bežična igraonica...

K

kanki

Gost
Ja i društvo hoćemo da napravimo mrežu (bežičnu) za iganje. S obzirom da nismo svi na jednom mjestu nego živimo u radijusu od maximalno 1km vazdušne linije sa dobrom optičkom vidljivošću (prednost malog grada : ) pa nas interesuje da li je moguće izvesti takvu mrežu tj da li zadovoljava brzina mreže za igrice....
 
Po mom misljenju jakobi bilo tesko izvesti, osim ako se ne nalazi pod sledecim uslovima: nabavite najnoviji 54g mrezni hardware; potreban vam je samo jedan hub koji treba da se nalazi u centru tog radijusa i domet te mreze je samo 450m ali ako se to prosiri na precnik, onda se dobija 900m domet, mada brzina protoka opada sa daljinom; i hub treba da bude postavljen na visokom polozaju da bi se dobio jaci signal jer radi na radio signalima, i ocekujte jako puno problema, ali ako prebrodite, imacete jednu preteranu malu mrezicu i beskonacne sate igranja... Bilo bi mnogo lakse da ste svi u jednoj zgradu, i moram da vas razocaram, ali vam dajem verovatnocu uspeha oko 10%. Verujte mi, imam jednu bezicnu mrezu namestenu kod kuce i morate da skontate da poprilican broj igrica ne podrzava igranje preko bezicne mreze i morate da imate komp. experta konstant pri ruci da vam osigura tu mrezu, da popravlja kada se nesto sje*e i malo je komplikovanije upravljati softverom. Procitajte knjigu Windows XP Networking Inside Out, i tamo cete imati jednu oblast o bezicnom umrezivanju, i uopste nije vazno da li imate Windows XP ili ne, malo ce vam objasniti na kom principu sve funkcionise. Inace, jako vam je dobra ideja, moram da priznam... Da ste barem svi u istom komsiluku, upalilo bi vam! :)
 
Cao svima,
procitao sam pre mesec, dva nesto o sistemu povezivanja pomocu radio talasa u vecernjim novostima. Naime, grupa amatera iz Backe Palanke ( nisam siguran ) se povezala na taj nacin.
I mene naravno interesuje ovakav nacin povezivanja, te sve ljude koji makar nesto malo o ovom problemu znaju da mi pisu na canonball@email.co.yu


unapred zahvalan
 

Back
Top