Biblijski tekstovi

Citat Original postavio R.Ž Pogledaj poruku
Из наведене реченице можемо да закључимо да је Дух свети носилац силе Свевишњег, али не и да је он сам сила Свевишња.
Као кад кажеш "сео сам у ауто и стартовао мотор". Ово "и" између каже да можеш да седнеш у ауто и да не стартујеш мотор а можеш и да стартујеш мотор без уласка у ауто.

Pa kako u Duh sveti moze da bude nosilac sile svevisenjeg?

Pravoslvni vernik zna da je sam Duh sveti licnost i Bog i ima svoju silu i jednak sa Ocem i Sinom..
On ne nosi niciju silu, vec svoju.
A on sa Ocem i Sinom cini jednoga Boga.

Reci da Duh sveti nosi neciju silu, je unizavanje Duha svetoga i nije pravoslavno ucenje niti biblijsko.

Iz navedene recenice mozemo zakljuciti da je i duh sveti svevisnji kao otac ili da je i otac sa Duhom svetim sudionik u cinu utelovljenja Hristovog.

Da pogledamo:



Luka 1:35 Anđeo joj je odgovorio: “Sveti duh doći će na tebe i sila Svevišnjega zasjenit će te.

Izlazak 40,35 Mojsije nije mogao unići u Šator sastanka; jer se je bio na njega spustio oblak, i slava je Gospodnja napunjala Prebivalište.


Rec u 2 Mojsijevoj napunila i rec Zasjeniti je isti smisao.
U 2 Mojsijevoj je rec o tome da je Bog prisutan u satoru.
Sto znaci u Luki, zasjeniti, oznacava takodje bozje priustvo.
Dakle prisutan je i Duh sveti i sam Otac.
Elbelfelder Biblijski komentar strana1334.

https://www.svetlostistine.org/?mdo...usa-hrista-dr-ranko-stefanovic&mdocs-cat=null
https://www.svetlostistine.org/?mdo...usa-hrista-dr-ranko-stefanovic&mdocs-cat=null
https://www.svetlostistine.org/?mdo...usa-hrista-dr-ranko-stefanovic&mdocs-cat=null
EP-180829470.jpg
 
Poslednja izmena od moderatora:
Citat Original postavio c. b. Pogledaj poruku
Dakle nisi prisustvovao, ali piše u Bibliji i to je sve što možeš o njemu saznati.
Nemaš nikakvo iskustvo kako bi to što piše u Bibliji i potvrdio.
Iz mog, recimo, kontakta sa duhom svetim je nastao moj potpis. To nemaš u Bibliji, to je lično iskustvo.

Iskustvo sa Duhom je licne prirode.
Malo ko na primer bez Duha svetoga moze da govori drugim ljudima o Bogu.
Malo ko bez Duha svetoga moze da poveruje u Boga.
Niko ne moze da dozivi promenu i obracenje o kojemu biblija govori bez Duha svetoga.
Malo ko ili niko nece prihvatiti Biblijsku istinu i Hrista bez uticaja Duha svetoga na njega.

Covek seje a Bog daje da raste.

I u tome se ogleda iskustvo sa Duhom svetim.
To je licno iskustvo.
Berz Duha svetoga niko ne moze da tvori volju bozju.
Nema silu za to.
Jednostavno ne ide.
Nema sanse.
Jer je nasa priroda gresna i skklona grehu.
Ali onj koji ima to iskustvo, ne moze da ti pokaze to:

Evo vidi, ovde je, gledaj, drzim ga u ruci, na dlanu.

To mozes da vidis u njegovom zivotu ako si ga pre toga poznavao, i kakav je postao.
Ili da sam dozivis to iskustvo ako dozvolis duhu svetome da te menja.
---------------------------------------------------

1 Petrova.
3 Jer je dosta što smo proteklo vreme života proveli po volji neznabožačkoj, živeći u nečistotama, u slastima, u pijenju i bogomrskim neznaboštvima.
Jezek. 44:6
4 Zato se čude što vi ne trčite s njima u to isto neuredno življenje, i hule na vas.

5 Oni će dati odgovor Onome koji je gotov da sudi živima i mrtvima.

Oni ljudi koji nemaju iskustvo sa Duhom svetim se cude onima koji veruju i pocnu driugacije da zive.
I najcesce pocnu da hule na njih.
To je uobicajena procedura.


Zasto?

- - - - - - - - - -

Evo zasto:

1. Korincanima 2,14 A tjelesni čovjek ne razumije što je od Duha Božijega; jer mu se čini ludost i ne može da razumije, jer treba duhovno da se razgleda.

----------------------------------------------------------------

Rod duhovni i rod telesni.

Galatima 5.
16 Velim pak: po duhu hodite, i želja telesnih ne izvršujte.
Rim. 6:12
17 Jer telo želi protiv duha, a duh protiv tela; a ovo se protivi jedno drugom, da ne činite ono šta hoćete.
Rim. 7:15, Rim. 7:23
18 Ako li vas duh vodi, niste pod zakonom.
Rim. 6:14
19 A poznata su dela telesna, koja su preljubočinstvo, kurvarstvo, nečistota, besramnost,
Ef. 5:3, Jak. 3:14
20 Idolopoklonstvo, čaranja, neprijateljstva, svađe, pakosti, srdnje, prkosi, raspre, sablazni, jeresi,

21 Zavisti, ubistva, pijanstva, žderanja, i ostala ovakva za koja vam napred kazujem kao što i kazah napred, da oni koji tako čine neće naslediti carstvo Božije.
2 A rod je duhovni ljubav, radost, mir, trpljenje, dobrota, milost, vera,

23 Krotost, uzdržanje; na to nema zakona.

24 A koji su Hristovi, raspeše telo sa slastima i željama.

25 Ako u duhu živimo po duhu i da hodimo,

26 Da ne tražimo lažne slave razdražujući jedan drugog, i zavideći jedan drugom.
 
Citat Original postavio A..... Pogledaj poruku
Da li znas da Bog JHVH komunicita sa ljudima preko andjela?
da li znas da je Isus Hrist nas posrednik. posrednik izmedju Boga i ljudi...

Da li znas da samo andjeli mogu da se utelotvore ili materijalizuju u coveka?
Kao i Isus Hrist kao Bozji sin to je mogao, da se javi u telu, iako je veci od andjela a manji od Boga.

Jednostavan je izvestaj.

Avraham je ugostio andjele koji su bili materijalizovani.
I to je bila velika casta za njega s obzirom da su oni Bozji glasnici.

Kao i u slucaju Mojsija Bog mu se pokazao, ne direktno nego posredstvom andjela.
Koji je posredovao Bozju rec.

u 2. Mojsijevoj 3:2 direktno označava Jehovinim anđelom: “I javi mu se anđeo (Jehovin) u plamenu ognjenom iz kupine.”

U 4. stihu se kaže: “A (Jehova) kad ga vidje gdje ide da vidi, viknu ga Bog iz kupine.”

Prema 6. retku, taj anđeo, Božji govornik je rekao: “Ja sam Bog oca tvojega, Bog Abramov, Bog Izakov i Bog Jakovljev.”

Kad je Mojsije razgovarao s ovim andjeoskim Božjim zastupnikom, oslovljavao ga je tako kao da govori sa samim Jehovom (2. Mojsijeva 4:10).

10 Tada je Mojsije rekao Jehovi: “Oprosti, Jehova, ali ja nisam rečit čovek, nikada to nisam bio, a nisam ni sada otkako govoriš sluzi svojemu, jer sam sporih usta i spora jezika.

Postovana.

Nesto si nam zanijekala sto kazu bivsa braca hrvati.

Prvo se Mojsiju javlja andjeo Bozji.

2. Mojsijeva 3,1 A Mojsije pasijaše stado Jotoru tastu svojemu, svešteniku Madijamskomu, i odvede stado preko pustinje, i dođe na goru Božiju Horiv.
2. Mojsijeva 3,2 I javi mu se anđeo Gospodnji u plamenu ognjenom iz kupine, i on ga vide. I pogleda, a to kupina ognjem gori a ne sagorijeva.
2. Mojsijeva 3,3 I Mojsije reče: idem da vidim tu utvaru veliku, zašto ne sagorijeva kupina.


U izvornom tekstu kaze da ga je Mojsije video.
Video je andjela.
Ali nije sam andjeo tu niti dalje sa Mojsijem razgovara andjeo, vec sam Bog.
Dalje sam Bog razgovara sa Mojsijem ne andjeo.
Andjeo se prvo javlja Mojsiju jer covek ne moze videti Boga i ostati ziv.
Prvo ovim cudom Andjela, Bog zeli da se javi Mojsiju i privuce mu paznju.

Iz daljeg teksta vidimo to:

2. Mojsijeva 3,4 A Gospod kad ga vidje gdje ide da vidi, viknu ga Bog iz kupine, i reče: Mojsije! Mojsije! A on odgovori: evo me.
2. Mojsijeva 3,5 A Bog reče: ne idi ovamo. Izuj obuću svoju s nogu svojih, jer je mjesto gdje stojiš sveta zemlja.
2. Mojsijeva 3,6 Još reče: ja sam Bog oca tvojega, Bog Avramov, Bog Isakov i Bog Jakovljev. A Mojsije zakloni lice svoje, jer ga strah bijaše gledati u Boga.
2. Mojsijeva 3,7 I reče Gospod: dobro vidjeh nevolju naroda svojega u Misiru, i čuh viku njegovu od zla koje mu čine nastojnici, jer poznah muku njegovu.
2. Mojsijeva 3,8 I siđoh da ga izbavim iz ruku Misirskih, i da ga izvedem iz one zemlje u zemlju dobru i prostranu, u zemlju gdje mlijeko i med teče, na mjesto gdje su Hananeji i Heteji i Amoreji i Ferezeji i Jeveji i Jevuseji.

Cudo i vatru je proizveo andjeo i njega je video Mojsije.
Mojsije zna da sme da vidi andjela i videvsi ga krenuo je da vidi bolje, ali i iz teksta se jasno vidi da Mojsije zna da ne sme da vidi boga.

Ali tada mu se obraca Bog iza vatre koju je ucinio andjeo.
Andjeo zaklanjac.
Andjeli zaklanjaju Boga kada razgovara sa gresnim bicima.
Sam sotona je bio andjeo zaklanjac, ali vidimo sada tu ulogu ima drugi andjeo.
Jezekija 20.
14 Ti si bio heruvim, pomazan da zaklanjaš; i ja te postavih; ti beše na svetoj gori Božijoj, hođaše posred kamenja ognjenog.


U daljem tekstu se jasno vidi da dalji razgovor Mojsije vodi sa Bogom ne andjelom.
Andjeo samo zaklanja Boga da ga Mojsije ne bi vidio i umro.
Vatru koju vidi, ucinio je andjeo iz pomenutih razloga.
Jer je ovo andjeo SVETLONOSA.
Verovatno se Mojsiju od te andjelove svetlosti cini da grm gori.
Mojsije u drugom trenutku shvata da sada razgovara sa Bogom jer mu kaze da izuje obucu pred njime, to andjeo ne bi smeo da trazi za sebe, pa mojsije zaklanja svoje lice.
Bog mu trazenjem da skine obucu ukazuje da sada on prica sa Bogom ne andjelom.
Zato trazi skidanje obuce.
Od andjela Mojsije ne bi zaklanjao lice a i vidimo da nije, hteo je da pridje da ga bolje vidi, jer ocigledno Mojsije zna da andjela moze videti ali da niko ne moze videti Boga i ostati ziv.
Mojsije je prvo video andjela i od njega ne bi zaklnanjao lice, i vidimo da nije, nego jos prilazi.
Tek kada je shvatio da je i bog tu, koji je onda govorio sa njime, Mojsije onda od Boga se zaklanja lice.
Zasto:
2 Mojsijeva 33 I reče: Ali nećeš moći videti lice moje, jer ne može čovek mene videti i ostati živ.
Osim toga samo je Bog svet i samo pored Bogom se iz religioznog razloga trazilo da Mojsije skine obucu, to je bio za njega znak, da dalje razgovara sa Bogom ne andjelom.
i tekst kaze da Mojsije dalje razgovara sa Bogom JHVH ne andjelom.

Jer andjeli ne traze obozavanje a kamoli skidanje obuce pred njima iz obozavanja.
Otkrivenje
8Ja, Jpovan, čuo sam i vidio sve ovo. I kad sam to vidio i čuo, padoh pred noge anđelu koji mi to pokaza da mu se poklonim.
9A on reće mi: »Nipošto i ja sam sluga kao i ti i braća tvoja proroci i svi koji čuvaju riječi ove knjige. Bogu se pokloni!«

I sam tekst kaze da dalje Mosjisje razgovara sa Bogom, ne sa andjelom.
Bilo bi lepo da ne zaoibilazis kontekst postovana.
--------------------------------------------------------------------------------
Zar se pred andjelima pokriva lice ili saginje glava postovana?
Znas i sama da ne.
Niposto.
Otrkivenje
8Ja, Jovan, čuo sam i vidio sve ovo. I kad sam to vidio i čuo, padoh pred noge anđelu koji mi to pokaza da mu se poklonim.
9A on reće mi: »Nipošto i ja sam sluga kao i ti i braća tvoja proroci i svi koji čuvaju riječi ove knjige. Bogu se pokloni!«
 
Citat Original postavio fauler Pogledaj poruku
"Koji pravim svetlost i stvaram mrak, gradim mir i stvaram zlo; ja Gospod činim sve to". -Isaija 45.
Evo Gospod u Bibliji sam za sebe kaže da stvara zlo dakle zemljotresi i čuda to sve on zapravo pravi,a pre toga kaže još nešto dok se obraća Mojsiju
“Jer ja, Jahve, Bog tvoj, Bog sam ljubomoran. Kažnjavam grijeh otaca - onih koji me mrze - na djeci do trećeg i četvrtog koljena"
Evo,sveti se čukununucima i praunucima zbog greha njihovih predaka.I posle kažu bog=ljubav,on voli ljude i sl.što je urnebesno a zapravo prava i jedina istina je da ne postoji.Bar ne taj avramski to je više nego jasno.

Stvar je u losem prevodu.

Izvorni tekst ne kaze da Bog stvara zlo i mrak.
Vec da on dopusta do odredjenog trenutka.

I smisao kaznjavam do treceg i cetvrtog koljena je taj u slucaju da deca nastave isto.

A 99% nastave jer su tako ucena.
To je smisao teksta na izvornom jeziku.

Pitaj one koji poznaju materiju a ne izmisljaj i ne izvrci Bozju rec i ne iznosi lazi da ne bi na sebe navukao propast...

A kada dodje propast onda nema vise spasa.
Gotovo.

Bog te pusta da zivis svoj izbor i ne dira te.
Ne guraj prsti gde ne treba...
-----------------------------------------------------------

Primer:
Pala mu sekira u med.
Zivi kao bubreg u loju.

Prevedi to na hebrejski, nemacki itd.

Niko nece razumeti pravi smisao.
Zato mora da istrazi tekst.
Tako je po nekada i sa biblijskim tekstom.
Ili ce reci kao ti.
Ne.
Citam kako pise?
On stvarno zivi u loju.
Verovatno je kupio mnogo loja i pokriva se time.

A ovaj sto mu sekira pala u med?
Verovatno je sekao drva u sumi pa odletela sekira u pcelarnik na drvetu.
Sigurno su ga izujedale.

Eto tako ti prijatelju gledas na tekst.
I onda naravno da izgleda glupo.



A da je smisao teksta onako kako sam ti kazao, potvrdjuje ti i ovaj biblijski tekst:

Evo pogledaj:

Jezekilj 18,20 Koja duša zgriješi ona će umrijeti, sin neće nositi bezakonja očina niti će otac nositi bezakonja sinovljega; na pravedniku će biti pravda njegova, a na bezbožniku će biti bezbožnost njegova.

-------------------------------------------------------------------------------------------------
A da bi bilo jos jasnije evo sam Bog nad vojskama i car nad carevima ti sam kaze kako je, ne ja.

- - - - - - - - - -

Jezekilj 18,1 Opet mi dođe riječ Gospodnja govoreći:
Jezekilj 18,2 Šta hoćete vi koji govorite priču o zemlji Izrailjevoj govoreći: oci jedoše kiselo grožđe, a sinovima trnu zubi?

Jezekilj 18,3 Tako ja bio živ, govori Gospod Gospod, nećete više govoriti te priče u Izrailju.
Jezekilj 18,4 Gle, sve su duše moje, kako duša očina tako i duša sinovlja moja je, koja duša zgriješi ona će poginuti.

Jezekilj 18,5 Jer ako je ko pravedan i čini sud i pravdu,
Jezekilj 18,6 Na gorama ne jede i očiju svojih ne podiže ka gadnijem bogovima doma Izrailjeva, i ne skvrni žene bližnjega svojega i ne ide k ženi odvojenoj radi nečistote,

Jezekilj 18,7 I nikome ne čini nasilja, zalog dužniku svojemu vraća, ništa ne otima, hljeb svoj daje gladnome i gologa odijeva,
Jezekilj 18,8 Ne daje na dobit i ne uzima pridavka, od nepravde usteže ruku svoju, i pravo sudi između jednoga čovjeka i drugoga,

Jezekilj 18,9 Po uredbama mojim hodi, i drži zakone moje tvoreći istinu; taj je pravedan, doista će živjeti, govori Gospod Gospod.
Jezekilj 18,10 Ako rodi sina lupeža, koji bi krv proljevao ili bi činio tako što,

Jezekilj 18,11 A ne bi činio svega onoga, nego bi jeo na gorama, i ženu bližnjega svojega skvrnio,
Jezekilj 18,12 Siromahu i ubogome nasilje činio, otimao što, zaloga ne bi vraćao, i ka gadnijem bogovima podizao bi oči svoje čineći gad,

Jezekilj 18,13 Davao bi na dobit, i uzimao pridavak; hoće li taj živjeti? Neće živjeti; učinio je sve te gadove, doista će poginuti, krv će njegova na njemu biti.
Jezekilj 18,14 Ali gle, ako rodi sina koji bi vidio sve grijehe oca svojega što čini, i uzeo bi na um, te ne bi činio onako,

Jezekilj 18,15 Ne bi jeo na gorama, niti bi očiju svojih podizao ka gadnijem bogovima doma Izrailjeva, žene bližnjega svojega ne bi skvrnio,
Jezekilj 18,16 I nikome ne bi činio nasilja, zaloga ne bi uzimao i ne bi ništa otimao, davao bi hljeb svoj gladnome i gologa bi odijevao,

Jezekilj 18,17 Od siromaha bi ustezao ruku svoju, ne bi uzimao dobiti ni pridavka, zakone bi moje izvršivao i po uredbama mojim hodio; taj neće poginuti za bezakonje oca svojega, doista će živjeti.

Jezekilj 18,18 A otac njegov, što je činio nasilje, otimao od brata svojega i činio što nije dobro u narodu svom, gle, on će poginuti za svoje bezakonje.
Jezekilj 18,19 Ali govorite: zašto da ne nosi sin bezakonja očina? Jer sin čini sud i pravdu, sve uredbe moje drži i izvršuje; doista će živjeti.

Jezekilj 18,20 Koja duša zgriješi ona će umrijeti, sin neće nositi bezakonja očina niti će otac nositi bezakonja sinovljega; na pravedniku će biti pravda njegova, a na bezbožniku će biti bezbožnost njegova.

Jezekilj 18,21 Ako li bi se bezbožnik obratio od svijeh grijeha svojih koje učini, i držao bi sve uredbe moje i tvorio sud i pravdu, doista će živjeti, neće poginuti.

Jezekilj 18,22 Bezakonja njegova što ih je god učinio neće mu se više spominjati, u pravdi svojoj koju čini živjeće.
Jezekilj 18,23 Eda li je meni milo da pogine bezbožnik? govori Gospod, a ne da se odvrati od putova svojih i bude živ?

Jezekilj 18,24 Ali kad bi se pravednik odvratio od pravde svoje i činio nepravdu, i radio po svijem gadovima koje čini bezbožnik, hoće li on živjeti? pravedna djela njegova, što je god činio, neće se spomenuti; za bezakonje svoje koje učini za grijeh svoj kojim zgriješi poginuće.

Jezekilj 18,25 Još govorite: nije prav put Gospodnji. Čujte, dome Izrailjev, moj li put nije prav? nijesu li vaši putovi nepravi?
Jezekilj 18,26 Kad se pravednik odvrati od pravde svoje i čini zlo i umre zato, umrijeće za zlo svoje koje učini.

Jezekilj 18,27 A kad se bezbožnik odvrati od bezbožnosti svoje koju je činio, i čini sud i pravdu, on će sačuvati u životu dušu svoju.
Jezekilj 18,28 Jer uzevši na um vrati se od svijeh bezakonja svojih koja učini; doista će živjeti , i neće poginuti.

Jezekilj 18,29 Ali dom Izrailjev veli: put Gospodnji nije prav. Moji li putovi nijesu pravi? dome Izrailjev, nijesu li vaši putovi nepravi?
Jezekilj 18,30 Zato, dome Izrailjev, sudiću vam svakome po putovima njegovijem, govori Gospod; obratite se i prođite se svijeh grijeha svojih, i neće vam bezakonje biti na spoticanje.

Jezekilj 18,31 Odbacite od sebe sva bezakonja koja činiste, i načinite sebi novo srce i nov duh; i zašto da mrete? dome Izrailjev.
Jezekilj 18,32 Jer mi nije mila smrt onoga koji mre, govori Gospod Gospod; obratite se dakle i budite živi.
 
Original postavio Г... Pogledaj poruku
Ако хоћеш да верујеш да је било тако онда веруј. Не користи ли и данас држава цркву кад јој затреба, а кад јој не треба иш.
Константин је прогласио хришћанство за државну религију а једва су га пред смрт наговорили да се крсти.
Danas su crkva i drzava odvojeni.

Zloupotreba moze da bude uvek.
Ali su odvojeni.

Kroz ceo mracni srednji vek su crkva i drzava bili zajedno.

Nema veceg zla od toga.

To ce doci ponovo i to ce biti ona bludnica koja sedi na zveri iz otkrivenja.

Zasto su crkva i drzava danas odvojeni?

Zbog onoga sto je dovelo do mracnog srednjeg veka.
Zajednica crkve i drzave.

Pouceni time, posle mracnog srednjeg veka su drzavnici u hriscanstvu sproveli odvojenu crkvu i drzavu.
Jer je taj savez drzao svet u mraku.
Crkva je iskoristivsi taj savez pobila preko 100 miliona ljudi.
Od tada ima nesto vise od 200 godina.
Svet je bio u mraku 1260 god.
Za samo nesto vise od 200 godina odvojenosti crkve i drzave, svet je procvetao.

Ali ocigledno sve veci broj ljudi to vise ne zna.

Niti mozes to nekima da objasnis.

Nece da cita istoriju.

Zato ce doci do jos jednog ujedinjenja crkve i drzave.

Takav sistem ce izbaciti zig zveri.

Crkva ce izbaciti zig zveri.

Ali joj treba drzavna sila za to.

Ovog puta ce to biti savez crkava na celu sa bludnicom Vavilon.
Vatikan i drzavama.

U otkrivenju su ostale crkve koje udju sa njima u savez nazvane njenim k cerina.

Sve sto bude u tom savezu pod papstvom su njihove k ceri u otkrivenju.
Kceri velike bludnice Vavilon veliki.

K ceri velike bludnice koja sedi na zveri..
Zver je politicka sila i moc.
Dobicemo jednu svetsku vladu uskoro.
 
Da li je svemir nastamnjen?




Psalam 147,4 On, koji određuje zvjezdama broj njihov, koji ih sve zove imenom.
Psalam 147,5 Gospod je naš tako velik i u l moći tako bogat; mudrost njegova nema granica.

- - - - - - - - - -

Zadto bi ih Bog zvao po imenu svaku ako nisu nastanjene?
 
Za dela ljudska i njihovo aktiviranje, trebamo silu koju zovemo struja.

Elektricni sporet, TV kompjuter; itd itd.

Bez te energije sva pomenuta dela ljudskih ruku su uzalud.

Tako imamo bozja dela.

Coveka, razne zivotinje, prirodu, biljke, itd.

Da bi se sve to pokrenulo potrebna je sila, energija.

Ona izlazi direktno iz Boga.

Biblija ima dva naziva za tu silu.
Jedan je RUAH.
DAH ZIVOTNI...

Bez te energije, zivotne sile, svako od nas bi pao mrtav.
Svaka zivotinja i biljka.

U tome se vidi Bozansko postojanje.
U nama, u zivim stvorenjima.
Taj dokaz zovemo zivot.

"Kad bi (Bog) na nj okrenuo srce svoje, uzeo bi k sebi duh njegov i dihanje njegovo; izginulo bi svako telo, i čovek bi se povratio u prah." Jov 34.14,15

- - - - - - - - - -

Na taj nacin nam bog pokazuje kako mi funkcionisemo.
Slicno kao nasa dela kroz razne vrste energije.
Tako i mi, kroz zivotnu silu koja dolazi od boga.
Dah zivotni.
Ruah
 
Citat Original postavio R...Č... Pogledaj poruku
Na osnovu vaše diskusije, zaključujemo da i dalje ne znamo šta je semitski pisac priče podrazumevao pod "duhom božjim" ?

Ako je sam bog duhovno biće, znači da je sam po sebi duh , bog - duh ili duh božji.

Ok, ali ispostavlja se da pisac u priču ubacuje "duh božji" kao poseban entitet, odvojeno od boga (oca) ?

Šta je dakle DUH BOŽJI ? Velika enigma ?

Pozdrav Radovane.
Logicno razmisljas.
Ma znamo ali postoji nacin izrazavanja koji se zove biblijski jezik.
I ko ne poznaje taj jezik, ne razume cesto sta ovi sto pisu, pisu.
A ne poznaje ga jer se ne bavi tim.

Jeste Bog po bibliji duhovno bice.
Bog Otac je sam Duh, i duh sveti.
Ali ima trece lice koje je takodje Dug sveti kao i Bog, otac.
i to bice je takodje Bog.
Ali posto deluje na zemlji u ime sve trojice, ponekad se naziva Bozjim duhom ili Hristovim duhom.
Iz razloga da ne bi niko mogao da kaze da je to neki izolovan etinitet koji deluje na svoju ruku, vec u zajednickom interesu.

Evo ti primer iz biblije:

1. Korinćanima 3,23 A vi ste Hristovi, a Hrist je Božji.


Kao sto smo mi Hristovi tako je Hrist bozji a tako je i Duh sveti Bozji i Hristov.

To ne znaci posto smo mi Histovi da smo mi sada neki deo Hrista, njegovog tela bica,, recimo prsti na nogama.
A niti da je sada on neki deo osobe koju zovemo Bog Otac, recimo njegova ruka.

Evo pogledaj, on (duh sveti) je duh i Bozji i Hristov.
Tako se naziva.

Rimljanima 8,9 A vi nijeste u tijelu nego u duhu; jer Duh Božij u vama živi. A ako ko nema Duha Hristova, on nije njegov.

On je i duh Bozji i Hristov u smislu kao sto smo mi Hristovi a Hrist Bozji.
Ali je taj Duh poseban entitet.
Pogledaj:

Rimljanima 8,26 A tako i Duh pomaže nam u našoj slabosti; jer ne znamo, za što ćemo se moliti, kao što treba, nego sam Duh moli se za nas uzdisanjem neiskazanim.
Rimljanima 8,27 A onaj, koji ispituje srca zna, što je želja Duha, [/U jer po volji Božjoj moli se za svete.
 
Poslednja izmena:
Citat Original postavio stnco Pogledaj poruku
Evo ja sam malo sa SIZE=2 prepravio tvoj tekst pa ti malo bolje pogledaj.
I u pravu si sa poslednjom rečenicom, samo ne znaš da je u osnovi kvantne mehanike KVANT a njega je uveo Plank, čime je začeo razvoj kvantne fizike. Ostali su sve nadograđivali.
A evo ti malo hronologije:
Plank 1899. uvodi pojam kvanta-započinje kvantnu teoriju;
Ajnštajn 1905. dokazuje da kvant ima osobine čestice-novo svetlo na pojam kvanta;
Raderford 1911. struktura atoma-što je bio dramatičan skok u razvoju kvantne teorije;
Bor je radio sa Raderfordom, i objašnjava kako nastaju kvanti-opet veliki skok u razvoju kvantne teorije;
Brolj 1923. daje svoju smelu teoriju-bitan skok u razvoju kvantne teorije, što doprinosi rešenju problema na koje je naišla Borova teorija;
Šredinger 1926. daje fundamentalnu jednačinu kvantne teorije, koristeći dotadašnja znanja;
Hajzenberg 1927. daje dodatna objašnjenja koja doprinose razvoju kvantne teorije.
I sveukupno su formirali Kvantnu fiziku, ili ako ti je milije Kvantnu mehaniku.
Po mom mišljenju začetnik je Plank, a ostali su nadograćivali, a ti kako hoćeš.


Sav taj redosled koji si naveo Stco, ne bi bio moguc da se nije desilo ovo:

1797. po naredbi Direktorija, francuske trupe, već stacionirane na sjeveru Italije, nadiru prema Rimu. Kardinal Chiaramonti, kao biskup imolski, upućuje svojim vjernicima mudar i praktičan savjet da se suzdrže od beskorisnog otpora prijetećoj sili neprijatelja.

Nakon francuskog zauzimanja Rima 11. veljače 1798. mnogi su povjerovali da je papinstvo mrtvo. Papinska Država je prestala postojati, papa Pio VI. je odveden u zarobljeništvo, Kurija se raspršila, a malobrojni kardinali koji nisu pobjegli skrivali su se po raznim utočištima. Vatikan je zauzela francuska vojska i temeljito ga opljačkala, kao i ostale palače u Rimu. Za vrijeme svog boravka u firentinskom kartuzijanskom samostanu papa Pio VI., koji je vjerojatno bio obaviješten o sudbini koja ga čeka, poduzeo je potrebne korake za izbor svoga nasljednika i 13. studenog 1798. poslao ovjerene primjerke svoje odluke svim kardinalima do kojih je mogao doći. Prema njegovoj odluci konklava se trebala održati tamo gdje se može okupiti najviše kardinala. Papa Pio VI. umire u francuskom zarobljeništvu u Valenci 29. kolovoza 1799. i pokapaju ga na mjesnom groblju kao običnog građanina.


za papu političke okolnosti nisu bile iste kao početkom 1798. kada je proglašena Rimska Republika. Rimska Republika je i dalje postojala iako je francuska vojska morala napustiti Rim u rujnu 1799. godine. U Francuskoj je na vlasti bio Napoleon Bonaparte (1769.-1821.) kao Prvi konzul. Napoleon je proglasio slobodu vjeroispovijesti i tvrdio je „da samo vjera daje državi čvrst i trajan oslonac“. Bio je to novi način govora koji je ulijevao nadu.
Pio VII. je u pratnji austrijanaca napustio Veneciju i svečano ušao u Rim 3. srpnja 1800.

To nije bilo samo proglasenje slobode veroispovesti, vec sveopste slobode koju je papstvo sputavalo.
Pa i sloboda, nauke, medicine, tehnike itd.itd.


Prvi značajan pothvat Pio VII. je učinio nagovorivši Austrijance i Francuze da napuste zauzete crkvene teritorije. Sporazumom iz Lunevillea (Francuska), zaključenom u veljači 1801., Svetoj Stolici je vraćen teritorij Papinske Države bez upravnih jedinica Bologne, Ferrare, Ravene i pokrajine Romagne. Bio je to veliki gubitak teritorija...
Francuska je priznala da je katoličanstvo vjera najvećeg dijela francuskog stanovništva (ne i „državna vjera“, kako je tražila Sveta Stolica), čime se situacija neznatno popravila. Crkva je i dalje ostala pod kontrolom države, pa je Papa morao pristati na manje ustupke.


Napoleon 18. svibnja 1804. plebiscitom postaje francuski car i poziva Papu da dođe u Pariz i predvodi njegovu krunidbu zakazanu za 2. prosinca. U nadi da će od Napoleona I. ishoditi neke ustupke vjerskoj politici koja je sputavala francuski kler, te usprkos protivljenju Kurije, Papa odlazi u Pariz. Prilikom samog čina krunjenja nastala je neugodna situacija kada Napoleon nije dopustio da mu Papa postavi krunu na glavu. Sam ju je uzeo, stavio sebi na glavu i rekao: „Bog mi ju je dao, jao onome tko je takne!“. Papa je ostao u Parizu do proljeća 1805. ne dobivši od Cara ni najmanji ustupak. Vratio se u Rim zabrinut i ogorčen. Nakon velike bitke kod Austerlitza (Moravska) 2. prosinca 1805.kada je Napoleon I. porazio austrijske i ruske snage, Austrijanci su bili prisiljeni tražiti primirje i potpisati ponižavajući Požunski mir, 26. prosinca 1805. godine. Požunski mir proširio je teritorij Napoleonovih njemačkih saveznika na račun Austrije i označio definitivni kraj Svetog Rimskog Carstva.

Odbijanje Pija VII. da sudjeluje u Kontinentalnoj blokadi protiv Engleske razljutilo je Napoleona I., za kojeg Papa više nije postojao. Dana 2. veljače 1808. francuske trupe ulaze u Rim. Prvih dana Francuzi su poštivali papinske palače, ali 7. travnja francuski general Miollis (1759.-1828.) dolazi u plaču Kvirinal i daje uhititi državnog tajnika kardinala Giulija Gabriellija (1748.-1822.), koji je naslijedio Consalvija na mjestu državnog tajnika. Nakon što su u kolovozu francuske trupe ponovno upale u Kvirinal, Papa je dao oglas u kojem poziva rimljane da ne surađuju sa okupatorom. Dana 17. svibnja 1809. Napoleon I. dekretom priključuje Papinsku Državu Francuskom Carstvu. Papa je odgovorio Bulom u kojoj mu je zaprijetio izopćenjem. Kada je 10. lipnja u Rimu skinut papinski stijeg i zamijenjen francuskom trobojnicom, Papa je dao po cijelom gradu izvjesiti obavijest o Napoleonovom izopćenju. Odmah je uslijedio Napoleonov odgovor, koji zapovijeda uhićenje Pape. U četiri sata ujutro 6. srpnja Papa je uhićen i odveden u zarobljeništvo u Francuski grad Savonu, gdje će ostati zatočen tri godine u pomorskoj utvrdi.


Rim je opet ostao bez pape. Uredi Kurije zatvoreni su a arhivi Svete Stolice bili su ponovno zaplijenjeni i poslani u Pariz. Neki kardinali i visoki dužnosnici Kurije zatvoreni su u kućne pritvore po brojnim gradovima Francuske i Italije, a Rim je postao tek glavnim gradom oblasti Ušća Tibra (Bouches du Tibre). Za vrijeme svoga zatočeništva Pio VII. je bio pod stalnim Napoleonovim pritiscima.

Napoleon je više puta izjavio da unatoč prisvajanju Papinske Države, ima poštovanje prema Papinoj duhovnoj vlasti. Papa službeno nije imao nikakvih kontakata s vanjskim svijetom ali ipak se uspijevao tajno dopisivati sa svojim kardinalima, u prvom redu sa Consalvijem. U svibnju 1812. Napoleon je izdao nalog da se Papa premjesti iz Savone u Fontainebleau, gdje je Pio VII. stigao u potpuno iscrpljenom stanju. Narušenog zdravlja i pod pritiskom Napoleona Papa u siječnju 1813. pristaje na prijedlog novog konkordata...

Premda je svjetovna vlast pape kao poglavara države bila osporena


Odvajanje crkve i drzave, uzimanje politicke vlasti crkvi, svetu se vraca skoro 13 vekova oduzeta sloboda srednjovekovne tame i okova na svim poljima.

Nije samo religija ovim oslobodjena, vec sve, i celokupna nauka i napredak covecanstva.

Za nesto vise od 200 godina svet je posle ovog utamnicenja Pape i oduzimanja politicke vlasti papstvu, i sa time je svet izasao na slobodu u kojem ga je moc ove crkve drzala, i svet je doziveo neverovatan napredak na svim poljima od tada.
Sta da nije bilo 1260 godina mracnog srednjeg veka?


- - - - - - - - - -

https://hr.wikipedia.org/wiki/Pio_VII.

- - - - - - - - - -

https://hr.wikipedia.org/wiki/Papa

- - - - - - - - - -

https://sr.wikipedia.org/wiki/Списак_папа
------------------------------------------------------------------------------------------------

Tek papa Pije XI regulise ponovo papsku drzavu, samo ona je sada minijaturna, i pocinje ponovo da raste, sve do dana kada ponovo bude tu gde je bila pa i vise.

Папа Пије XI 11. фебруара 1929. закључио Латерански споразум, којим су регулисани односи између италијанске државе и Свете столицеУговором је Италија признала папску државу у минијатурним границама од 44 хектара — Ватикан — и папи пун световни суверенитет. Папа се одрекао територијалних претензија на Рим и некадашњу територију Папске државе.

https://sr.wikipedia.org/wiki/Папа_Пије_XI

Narednih 7 papa ce svim silama raditi na ponovo vracanje moci, i da svet zaboravi ko ih je drzao 13 veka u ropstvu.
 
Poslednja izmena:
Da li Kula Strazara priznaje da je Isus veliko JA SAM ?

Priznaje, ali kaze, kako je Isus rizikovao zivot kada je to rekao, da ga ubiju jevreji.

A kula najvaznije zaboravja.

Da Isus stvarno nije JA SAM i jednak sa Ocem JA SAM, tek tada bi rizikovo zivot.
Nikada ne bi mogao ili smeo da izgovori da je on JA SAM.

Vazno je da Kula priznaje da je Iusus JA SAM.

Mislim da se kula postepeno vraca odbacenoj istini da je Isus Bog i jednak sa Ocem, samo ne sme naglo, da se vernici ne bi sokirali.

Napisati sledece na oficijelnom sajtu svedoka, je vise nego cudo..

Kula Strazara:

JA SAM se zato rodio i zato sam došao na svet, da svedočim za istinu.“ (Pročitati Jovana 18:33-37.) Iako je znao da može biti osuđen na smrt, Isus Hrist je izgovorio ove reči pred rimskim namesnikom Judeje.


https://www.jw.org/sr-latn/publikacije/časopisi/w20140715/moji-svedoci/
 
Objasni sledeci stihove :

Efescima 1 4 Kao što nas izabra kroz Njega pre POSTANJA sveta, da budemo sveti i pravedni pred Njim u ljubavi;

1.Petrova 1, 20 Koji je određen još pre POSTANJA sveta, a javio se u poslednja vremena vas radi ;

Otkrivenje 17, 8 Zver koju si video beše i nije, i izići će iz bezdana i otići će u propast; i udiviće se koji žive na zemlji, kojima imena napisana nisu u knjigu života od POSTANJA sveta, kad vide zver koja beše, i nije, i doći će opet.

Koga je to izbarao i Pre Postanja sveta , i kome to nisu napisana imena od Postanja sveta, i da li je to Bozije seme , :?:

- - - - - - - - - -

Bog nas je izabrao pre postanja sveta.
Ali ne kako ti zamisljas u Branhamovskom ucenju.

Bog nije odredio, Mirko ce biti spasen a Markp nece.
Zato sto mu je tako volja.
Moze mu se?
Takvo shvatanje se protivi celom biblijskom kontekstu i konceptu.
Onda sve gubi smisao.
I Isusova zrtva na zemlji i svo propovedanje.
Jer izabrani po tvom konceptu nemaju kud, nego da prihvate Boga kad tad. Iako to neki id njih nece ili be bi hteli
Ovo Branhamovo ucenje se takodje protivi slobodnoj volji koju Bog daje andjelima i coveku.
Jer ako neko nece, on mora da veruje jer ne moze drugacije.
Izabran je i programiran da prihvati Boga.
Onaj drugi, i da bi bhteo, on ne moze prihvatiti Boga, jer mu je Bog dao da ga ne prihvati po tvom konceptu.

Tako sva kazna zlih na kraju i sud bad njima, gubi svaki smisao.
Cemu kazna i spaljivanje zlih, kada to nije bio njihov izbor.

Takvo shvatanje u stvari osudjuje Boga u ocima ljudi i odbija ga od njih.
Jer je to onda nepravedni bog koji osusjuje ljude za nesto sto oni nisu izabrali vec ON.

Shvatanje koje imas o ovome se protivi i Isusovoj izjavi da je dosao da umre za gresnike.
Za sve gresnike ne samo za neke izabrane.

Jevreji trpe vec 2000 god kazne i progon da su skoro istrebljeni i isterani iz svoje zemlje.
Bog ih kaznjava samo zato sto ga nisu izabrali jer on njih nije izabrao?

Pa onda to nije njihova krivica. Itd itd.
Trpe kaznu za nesto za sta nisu krivi?
Mogao bih jos mbogo primera da navodim.

Tekst koji si gore naveo, govori o tome da je Bog izabrao nas ljude,nas svet, pre stvaranja sveta ako dodje do pada.
Bog je napravio plan spasenja jos pre stvaranja.

Nismo mi to zasluzili svojom lepotim ili dobrotom, bogatstvom ili bilo cime.
Nije nas jos ni bilo.
Bog nas je izabrao da nas spase.
Sve nas koji hocemo i odaberemo da svojom voljom prihvatimo njegovo spasenje.

Omogucio nam je spasenje jer je on tsko izabrao ne nasom zaslugom.
Nije nas bilo.
 
Luiz Alkazar r (1554-1613),
Jezuita odani sluga katolicke crkve, izmislio je preterizam.
Antikrist se pojavio u proslosti, bio je to Epifan E.
Njegovo glediste nazvano je Preterizam.
I vrlo je zastuplenj u hriscanstvu u objasnjavanju antihrista.

Francisko Ribera doktor Teologije (1537-1591)
Spamski Jezuita je izmislio Futurizam.
Ucenje o antihristu u buducnosti.
Antihrist, govorio je on, je pojedinac u dalekoj buducnosti.
koji ce vladati doslovne 3, 5 godine.
Ponovo ce sazidati Hram u Jerusalimu, poreci Hrista, ukinuti Hriscanstvo,
bice prihvacen od jevreja, tvrditi da je bog itd.
Tako je on izmislio futurizam.
I tako ce ispuniti prorocanstvo iz Danila i otrkivenja.
---------------------------------------------------------------------

Tako su nastala ove teorije i to je njihov izvor, i ona se sire po hriscanskim crkvama da mnogi i ne znaju izvor.
Ali oba ova ucenja su samo licna mislenja, koja obezvredjuju Danila i Otrkivenje, jer ove teorije cine da Danilo i Otrkivenje nemaju nikakav znacaj za nas danas.
I zapoistvlja se duböje i detaljno proucvanje i druge mogucnosti.
I to je cilj da se skrene paznja sa stvarnog antihrista.

Te teorije su izvucenje iz konetsta i ne poklapaju se sa izvestajima Svetoga pisma.
O tome moze mnogo da se prica, nesto je i receno.

Zasto su im bile potrebne ove teorie.
U vreme kada su to smislili, svi hriscani u svetu su verovali da ce Papa biti taj antihrist i da je on.
Bilo je potrebno ukloniti pogled sa pape.
I uspelo im je.
Jedan pogled usmerava na proslost i na Epifana, drugi uvek u buducnost i sadasnjost se uvek zaboravlja.

Mnogi hriscani su poceli po ovim njihovim teorijama da tumace Danila i Otrkivenje bez da misle ili da vise znaju izvor i razlog ovih teorija.

https://www.religija.me/crkve/Futurizam_i_preterizam.pdf
 
Poslednja izmena:
Otrkivenje se sastoji iz 3 dela.
prvih 3 glava je poruke crkvama.
Drugi deo je od 4 do 11 glave pregled istorije , od 1 veka do kraja.
I treci deo od 12 glave sve do 22 se zove eshatoloski deo.
Sto znaci, deo koji se fokusira na vreme posledka.

Otkrivenje nam takodje kaze da su vidjenja data Jovanu somboli.
Koristi se Grcka rec za znak je Semejon ili Sema.
Iz toga imamo i rec SEMAFOR.. na nasem jeziku.
Sema znak, for, svetlo.
Znak u Otkrivenju ti simbolicki kaze sta da radis.
Simbolicki znakovi u Otkrivenju nam daju asocijacije ili ukazuju na neka znacenja.
 
Poslednja izmena:
Poruka 21.334




pre 37 minuta - Nemam pojma...




.Gogilli.:


Tek kad se vratiš u Srbiju o Srbima raspravljaj a ne otišao si u švabiju tamo decu odveo da podižeš natalitet nemcima i takav raspravljaš o srbima kao narodu.
Što vole ti što su otišli da nama iz daljine kao podižu svest i moral :roll:
Vidim da ste navalili ovamo masovno, sto verujem i ti bi da te neko zaprosio odavde, pa cemo ovde videti ko je Srbin ko nije, pa i ko je Srpkinja kad dodjete.
Ja zato i pricam da ne biste dosli, jer ovde ste na ratistu, na prvoj liniji.
Jer biti Srbin kuci, je lako.
Ovde si na terenu, na bojistu, u prvim linijama.
Prosle sedmice a tako je o stalno, imah miran verbalni okrsaj sa Bosancem i Turcinom ovoga puta oko Srebrenice, jer bese aktuelno zbog godisnjice.
Cesto takve okrsaje sa Sitarima i Hrvatima, itd itd.
A vi tamo zivite u nacionlanom miru i nacionlanom blagostanju, pa pljujete na nas na ratistu?
Turcin bese uveren da je atentaor iz Neuzelanda bio Srbin, imah muke da ga razuverim jer ga Bosanac namerno ubedjivase da jeste, iako zna da nije.
Cilj im je siriti mrznju prema nama da bi dobili tako podrsku, zatrebace im.
Kazem mu, pa kazi mu da nije Srbin znam da znas da nije.
Neecu kaze.
I potvrdi turcinu da jeste?
A o Srebrenici razgovor necu ni da objasnjavam.
Nemate vi pojima kako je to biti na prvoj liniji fronta gde se jos zestoko ratuje.
A podrska od vas tamo nema, vec samo pljuvanje po nas ovamo.
Kao mi smo odlaskom ovamo, prestali da budemo Srbi, tek kada se tamo vratimo opet cemo to postati?
Eeee...

Vi tamo rata nikada niste videli, osim onih 3,5 meseca bombardovanja, sto nije rat prsa u prsa.
A ja ovamo ratujem verbalno za Srbiju jos od 90 te, prsa u prsa, i jos ne staje.
Pa se cesto pitam, citajuci oakave izjave kao par posta unazad, za koga?

Samo me cudi, kada dodjete ovamo bez muza, srbina ne gledate uopste.
Crnci su vam poslastica, cudi me sto, a turci vas nekako mnogo privlace kao svaleri, mozda zato sto su samohvalisavi pa su zato poznati da navodno mogu mnogo cesto, ovaj zadnji gore pomenuti, rece po devet puta dnevno, a Hrvati vam nikako odbojni nisu, i lepezi nema kraja.
Dok gledam ove Hrvatice, ona ce ili sa Hrvatom ili sa nemcem, pa se cesto stidim kada vidim kako one drze do svojeg obraza bar u osnovi, nasuprot nasim veliko Srpkinjama, a Srbina nece ni da pogleda?
Pa tako nasi momci najcesce ovde nemaju sta da ozene, jer bi oni nasuprot Srpokinjama, ipak pre Srpkinju, pa traze dole, jer ove kad ovde dodju, ponasaju se prema srbinu kao hrvatice?
 

Back
Top