Besplatna procena vrednosti - stari novac, marke, ordenje

1q2ut0.jpg
Zamolio bih vas da mi kazete vrednost ovih kovanica. Takodje posedujem i nekih 50 novcanica od 100 dinara iz 1941 godine i jednu od 1000 dinara takodje iz 1941 godine. Hvala unapred.
 
Pozdrav svim članovima foruma !
Pitanje je koliko vredi veliki dukat (13.7 gr ako se ne varam) Frans Josef iz 1915 godine, kao i vrednost malog iz iste godine (~3.5gr).
Hvala

Oba Vaša dukata imaju tu godinu ali nisu kovani tada, već manje verovatno dvadesetih i tridesetih godina prošlog veka, a najverovatnije u skorije vreme. Nemaju numizmatičku vrednost već se svrstavaju u tzv. "investiciono zlato" odnosno "bullion coins". Imaju vrednost materijala, plus neka premija. Zlatari ih naravno cene mizerno a prodaju papreno. Realno, cena je oko 140€ (trenutna berzanska oko 135€) za mali i 550€ za veliki.
 
Pozdrav, nažalost moram da te razočaram.
U pitanju je kopija tetradrahme. Ja sam ubeđen da sam je video još negde kod nas,
a sad da li je to bilo ovde na forumu ili negde na drugom mestu ne mogu da se setim.
U svakom slučaju evo linka ka objavljenoj kopiji, identična tvojoj (kao jaje jajetu), što je nemoguće s obzirom da su ručno kovane.
http://www.forumancientcoins.com/fakes/displayimage.php?pos=-3816
 
Oba Vaša dukata imaju tu godinu ali nisu kovani tada, već manje verovatno dvadesetih i tridesetih godina prošlog veka, a najverovatnije u skorije vreme. Nemaju numizmatičku vrednost već se svrstavaju u tzv. "investiciono zlato" odnosno "bullion coins". Imaju vrednost materijala, plus neka premija. Zlatari ih naravno cene mizerno a prodaju papreno. Realno, cena je oko 140€ (trenutna berzanska oko 135€) za mali i 550€ za veliki.
Hvala na proceni i objašnjenju.
 
Natpis je Dinčić i nije srebrna kovanica, mislim da je nikal, ako kojim slučajem jeste srebro, onda imare raritet.[/QUOTE]
Ili falsifikat, posto sam u zadnje vreme i u klubu numizmaticara, a i na limundu video da se nude falsifikati novca radjeni od srebra tehnikom livenja. U pojedinim slucajevima je kvalitet rada dosta visok tako da se na prvi pogled i ne primeti da je u pitanju falsifikat.
 

Back
Top