Beskrajni SF, F & H kviz - druga sezona

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Пошто мој одговор стоји предуго без потврде, правићу се да је тачан и ево новог питања:

1482. Три "звездаљота", Сиријус, Вега и Капела (уништена у судару са метеором), прешла су више од 200 милиона километара и приближили се циљу, којој планети и у ком филму?
 
Evo i odgovora na Mr Dan-ovo pitanje....

vtpp.jpg


A zaputili su se na planetu Venus....

Tacno ?? :)
 
Хммм, шта сада ра радим, јесте та планета, јесте већина сцена, али није филм. Обрати пажњу на општи назив летелица - "звездаљот", сигурно није амерички.
Филм који си ти навео (1965) је рађен од сцена из оригинала, само је мало препакован. Тражим назив оригинала из 1962.

узгред, промаче ми овај "пут на преисторијску планету" буквално за пола дана. Нађох га на једном сајту касно у ноћ и помислих, одмах чим се пробудим скидам га, кад цврц, обрисали га. Остао само "Пут на планету преисторијских жена" из 1967, који такође садржи сцене из филма који тражим, али у мањем броју, па ми не треба.
 
Знам да су Ендер и Мики такође читали, али њих ги нема...

1485. Koliko je ljudi preživelo odlazak Meseca u bazi Alfa u seriji "Space 1999" u prvoj epizodi?

ps, pominje se i Jugoslavija, kao jedna od zemalja u kojoj je odlazak Meseca izazvao zemljotrese.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top