Beogradske pekare

Jedem povremeno burek sa sirom u kukiju šta oćeš :mrgreen: i hleb u pekari ako ga ne pravim sam imam onu pekaricu.
Prosetaj do ljupceta kad ti vreme za burek, kladim se da ces se oduseviti.

A kad ides na Kalenic (ako uopste ides lol), svrati u ul. Kaleniceva 5, pekara Sarlo, najbolji hleb ubedljivo (bez kvasca)...nije jeftin ali vredi...i Aroma ga prodaje, pise na kesi Sarlo ...ima vise vrsta, mi naj volimo rustik
 
20230318_142027.jpg
 
Ман`те се Људи Пекара-свакаквих.
Од кад сам провалио да у мој,некадашњи-омиљени стриктно бурек са месом,(ове остале не признајем)убацују СВЕ само не месо,
ја се пребацио на крушку,јабуку,банану,киви..
Ту и тамо,може прође 100 Гр. Жужуа,
иначе пролазим поред Пекаре ко поред турског Гробља,
јбг..
ал некада није било тако,сад се све живо искварило.
 
Beogradjani zasto vam u pekarama pakuju po gramima a ne lepo po cetvrtinama, osminama?

to samo tamo gd je tzv. niska tepsija, recimo kod ANDJELKO u Balkanskoj, koja varira od 4 - 6kg ...

vise manje svuda je na cetvrt jer je to negde izmedju 250-270gr po 1/4



SPASA na Sakdarliji da ga opet spomenem ... od svega naravno gulas u lepinji je NERPEYEBIV :heart:
 
ja sma najodvratniji burek bacila u onoj fensi, velikoj pekari preko puta zemunske bolnice tjah dela zemunske, posto je ona u vise zgrada. u onoj ulici kada se sidje iz 15.

odvratan burek, s akoga se cedila masnoca. bljuc.
 
Ovo je pekara, kada gost pojede 60 kolaca :lol:

Radnici pekare u gradiću Ejvonu u državi Konektikat utovarivali su u sredu kolače u kombi za isporuke kada se pojavio medved.
Crni medved je upao u pekaru ,preplašeni radnici pobegli, on se poslužio sa 60 kolača

Clipkolaci.jpg

172305_profimedia-0191405860_s.jpg
 

Back
Top