Biblija...

i sta, ako je 10 puta procitam, sta ce to promeniti oko onoga da se sunce ZAUSTAVLJA?

Pa jel tamo bukvalno pise "Sunce se zaustavilo" ili "Sunce se okrece oko Zemlje"? Ne pise (to si i sam rekao). Ako procitas vise puta mozda ces stvari posmatrati na drugi nacin. Ako ni onda ne shvatis, onda se obrati svesteniku ili nekom ko je upucen u te stvari pa ces cuti njihov odgovor (ako te stvarno interesuje)! Mada na osnovu tvojih postova ja bih rekao da ti ne verujes u Bibliju i hoces samo da mene ili nekog drugog ubedis u neku svoju pricu. Vera u Boga je jako cudna i ozbiljna stvar i ne mozes (ili ne bi trebao) tek tako da se ophodis prema tome.Ti si negde (a ni sam ne znas gde) naisao na neku nelogiscnost (kojih u Bibliji ima mnogo) i sad me ubedjujes, a da se verovatno pre ovoga nisi ni sa kim popricao o ovome... Znaci obrati se nekom upucenom jer ja ne bi mogao da ti objasnjavam bilo sta ovako na forumu (a verovatno i ne bi hteo da me slusas)...

Valjda sam pomogao... :)
 
E sada mi to nikad necemo saznati ma koliko ljudi da istrazuju uvek ce ostajati rupe iz tog perioda istorije..

Sve možemo saznati. Znanja nisu izgubljena, ali je potrebno razviti "alate" da do raznih znanja dođemo, duhovne alate. TEP3A je to lijepo rekao da se kroz čitanje Svetog Pisma svaki put otkrije nešto novo, to se zovu spoznaje. Veličina i količina spoznaja zavise od ozbiljnosti i predanosti pravom duhovnom radu. Nažalost ljudi toga nisu svjesni, misle da je Sveto PIsmo samo informativna knjiga, samo skup nekih informacija koje kad jednom "naučiš" nemaš više razloga za ponovno čitanje. A zapravo čitanjem se čovjek stalno puni Duhom Svetim, postepeno mu se otvaraju duhovne uši pa sve bolje čuje Duha Svetog, Isus Hrist je učenicima rekao da bi im on imao puno toga za reći ali da to ne bi mogli shvatiti, ali da će im poslati Duha Svetog da ih pomalo uči kako oni budu sazrijevali. Spoznaje dobijamo na kašičicu, postepeno, u skladu sa našim duhovnim nivoom, a nivo ide kroz duhovni rad. Zato ljudi imaju različite nivoe shvatanja Svetog Pisma, neki shvataju malo a neki su došli do takvih stvari da vam se mozak zavrti. Sveto Pismo je slojevito, prvi nivo svi vide (mada je pitanje kako razumiju) ali za drugi, treći i ostale nivoe treba duhovnog rada. Postoje razni "alati" za dolazak do znanja, recimo baš ta zanja koja se smatraju izgubljenima, ali to su duhovni alati pa ih malo ko ima jer malo ko predano radi pravi i intenzivan duhovni rad.


u stvari ne pise bas tako, al se neke pojave opisuju na nacin koji nam govori da se sunce okrece oko zemlje.....

Fino piše da je Zemlja okrugla

"On sjedi nad krugom zemaljskim..." (Isaija 40,22)

i da "visi" u svemiru, tj. da je bez oslonca

"On je razastro i sjever nad prazninom, i zemlju objesio ni o čem." (Jov 26,7)



To pitanje je Pontije Pilat postavio Hristu, ali nije sačekao odgovor...
Ili odgovor nije zapisan ;)
 
E ima i u Mahabharati jedna prica o tome kako je jedna cestita zena zaustavila sunce da ne izadje,
jer je jedan mudrac prokleo njenog muza da ako sunce izadje da ce umreti njen muz.

Ona je bila razumna zena i cestita, i zbog toga sto je bila odana svome muzu (iako njen muz nevaljao)
imala je neogranicenu moc, i mogla da zastavi sunce, i ucinia je to da bi spasila ga sacuvala od smrti.

Zena koja je potpuno odana svome muzu, postize spasenje.

Da ne mislite da samo pisem ovo, ja takodje verujem i u Bibliju. :)
 
Zna se ko je napisao bibliju....

Ko je napisao?
Kako moze iko da zna ko je napisao knjigu koja je napisana pre nekoliko stotina godina i jos ne postoje originalni spisi biblije nego samo prepiske koje su sigurno mnogo izmenile originalni sadrzaj biblije kao sto se to uvek desava u takvim slucajevima!
 

Back
Top