolno sevanje u nogama, ali tada su mi plus trnule noge, ali nisam imala bol u misiscima... Bila sam kod lekara koji je rekao da ( zaboravila sam da pomenem da je u toku ciklusa bilo i sad je ciklus u toku) su mi elektroliti u manjku i kalcijum i magnezijum...i da pijem sumece tablete....i to mi je proslo....
E sad ne znam sta moze ovaj put da bude....slicni su simptomi, ali opet noge mi ne trnu ali mi se zato misici grce???
Da napomenem da su mi ruke, ramena, i zglobovi u redu...samo su u pitanju donji ekstremiteti....
Hvala unapred!!! Jelena

Cao Jelena, kakva ti je ishrana, koliko kalcijuma unosis dnevno? ja sam citao da nedostatak kalcijuma izaziva grcenje misica kod ljudi, mozda je to :think:
 
prosli put kad mi se to desilo, doktor mi je rekao da uzmem sumeci sa kalcijumom + magnezijumom...od toga mi je proslo....ali ovaj put ne prolazi...vec dva dana pijem kalcijum ali nista i dalje osecam sevanje i bol u misicima....
 
Izvini Jelena sto se 'mesam' u tvoju temu, ali ne bih zbog mog pitanja da otvaram novu temu... :)
Ovako, mene cesto bole noge, ali od listova ka dole. Imam 19 godina. U poslednje vreme, kada je krenula praksa pa bolnicama, mene noge bash zabole... Ali, sto je najgore, nekada me bole i iz cista mira, tj. kada legnem da spavam ili nesto... Da li neko zna neku kremu ili tako nesto sto mogu da kupim da bi se bol smanjio?
 
Bila sam kod lekara u petak i rekao mi je da mi se upalio isijaticni zivac...zbog naglog pokreta....Rekao mi je da se utopljavam, da pijem febricet i da mirujem....evo vec posle dva dana mi je puno bolje...polako prolazi...ali moram tek sad da se pazim...dizanja tereta, naglih pokreta i sl....
Ipak hvala vam sto ste ucestvovali sa mnom u diskusiji....dok nisam znala o cemu je rec....pozz
 
prosli put kad mi se to desilo, doktor mi je rekao da uzmem sumeci sa kalcijumom + magnezijumom...od toga mi je proslo....ali ovaj put ne prolazi...vec dva dana pijem kalcijum ali nista i dalje osecam sevanje i bol u misicima....

Cekaj ne kapiram..ti mislis nastane neka boljka..uzmes prepisanu terapiju 2 dana i mislis ko rukom odneseno?a posle nastavis sa neunoskom kvalitetnih namirnica i sve u redu?
I febricet je za temperaturu..za zeludac..kakve li on ima veze s tim..inace pre mislim da su ti slabiji misici pa se lakse povredis..ako si inace slaba i mirujes prvim sledecim naporom ce ti biti isto..tako da je mozda bolje da jacas misice fizickom aktivnoscu
 
Poslednja izmena:

Back
Top