BKTV - moja omiljena televizija

ja licno mislim da je kosava odigrala pametan potez. Kosava nikad ne bi dobila frekvenciju ali su zato usli u dogovor sa happy tv-om za koga je bilo za ocekivati da dobije frekvenciju kao decija televizija (po mom misljenju veoma logicno je bilo da jedan specijalizovan kanal za decu dobije frekvenciju jer nemaju svi kabl ili satelit pa da mogu da prate cartoon network, boomerang, jetix ili nesto slicno). Zasto BK recimo nije sherovao program sa happytv-om? Ne oni u bili ubedjeni da ce dobiti. Zakon se pravio zadnje 3 ili 4 godine. Imao je nekoliko radnih verzija. Bilo je dosta vremena da se isprave sve nepravilnosti u zakonu koje se sad uocavaju (naocito ono o nedodirljivosti RRA) ali niko se nije bunio jer su svi mislili da ce oni biti srecni dobitnici frekvencije i zakon im je isao na ruku, a sad kad se ispostavilo da nisu ajde dizemo bunu. Mnogo ranije je trebalo da se reaguje a sada je kasno.
JA se licno od samog pocetka nisam pitao ko ce dobiti nego ko ce otpasti. U sustini barem 7 ili 8 televizija je bilo jakih. A niko nije pomislio ko ce otpasti, svi su mislili ko ce dobiti. E pa svi oni su trebali da misle ranije i da se ako nista drugo kandiduju barem za BG frekvenciju. Ocigledno je bilo da ce neko otpasti.
Sto se tice Avale iskreno Cekicev odgovor je meni OK.
Tacno je da nemaju program iza sebe ali zato firme koje su stvarni vlasnici prava skoro 50% programa ostalih televizija (i sad ce umesto njima dati te emisije i filmove na Avalu) daju dosta jaku bazu za dosta dobar program.
Slusao sam ga malo u utisku nedelje. Postavio je lepo pitanje. A koga biste izbacili da bi stavili BK?
Reci kosavu ne ide jer realno ona kao sto sam i rekao i nije dobila frekvenciju nego Happy tv koji je ruku na srce potreban u etru zbog gomile dece.. Avala o tome bi se moglo diskutovati ali i sam zakon kaze da frekvenciju moze da dobije i tv stanica koja jos ne postoji, a avala ima solidan potencijal. Mozda FOX je trebao da se izbaci?
Videli ste da su Ameri odmah reagovali kako je to dobar potez i ako se ne varam sad kad su nam je Evropska zajednica blokirala pregovore Ameri nisu uveli nikakve sankcije nego se sve ostalo po starom. Sve je politika, cak i izbor tv stanice. Mozda je pink trebao da otpadne ali moze pinkov program meni ili vama da se ne dopada ali realno oni jesu najgledaniji (nismo mi krivi sto ima toliko "seljaka" u ovoj zemlji).
Prema tome. Meni je iskreno zao za BK jer sam voleo da gledam kvizove, sport i vesti ali ja se stvarno pitam ko je mogao da otpadne,: Meni jedino pada na pamet B92 ali pretposztavljam da i iza njega politika ostaje kao razlog izbora tako da stvarno ja ne vidim prostor za BK ali se iskreno nadam da ce ostati kao kablovski kanal kao sto se suska o Politici da ce ona sa MGM-om krenuti u kabl kad se iskljuce frekvencije koje ima..
 
Mislim da nije u redu sto se Bk najvise zamera ono sto su emitovali 2004. Tako ispada da su u podredjenijem polozaju u odnosu na Avalu koja nije emitovala program, pa nema sta da im se zameri za 2004 godinu. Ako vec dobijaju frekfenciju i televizije koje nisu emitovale program onda treba da se zaboravi sve sto je bilo ranije i da se gleda samo programska sema koju nude u buducnosti.
 
@AKHENATON
@TOMAX_2006

БК је опомињана за кршење закона.

На конкурсу су добиле фреквенције 3 тв станице које су до сада емитовале и 2 нове, што је сасвим поштено. Исто тако 3 тв станице имају 100% домаћи капитал, а 2 имају 49% страни капитал.

Ено синоћ кад сам дошао кући видех на БК Миломир Марић у свом елементу (спомињао нешто Митровића), а доле анкета:

Да ли је БК заслужила националну фреквенцију?

93% Да 7% Не
 
Prvo taj zakon nista ne valja, i treba da se menja. U startu se videlo da je los, ali je valjda to nama u krvi, da donosimo kao zakon razne baljezgarije, kao i zakone koji su kontradiktorni sa ustavom, sto nikako ne moze da bude. Medjutim, u zemlji Srbijici sve je moguce pa i to.

Drugo, sve su televizije krsile zakon i to na kilo, ali su se uvatili samo za BK jer je promovisala Karica jer su se plasili da on moze da postane ozbiljna politicka pretnja za vladajucu koaliciju. Da je slucajno Bk posvetila najvreci deo telefakta nekoj nevladinoj organizaciji bezopasnoj po vladajuci sloj, niko se ne bi ni obazirao, kao sto se niko nije obaszirao an krsenje zakona drugih televizija jer ta krsenja naravno ne ugrozavaju Kostunicinu politiku.
 
Terror Techa:
@AKHENATON
pa kazi koja je jos TV svako vece izvestavala sa turneje neke stranke!

A sto me to pitas? Zar sam tako nesto pomenuo.

Rekao sam da su druge tv takodje krsile zakon i to na kilo, ali to krsenje nema veze sa politickim strankama vec sa necim drugim (recimo pink sa duzinom trajanja reklama). Ali naravno na to niko ne obraca paznju, jer takva krsenja ne ugrozavaju vladajucu koaliciju, a sto narod pizdi to nema veze. Da je BK izvestavala umesto o turneji PSS-a, o turneji DSS-a to im se uopste ne bi uzimalo za zlo.
 
Ako je Mitrovic obecao da se nece vise baviti politikom i da nema nikakve veze vise s Mirom Markovic ( sto naravno nije tacno, jer je ona ulozila novac u tu tv a sad neko mora da je finansira dok je u Moskvi) zasto se ne bi verovalo i BKTV da nece vise da istice neku od stranaka? Ako se veruje jednoj TV Avali da ce imati dobar program, znaci na rec, zasto se ne bi verovalo i jednoj BKTV, koja pored tih 10-tak minuta u Telefaktu koji su bili posveceni gazdinoj stranci, imala definitivno odlican program? O cemu vi ovde diskutujete gospodo? O pravdi? Pa ko moze da me ubedi da su nacionalne frekvencije pravedno podeljene? Ko? Terror techa? Pa evo valjam se od smeha...
 
DukeofSerbia:
Није на реч, већ на папиру. Ако не буду поштовали, зна се шта следи.


Hahahahha pa i BK ima sve crno na belo... sve podvuceno... Hm... kako se meni cini Duke i Terror techa imaju veze sa RRA... Uostalom, hoce ih narod.

Mozes samo da mastas Terror techo da ti se Lilu skine...
 

Back
Top