Besplatna procena vrednosti - stari novac, marke, ordenje

@kalincic

Vase kovanice nemaju neku posebnu kolekcionarsku vrijednost, turski zlatnik 100 kurusha-a je negdje pred 1. svjetski rat ali su kovani u velikim tirazima i obicno nemaju kolekcionarsku vrijednost. Slicno vazi i za zlatne svajcarske franke, mada ne vidim godinu, uglavnom su veoma cesti. Od ostalih kovanica mozda 2 perpera da vrijedi dosta vise od vrijednosti srebra, ali i to je red velicine 15-20 evra maksimum.
 
Pozdrav svima i srecni praznici!
Da li moze neko da mi pomogne oko identifikacije novcica, bilo sta.....vreme, jezik, period, da li je uopste novcic i sl. Nemam predstavu sta sam nasao. Vrednost me ne interesuje, za sada samo identifikacija. Hvala unapred!
12mm je precnik, srebro je u pitanju. Obe strane na slikama.
image-f28530d1aadf4906750b159644ddc3ec88db83eb0f18e2d9ea140dc0944d9151-V-1.jpg

image-31085d732e0cca6d4ce22d86a3004b7bd4dd94328ad4abedd61134f60e733c3e-V-1.jpg
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima i srecni praznici!
Da li moze neko da mi pomogne oko identifikacije novcica, bilo sta.....vreme, jezik, period, da li je uopste novcic i sl. Nemam predstavu sta sam nasao. Vrednost me ne interesuje, za sada samo identifikacija. Hvala unapred!
12mm je precnik, srebro je u pitanju. Obe strane na slikama.
Pogledajte prilog 369647
Pogledajte prilog 369648

Vidi da to nije nešto ovakvo

https://en.wikipedia.org/wiki/Charon%27s_obol

posmrtni novac koji se stavi pokojniku u usta da plati prevoz u svet podzemlja.
 
@oma

Novcici sa prve slike nemaju neku kolekcionarsku vrednost, jedino 1 marka iz 1950 moze da vredi par evra ako je dobro ocuvana, pri cemu je tesko proceniti sa slike koju ste postavili kako je ocuvana.

Sto se tice yuana, ako je u pitanju standardna verzija sa reckama na obodu, vredi kataloski oko 25 dolara za XF, dok su nestandardne verzije sa drugacijim obodom skuplje. Pri tome ne treba smetnuti sa uma da kruzi jako veliki broj falsifikata kineskih kovanica, ja sa slika ne mogu decidno nista da tvrdim ali ovakve stvari je najbolje da proveri uzivo neko sa dosta iskustva.
 

Back
Top