Bez vrlina ti si slina

Skidanje đane.
:zcepanje:
Zaljubljivanje je carolija, a ljubav konzumiranje. Ali ni ta carolija ne radi ako pred nama ne stoji jedna ekstremno simpaticna osoba. Prema tome, ne moze svako ni da se zaljubi, jer nema previse simpaticnih soba na svijetu. I logicno je da cemo cesce biti zaljubljeni kad smo mladi, jer upravo nevinost cini nas simpaticnima.

Ja smatram da zaljubljenost ima visu vrijednost, jer osoba koja je simpaticna, dakle, ljepsa, ima visu vrijednost, jer nije moguce, da u toku svojih npr. 18 godina nije dolazila u dodir sa boljima od sebe, tako da je zavist ne bi unistila.

sad htedoh da te pitam kad ono sam si reko

odlika dece...:lol:

zaljubljivanje jeste kako ono rece carolija, ali ljubav je ono osecanje koje krunise zaljubljenost, i naravno da je mnogo vrednije od zaljubljenosti, jer lako je zaljubiti se, oslepeti, ali nije lako voleti, kada postanes svestan i mana i vrlina te druge osobe onda je prava carolija voleti tu osobu z:dm4:
 
Ne, samo simpaticnost radi drugacije. Po meni je logicno da covjek ima seksualne odnose, izmedju ostalog, i zato sto je shvatio, da s njegovom vrijednoscu nesto nije u redu, ali sve dok mu to nije jasno, i sve dok smatra da je vrliji od drugih (dakle vredniji: postoji razlika izmedju dobar i vrlo dobar) on je nesmanjenom zestinom simpatican, lijep, strastven, ali i sam. Tek kad se pojavi ta neka pukotina, sumnja u samovrednovanju, onda on poteze za seksualnoscu i ljubavlju.

i nemoj ti meni sad, nije vazna kriza.
kad je ona kljuc.
 
Sta je bilo "ljudi"? Zar nemate vise nikakvog reda u dusi?

Dok sam bio mladji, mislio sam da je svijet normalan i da treba samo da se covjek zaljubi i ozeni i onda bavi svojim zivotom. Onda sam poceo da primjecujem da kad se ja zaljubim da to i nije bas dovoljno da se i neka druga osoba zaljubi u mene, ili je previse stidljiva da to prizna. Onda sam primijetio da seksualnost igra mnogo vecu ulogu u "ljudskom" drustvu, nego ta zaljubljenost. Onda sam primijetio da se ljudi vise "vole", nego zaljubljuju. Onda sam primijetio da ta ljubav obicno nije dovojna da preraste u zaljubljenost i brak, nego uglavnom zavrsava u seksu.

I onda sam shvatio da bez vrlina ne moze biti zaljubljenosti, ni braka, jer je zaljubljenost samo jedan visi, zesci stepen ljubavi, a taj stepen dostizu samo oni koji se usudjuju da zive strasno, a to znaci posteno, a to znaci vrlo. Jer ne usudjuje se svako istaknuti neku vrlinu, da je ne bi morao braniti, a oni koji je istaknu, oslobadjaju svoju volju.

red rad i disciplina z:D
 
zaljubljivanje jeste kako ono rece carolija, ali ljubav je ono osecanje koje krunise zaljubljenost, i naravno da je mnogo vrednije od zaljubljenosti, jer lako je zaljubiti se, oslepeti, ali nije lako voleti, kada postanes svestan i mana i vrlina te druge osobe onda je prava carolija voleti tu osobu z:dm4:

Mislim da svako moze da postane svjestan mana i vrlina neke osobe, ali malo ko pridaje vaznost autoritetu razuma koji je odbacen jos u doba romantizma. Odbacen, jer su tada prevladali "ljudi" koji su bili svjesni da njihov razum ne vrijedi nista.
 
neko vec rece da je vrlina pojam koji upotrebljavaju samo pisci...tacno z:)

ma on ustvari 'oce da mi pricamo o knjizevnosti...hoce da nam se pohvali da je procitao:

"Justina-nevolje zbog vrline"
"Filozofiju u budoaru"

Markiz De Sad z:mrgreen:

sad ova tema ima smisla :zskace:
 
Mislim da svako moze da postane svjestan mana i vrlina neke osobe, ali malo ko pridaje vaznost autoritetu razuma koji je odbacen jos u doba romantizma. Odbacen, jer su tada prevladali "ljudi" koji su bili svjesni da njihov razum ne vrijedi nista.

ja nisam rekla da ne moze da bude svestan, naravno da moze, odnosno kad tad postane, ali odlika zrelih je da i pored toga vole...polako, kad s romantizma predjes na realizam shvatices
 
eve mi dokaza za ono sto sam od pocetka naslucivala.
ja bih tu na mesto ljubavi stavila zaljubljenost.
a um i sto sta drugo...licnost kompletnu, volimo u ljubavi.

Ja to ne vidim tako. Do sada nije bilo djevojaka koje su voljele moj um vise nego ostatak. Tj. covjek ima utisak da je ignorisan, a inace kako objasniti cinjenicu da je djevojka vec u vezi s jednim, a zaljubljena u mene, ako ne slijepim seksualnim nagonom? Pa valjda moze vidjeti i sama s kim se bolje osjeca?


Kako funkcionise seksualnost:
"Ti lozin cokote! [ta me ti slavi{? Ta ja sam te posekao! Ja sam svirep, ti krvari{ –: {ta ce tvoja hvala mojoj pijanoj svireposti?
»[to je postalo savr{eno, sve zrelo – hoce da umre!« tako govori{ ti. Blagosloven, blagosloven neka je no` vinogradarev! Ali sve nazrelo hoce da `ivi: jao!
Bol govori: »Prodi! Odlazi, ti bole!« Ali sve, {to pati, hoce da `ivi, da bi postalo zrelo i radosno i ce`njivo,
– ce`njivo za udaljenijim, vi{im, vedrijim. »Ja hocu naslednike,« tako govori sve, {to pati, »ja hocu decu, ja necu sebe,« –
A radost nece naslednike, nece decu, – radost hoce sebe samu, hoce vecnost, hoce povratak, hoce sve-vecno-jednako-sebi.
Bol govori: »Slomi se, krvari, srce! Lutaj, nogo! Krilo, leti! Uvis! Navi{e! Bole!« Pa dobro! Uzdravlje! O staro srce moje: bol govori: »prodi!«"
 
Ja to ne vidim tako. Do sada nije bilo djevojaka koje su voljele moj um vise nego ostatak. Tj. covjek ima utisak da je ignorisan, a inace kako objasniti cinjenicu da je djevojka vec u vezi s jednim, a zaljubljena u mene, ako ne slijepim seksualnim nagonom? Pa valjda moze vidjeti i sama s kim se bolje osjeca?

pa vidi ona z:lol:
eto ti, sam si rekao, zaljubljena je u tebe, ali ne voli tvoj um. a ti si zaljubeljenost definisao kao volenje uma. demantujes sebe sad.
a i sex bih ja drzala van ove diskusije.
 
Ja to ne vidim tako. Do sada nije bilo djevojaka koje su voljele moj um vise nego ostatak.
Verovatno ti um nije jebozovan...
Tj. covjek ima utisak da je ignorisan, a inace kako objasniti cinjenicu da je djevojka vec u vezi s jednim, a zaljubljena u mene, ako ne slijepim seksualnim nagonom?
Zaista ne znam kako bi se mogla objasniti činjenica da je u tebe zaljubljena jedna koja je u vezi sa nekim drugim, a ignoriše te...
Mada mislim da nije uslovljeno seksualnim nagonom. Nego, biće da si od onih:
- Velju, đevojko, ja se tebi sviđam. A ti meni? :)
 
Sta je bilo "ljudi"? Zar nemate vise nikakvog reda u dusi?

Dok sam bio mladji, mislio sam da je svijet normalan i da treba samo da se covjek zaljubi i ozeni i onda bavi svojim zivotom. Onda sam poceo da primjecujem da kad se ja zaljubim da to i nije bas dovoljno da se i neka druga osoba zaljubi u mene, ili je previse stidljiva da to prizna. Onda sam primijetio da seksualnost igra mnogo vecu ulogu u "ljudskom" drustvu, nego ta zaljubljenost. Onda sam primijetio da se ljudi vise "vole", nego zaljubljuju. Onda sam primijetio da ta ljubav obicno nije dovojna da preraste u zaljubljenost i brak, nego uglavnom zavrsava u seksu.

I onda sam shvatio da bez vrlina ne moze biti zaljubljenosti, ni braka, jer je zaljubljenost samo jedan visi, zesci stepen ljubavi, a taj stepen dostizu samo oni koji se usudjuju da zive strasno, a to znaci posteno, a to znaci vrlo. Jer ne usudjuje se svako istaknuti neku vrlinu, da je ne bi morao braniti, a oni koji je istaknu, oslobadjaju svoju volju.

na kraju si shvatio da je najbolje u takvom seksualizovanom svetu ostati sam...:per:
 
pa vidi ona z:lol:
eto ti, sam si rekao, zaljubljena je u tebe, ali ne voli tvoj um. a ti si zaljubeljenost definisao kao volenje uma. demantujes sebe sad.
a i sex bih ja drzala van ove diskusije.

Pa jos je sposobna za zaljubljenost, simpaticna je, nevina je, ali joj je napuklo samopouzdanje.
Nisam rekao da ne voli um, nego ga ne voli (nije voljela) isto kao ostatak.
Ima od toga decenija i vise.
 
Pa jos je sposobna za zaljubljenost, simpaticna je, nevina je, ali joj je napuklo samopouzdanje.
Nisam rekao da ne voli um, nego ga ne voli (nije voljela) isto kao ostatak.
Ima od toga decenija i vise.

daj decko saberi se... i odluci se vise je l' to napuklo samopouzdanje preduslov za zaljubljenost ili, naprotiv, smetnja, jer ovde kazes- ALI joj je napuklo samopouzdanje.
 

Back
Top