Black and White

1502246_578151158994375_6935118076225201739_o.jpg
 
Poslednja izmena od moderatora:
Hvala na sugestiji. :ok: Nesto me koleno zeza vec par dana. Jedva hodam, a isao sam u setnju i pored toga jer je bio lep dan ali nikako mi ne odgovara cucanje. Svakako mi fali tilt screen sa d5100. Ova bi inace bila delete. Niti je kadar dobar, a i stresena je na 1/8 al reko da se poigram malo sa obradom :P
 
Јок...
не фали ти...
мени су кадрови где нисам гледао шта сликам често сјајни испадали... не сви, наравно, али, један од десет уме да се погоди... а твоја ситуација је савршена за то... лагана шетња због колена, па онда који кадар са кука или из руке спуштене поред тела... онако, окренеш се ка дрвореду, вертикално спустиш апарат поред себе, па окинеш пар и видиш како изгледа, па онда коригујеш угао према прилици па још пар...
кад гледаш кроз екран или тражило, видиш оно што и оком видиш... а тако се често превиде неки детаљи, или се на не нарочито битним око забави...
Овако, свака је изненађење које, ем што је новим оком виђено, него је и нов угао нову перспективу донео...
А ово што Мишко ради у задње време је... права демонстрација како посвећеност и труд могу од почетника да направе озбиљног хобисту...
Он ми не верује кад му кажем, али, ако овако настави... скупљам другаре и идемо да нам држи курс...
 
razumem sta pricas. i meni se to isto desava. Tilt screen inace zna itekako da bude koristan. Pre svega kad fotkam ljude od gore preko mase sa drugaricinim d5100. a sa svojim bodem i saram skroz siroko pa posle crop kompoziciju.

Ona gore fotka konkretno je bukvalno prva koja sam opalio kad sam usao u park kao test. P mode, auto iso, ex. comp -1. Odabrao je F5.6 iso 400. ispade losa expozicija i stresena dok sam promenio par sek. lik je skrenuo desno pa mi nije bilo interesantno fotkati bez ikoga izmedju drvoreda. Imam par zanimljivih fotki tih drvoreda od jesenas sa celom stazom posutom zutim liscem i naravno iz vise razlicitih uglova pa i gde sam se skroz spustio na nekih ~10-20cm od zemlje. Mada fotkano je sa kompaktom. Canon S110. ;)

Miskoni definitivno objasnjava :ok:
 
уу... озбиљна...
за мој укус мало више земље доле...
Ова два прста до бусења и летви би мени било вишак...
Али генерално, сјајна...
:klap:
 

Back
Top