Blogovanje

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dobrodošli. Ovo nije blog.

Ovo je mesto za druženje, ćaskanje, pitanja, predloge.

Za početak, samo zato što mnogi ne znaju gde se nalazi, ovde stavljam kućni red kuće koja je naš domaćin; nalazi se ovde: Pravilnik Bloga.

Ako Vas nešto tišti, a nigde nije zgodno da to kažete, kažite ovde.

Srećno!
 
Poslednja izmena od moderatora:
Za slučaj da se kod nekog javi nedoumica, ovde ću ponoviti moj odgovor korisniku andrriano:

Tek sam sad vidio da je na ovom portalu zabranjeno;

"postavljanje sadržaja koji nisu na srpskom ili engleskom jeziku".

Kako sam ja do sada postavljao sadržaje na hrvatskom jeziku, to znači
da sam kršio pravila ovog servisa zbog čega se najiskrenije ispričavam
uredništvu i poštovanim blogerima.
Zato više ne želim ovdje objavljivati i na taj način zlorabiti povjerenje
kršenjem pravila koje je domaćin uspostavio.

Još jednom se najiskrenije ispričavam, te vas srdačno pozdravljam!
Ali ti si pogrešio. Mi ovo smatramo srpskim jezikom zapadne varijante, što je i lako dokazivo, tako da si u očima Foruma uvek dobrodošao i sa zapadnom varijantom, kao i svi koji je koriste, što se u praksi potvrdilo nebrojeno puta! :)
 
Kakva nedoumica može da se kod nekog javi?
Lepo je što ste baš Vi to napisali i što ste ga time i pozvali da ostane... Šteta bi bilo da takav pesnik ode sa našeg bloga zbog nekakvog nerazumevanja. Tu smo da se razumemo, ne da komplikujemo odnose. Andrriano je divan, uspešan čovek, ozbiljan, nadareni pesnik i pisac ... baš kakav nam i treba - i za druženje i za čitanje!
 
Poslednja izmena:
Kakva zima , jedva docekasmo leto
Dobar dan

567197
 
Dobro veče Blogeri :kpozdrav:
Dobra ideja kafana na blogovima. "...kafana je moja sudbina " :)

Imam za andrriano poruku, iako nismo u najboljim odnosima :)
Čovječe, pa od prvog dana blogovanja na krstarici i pisanja po forumu pišem
kako već Vidite da pišem.
Selimović je rekao nešto pametno o piscima i jeziku,
mrzi me sad da tražim taj citat. Uglavnom nešto tipa "...za pisca je svako narječje isto ",
potrudiću se neki sljedeći put pronaći, ili neka me neko zamijeni i postavi :)
Srpsko, hrvatsko, bosansko, crnogorsko govorno područje, pa razumijemo se,
osim ako nismo ( poput mene, sujetni :cool:, kako rekoste onomad ) potpuno nepismeni,
što svakako nismo čim smo tu.
Nikad mi niko nije riječ napisao zbog ijekavice,
mada je meni potpuno svejedno pišem li ekavicu ili ijekavicu,
sve zavisi kako mi se u trenutku piše.
Volim i poštujem državu u kojoj živim i nekad se osjećam krivom što ne pišem
samo ćirilicu i ekavicu, jer želim da srpski jezik ostane živ.
Nikako ne mogu da pojmim kako Vi gdin-e andrriano dolazte do takvih zaključaka,
pogotovo što su svi ovdje krajnje prijateljski nastrojeni i baš vole Vaše blogove iako ih
redovno brišete. Nema ovdje neprijatelja, krsta je brod pun prijateljski nastrojenih putnika.
Pozdrav Vama, adrriano. :kpozdrav:

Veliki pozdrav ostatku ekipe. Laku noć,
i sanjajte šareno :heart:
 
Danima me intrigira naziv kafanice na blogu "Krstarice" - "Bloževno veče". Izlomih vijuge, ali naziv ne upamtih! Svaka čast autoru, ali - više mi se sviđa autor, nego njegovo "delo"...

Volela bih da kafanica na blogu bude naj-kafanče na "Krsti", pa kad neko ne zna gde će, nek uključi "Krstaričin" GPS koji pokazuje: kod "Ima se-može se" skreni levo, pa pored "Lude Metalke" skreni desno... ideš pravo još nekih 200 metara i preko puta "čika Frojda" ti je kafanče na blogu. A, kafanče na blogu je SPA centar "Krstarice" - leči dušu, bistri um! To je mesto dobrog provoda i još bolje rakijice... Mesto gde uđeš ne poznajući nikog, a izađeš sa četiri kuma!

U Klubu književnika u Beogradu ste morali pre par decenija da rezervišete sto, da bi ste bili gost kod šjor Ive. I niko od beogradske elite nije izgovorio: "Idem u Klub književnika", nego: "Idem kod Ive", "Vidimo se kod Ive"...
A, Iva, gospodin iz Cavtata, vrhunski domaćin restorana, aristokratskog držanja sa večitim smeškom na usnama, bio je i otac i majka beogradskim, pa i svetskim velikanima, ali i mladim nadama sutrašnjice, koje je često nahranio iz svog džepa. Atmosfera kluba je bila kao malo gde u svetu: ličilo je na okupljanje velike porodice književnika, slikara, pesnika, glumaca. I svi su se međusobno uvažavali, poštovali, uživali jedni u drugima.
Moram priznati da me je na ovo divno sećanje nenamerno naveo naš Mrkalj, autor "Bloževne večeri". Obzirom na njegovo prelepo ophođenje prema drugima, pristojno, prisno obraćanje blogerima, ovaj osećajni filosof, stručnjak, šaljivdžija toplog srca me je neodoljivo podsetio na "šjor Ivu", pa predlažem da se kafanica na blogu zove "Kod Mrke"
po Mrkalj-u, čoveku divne kulture i velikog srca u kom ima mesta za sve nas.

Idu dve ribe u fazonu "ala smo ribe"!
Riba 1: "Njaoooo, sestro, vidi seljake! Sede u birtijama, bre, luzeri samo tako!
A mi idemo "Kod Mrke"!"
Riba 2: "Budi fina, sestro! Ako te Mrki čuje da lupetaš - letimo napolje! Mrki je dasa, a
društvo elita, bre! Samo zaveži i budi cooool, bre, siiiiis!"
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top