Biblija...

Šakal

Elita
Poruka
17.385
...jedna od većih misterija, jedna od vodećih misterija modernog doba koja traje... Koliko je Biblija u pravu? Da li je uopšte Biblija u pravu i da li su se opisani dogadjaji u Bibliji zaista odigrali ili su samo plod ljudske mašte... rekla kazala... deo nekog političkog programa... ili nešto drugo, treće... Postanje, Egzodus, Potop... pre svega mislim na Stari Zavet...
 
S obzirom na to da je Biblija, pre svega mislim, kao i postavljač teme, na Stari Zavet, sastavljena od pesama, priča, i sličnih oblika književnosti, koji su se verovatno, prenosili s kolena na koleno, pre nego što su ušli u Bibliju, mišljenja sam da se tu vrši preplitanje istine i legendi... Razmisli: U srpskoj narodnoj književnosti ima istinite podloge... Ali sve se uglavnom zasniva na preuveličavanjima, izmišljenim dogadjajima... Osim toga, priče, upravo zbog prenošenja s kolena na koleno, nisu verodostojne originalima koji su, najverovatnije, nastali mnogo pre same Biblije...
 
...jedna od većih misterija, jedna od vodećih misterija modernog doba koja traje... Koliko je Biblija u pravu? Da li je uopšte Biblija u pravu i da li su se opisani dogadjaji u Bibliji zaista odigrali ili su samo plod ljudske mašte... rekla kazala... deo nekog političkog programa... ili nešto drugo, treće... Postanje, Egzodus, Potop... pre svega mislim na Stari Zavet...

Sve je istina!
 
Sakal, zar o ovom stvarima nije vec pisano na temama evolucija vs kreacionizam i slicnim? Cak si i sam bio ucesnik ako se ne varam :)


Hm, tačno... Htedoh malo o onom mističnom u Bibliji... Postoje odredjena poklapanja oko kojih se i nauka donekle slaže... Usput, imaš pravo... mnogo je ovakvih tema... al' od viška glava ne boli... ;)
 
Ja verujem u Boga pa samom tim verujem u Bibliju.Ali mislim da je sve to donekle tachno,zasnovano na istinitoj osnovi...Mada necu da bogohulim!E sada mi to nikad necemo saznati ma koliko ljudi da istrazuju uvek ce ostajati rupe iz tog perioda istorije..
 
Khm, verovanje u Bibliju i verovanje Bibliji nije jedno isto.
Istinita osnova o kojoj pricas je slicna osnovi u nasim narodnim pesmama. Postojale su te licnosti, ali nisu jednim udarcem po pet glava otkidali :)
 
Nema nikakve mistike u Bibliji.Daj ljudi ne glupirajte se sa ovim.
Šakal,druže,znam da si mnogo napet oko ove teme.Znam te još sa podforuma "Filosofija".Ne može čovek sa tobom izaći na kraj.:lol:
 
u starom zavetu....
u stvari ne pise bas tako, al se neke pojave opisuju na nacin koji nam govori da se sunce okrece oko zemlje.....

Mozda ti to nisi dobro protumacio. Imas ti svestenike koji celog zivota citaju Bibliju pa svaki put otkriju nesto novo sto do tog momenta jednostavno nisu primetili, a u tom trenutku im se jednom samo kazalo. Na kraju krajeva ne mozes sve u Bibliju shvatiti bukvalno. Npr. ne moras da tvrdis da je Bog stvorio zemlju i nebo bukvalno za 6 dana, vec to mozes da protumacis kao 6 faza. Imas jos mnogo primera. Citaj Bibliju kad god stignes ;)
 
Ja ti opet ponavljam - Biblija se cita svaki put iznova i svaki put primetis i zakljucis nesto novo...

U potpunosti se slažem sa tobom kao i sa činjenicom da se ne mora sve shvatiti bukvalno u njoj.
I neka zapamte oni koji teže da je ospore nekim svojim malim i beznačajnim potragama - Bibliju nije napisao sam Gospod već obični ljudi.
 
Biblija je programska knjiga. Kao windows 98 npr. A Kur'an su kasnije poslali kao npr winxp sa pachevima. Zato je i Kur'anska magija kroz zapise veoma jaka, jer je zasnovana na preciznoj matematici. U svakom slucaju, evidentno je da se radi o necem sto nije NI DOBRO NI LOSE vec nesto sto ima ODREDJENU SVRHU (program dogadjaja koji se trebaju ponavljati).
Moje misljenje je - ako je Bog svemoguc i Najjaci, zbog cega mu je potrebno da pravi ovoliki cirkus sa ljudima ? Meni sve 3 nama najblize religije sa njihovim knjigama (judaizam, hriscanstvo, islam) lice na disciplinu kicme. Jedino u Budizmu se primjecuje poruka slobode duha. A ovamo kod nas sve prijetnja do prijetnje, kletve i ucjene. Kao da je ovaj nas Bog frustriran ??? Kao da ga je panika uhvatila od nekog ljudskog razvoja (?!).
...Naodno je Isus rekao da se postavi i drugi obraz onome ko te udari u prvi...
-Hmmm... drugim rijecima znaci: ne borite se za svoje zivotno vrijeme kroz koje bi ste moli da otkrijete neke znacajne tajne za vas (npr kao sto su antigravitacija i sl).

A JOS INTERESANTNIJI FENOMEN JE TO STO SKORO SVE UMOBOLNE DRZAVNE VLADE U SVIJETU NJEGUJU OVE NASE MANIPULANTSKE RELIGIJE IZ PROSTOG RAZLOGA STO IM U POTPUNOSTI ODGOVARA TAKVA PRICA. Ima li iko oci da vidi sta sve pise u Talmudu, Bibliji i Kur'anu??? Postavljene su neke price o Bozijim odabranicima kao vrh koji je ustvari nerealan i koji je cista manipulacija. A onda se u principu opravdava robovlasnistvo, podanistvo, glupost, vjerovanje u nesto o cemu ne znas nista, kontraverzni obicaji, ...
I u danasnjem modernom vremenu imamo nove vrste Biblije. Danas je tzv Bog neka koalicija izmedju Rotara, illuminata, Masona i ostalih djavola, i imaju strasne sudove protiv svakog ko god se usudi da bogohuli (da aktivira pricu o antigravitaciji, vremeplovu, alternativnim izvorima energije...). Isti taj moderni bog je i napravio onu festu 11.sept.2001. Tu su koristili i biblijsku (broj 23) i kuransku (brojevi 1 i 9) numerologiju kako bi crnomagijski ili religijski uvelicali sebi dozivljaj.
Eto vam sad pa vidite kome za sta Biblija koristi, i ko je na naj (bolji)-(gori) nacin koristi.

U Crnoj Gori je glavna tema CRKVA!!! Cija li je zaboga? Srpska ili crnogorska??? Dok politicari aktueliziraju tu pricu, narod gubi VRIJEME razbijajuci glavu oko toga. A mafijasi i ubice za to vrijeme vode drugaciji paralelan zivot u istom prostoru i u istom vremenu.
Ako vam se svidja uloga ovce i pastira - slobodno se prepustite tome. Na kraju krajeva, ni odlazak kod domine u nocnom klubu nije zabranjena stvar.
Svakom svoje strasti !!!
 

Back
Top