Bezumni napad DS-a: Patrijarh i sveštenici su perverznjaci koji šetaju u suknjama, siluju dečake, kradu šumu i ne plaćaju porez!

Mr.Atom

Domaćin
Banovan
Poruka
3.993

BEZUMNI NAPAD DS-a: Patrijarh i sveštenici su perverznjaci koji šetaju u suknjama, siluju dečake, kradu šumu i ne plaćaju porez!​

Maltretirali su građane, a sada su krenuli u obračun sa crkvom i patrijarhom.

Demokratska stranka Zorana Lutovca žestoko izvređala Patrijarha i Srpsku pravoslavnu crkvu!

Demokratska stranka koja blokira Gazelu i Skupštinu poručuje:

Patrijarh i sveštenici su perverznjaci koji šetaju u suknjama, siluju dečake, kradu šumu i ne plaćaju porez!

https://www.alo.rs/vesti/politika/7...&ayu_origin=26&ayu_widget=34&ayu_post=1096953

DS je ovoga puta u pravu. I ja tako mislim. I ne samo da tako mislim nego vidim i znam.
 
Погрдне речи патријарха попут "јаднице и беднице" упућених на рачун жена указују на урушене вредности и странпутицу којом смо сви колективно проклизали, а посебно су забрињавајуће у тренутку када се као друштво суочавамо са експлозијом насиља. Због тога, Ресорни одбор ДС за људска права позива патријарха да, у духу просвећености која би морала да му приличи, што пре упути јавно извињење за изнете увреде женама.

Патријарх, као највише свештено лице унутар црквене хијерархије, морао би најбоље од свих да познаје своју улогу у једној уставом прокламованој секуларној држави, значај и обим сопственог утицаја на вернике и вернице, па самим тим и важност да се при сваком обраћању искажу високе личне компетенције и врлине за преношење речи божијих. "Јадница и бедница" се свакако не уклапају у племенит и продуховљен наратив какав се од патријарха очекује. Употреба родно сензитивног језика није подривање цркве и њеног учења, већ својственост развоја једног језика и један од механизама унапређења положаја жена у друштву. Употреба родно сензитивног језика није мантра због које ће се жене одлучити да не рађају или не улазе у брачну заједницу ако то желе, а поготово није нешто о чему би сам патријарх требало да полемише.

Подсећамо патријарха да је од почетка године до данас убијено 18 жена од руке блиских им мушкараца и то је најтужнији пример који говори о положају жена у Србији и неопходности да се исти унапреди и побољша. РО ДС за људска права позива још једном патријарха да се из политичке врати у своју световну улогу, да искаже врлину и преузме одговорност, погрдне речи замени речима подршке и љубави, и тако да свој допринос смањењу нивоа насиља у друштву, а посебно насиља према женама, уместо повећању.

Ресорни одбор ДС за људска права и мањинска права.
 

Back
Top