BIJELO DUGME

Priznajem da nisam odslusao sve pesme od BD, ni u mojoj blizini niko ne mari mnogo za njih , ali ipak znam ove poznatije numere . Daleko od toga da cu nabavljati sve njihove albume :roll:
Generalno , nemam uvo za stvari koje su se vrtele pre mog odrastanja .
 
nesons:
Priznajem da nisam odslusao sve pesme od BD, ni u mojoj blizini niko ne mari mnogo za njih , ali ipak znam ove poznatije numere . Daleko od toga da cu nabavljati sve njihove albume :roll:
Generalno , nemam uvo za stvari koje su se vrtele pre mog odrastanja .
Eeeee, moj Nenose, onda batali Eminema, Britni, Šakiru i 50 centi, dok ti ODRASTEŠ i to će biti ANTIKA !!! :lol:
 
krvolok:
nesons:
Priznajem da nisam odslusao sve pesme od BD, ni u mojoj blizini niko ne mari mnogo za njih , ali ipak znam ove poznatije numere . Daleko od toga da cu nabavljati sve njihove albume :roll:
Generalno , nemam uvo za stvari koje su se vrtele pre mog odrastanja .
Eeeee, moj Nenose, onda batali Eminema, Britni, Šakiru i 50 centi, dok ti ODRASTEŠ i to će biti ANTIKA !!! :lol:

36_11_6.gif
 
Ja sam od njih volela samo period kad je Tifa pevao, onaj album na kom su "Lipe cvatu", "Pediculis pubis" sa Borom Čorbom itd. Kao klinka sam imala tu ploču, sa Kosovkom devojkom na omotu, izliala se od slušanja, pa je posle preskakala kao luda. :cry:
 
Bila je jednom i neka dokumentarna emisija o tim starim bendovima pa su napravili i par epizoda o zivotu i delu BD-a. I to onako hronoloski redom, malo price(istorijata i desavanja) pa minut jedne pesme...pa tako. Otprilike su vecinu pesama pustili. A bilo ih je mnogo. Poucna serijica.
 
krvolok:
nesons:
Priznajem da nisam odslusao sve pesme od BD, ni u mojoj blizini niko ne mari mnogo za njih , ali ipak znam ove poznatije numere . Daleko od toga da cu nabavljati sve njihove albume :roll:
Generalno , nemam uvo za stvari koje su se vrtele pre mog odrastanja .
Eeeee, moj Nenose, onda batali Eminema, Britni, Šakiru i 50 centi, dok ti ODRASTEŠ i to će biti ANTIKA !!! :lol:

:D :D Krvavice , mnooogoo si duhovit ! Toliko da ti duhovi vire iz gaca ! :D :D :lol: :lol:
 
Ne lupajte, to je IME i kao takvo, ono se ne prevodi? Niti u govoru, niti u pisanju.
Zašto niko od vas ne kaže 'pištolji i ruže', nego svi lepo kažu guns 'n' roses? (gde mi oni padoše na pamet :? )
 
Ne pričamo kako je u Americi, yebala vas više ista, nego kako je kod nas :!:
Zašto Michael kod nas nije Mile :?:
I, da li je Beograd u Sarajevu - Bjeligrad?
Da, a u Americi i jeste tako zato što su ograničeni - kao onaj vic - u Americi nisu znali šta je ostatak sveta.
 
Da bas su ograniceni !? Zavode red u celom svetu !?
Ako oni krste Mileta u Michaela , zasto i mi ne bi rekli ruze i pistolji !? A ako se bolje pogleda , njihovi nazivi nemaju veze sa mozgom , a tek reci popularnih( USA,UK ) pesama ( uglavnom ), a mi se lozimo najzesce !
...ide Mile Lajkovackom prugom....je poezija za Amere
 
pa da:"mile goes down the laykowac railway"! hit od stonsa,se ne secate? :lol: preveo im onaj cika sto u "nikad izvini" prevodi epsku poeziju :roll: u mladjim danima dok je jos bio talentovan bar za umetnost... :?
 
Moje misljenje je da je 90% ove nove muzike proisteklo iz roka, tj. to su samo ogranci i devijacije rock muzike. Velika vecina ima u sebi klasicne rock seme i sablone...one koje se i u muzickim knjigama mogu naci. A cinjenica je da i dosta narodnjaka koristi te iste rock sablone samo drugacije pevaju. Tipicni primer je recimo Zlaja koji je teski roker a svira za Sneki i slicne. Mozda zato neki ne mogu da naprave razliku i nevide sta je koji zanr i pravac. Nekim ljudima je bitnije biti in, nego razumeti poentu stvari.
 

Back
Top