Beograđanke nekad i sad

Super vreme... :)
Al mene samo interesuje gde je ovde Ruska Jakic? :mrgreen: :cool:
Jeste super vreme...
Unakazili su žene, a sada nude ovo muškarcima:

Screenshot_38.png


SUKNJE...
 
"american way of life" je glavni krivac za mnoge deformacije pa i za ovu. Naime, americki gradjanin je sve siromasniji i ima sve manje love za da pazi na svoj izgled, propaganda preuzima muster njujorskog beskucnika, umotava ga u ulogu heroja u nekom holivudskom filmu, takav film (vec po ugovoru sa vecinom zemalja sveta iz 1946) ugurava na globalnu scenu favorizujuci primitivizam, neobrazovanost, drskost, kriminal pa i zlocin...........kako bi i ostatak sveta poceo imitirati americko propalo drustvo i stime bi opasnost da amerikanci saznaju kako se bolje zivi van amerike, otklanja. Vecina sveta danas lici na njujorske ulice...........pa i nasi gradovi.
Jako mi se dopada ovaj tvoj komentar...
Alal vera!
 
"american way of life" je glavni krivac za mnoge deformacije pa i za ovu. Naime, americki gradjanin je sve siromasniji i ima sve manje love za da pazi na svoj izgled, propaganda preuzima muster njujorskog beskucnika, umotava ga u ulogu heroja u nekom holivudskom filmu, takav film (vec po ugovoru sa vecinom zemalja sveta iz 1946) ugurava na globalnu scenu favorizujuci primitivizam, neobrazovanost, drskost, kriminal pa i zlocin...........kako bi i ostatak sveta poceo imitirati americko propalo drustvo i stime bi opasnost da amerikanci saznaju kako se bolje zivi van amerike, otklanja. Vecina sveta danas lici na njujorske ulice...........pa i nasi gradovi.
APSOLUTNO si ubo u "bull eye"-ups,,htedoh reći ,pogodio si u centar,pošto se sad sve i svi amerikanizuju,pa i rečnik je amerikanizovan,kad čujem političare da govore o "benefitu",umesto o dobiti ili koristi ,jasno da su stvari otišle predaleko u amerikanizovanju SVEGA,pa i onog NAJGOREG-predstavljenog i propagiranog kao nešto što je "inn",Cool,...Svaka čast na tekstu,za novine je.

P.S. "Beograđanke" više i ne postoje...bilo nekad,pre američkog neukusa i korporativnog načina gledanja na život,zaBoga,pa pogledajTE kakve su reklame(kao smešne i zanimljive),ne ,ne mislim na one koje su za strano tržište,pa nahovane(sinhronizovane) na lokalni jezik (kada gledamo debelog kovrdžavog nemca u 50 tim,u sandalama-sa belim čarapama,kako se oduševljava proizvodima određene marke(da ne reklamiram sad ovde),pa tv program koji se baš JAKO FORSIRA -kao što su parovi,elita,farma,veliki brat,izvedi me...itd,do stranaca koji kad dođu u Beograd pitaju "zašto imate toliko puno prostitutki po celom gradu?!?" , eto ,čak ni oni ne kapiraju "ukus" ,što oblačenja,što ponašanja. Kad ste poslednji put videli nasmejanu devojku/mladu ženu ,koja (ne bitno sad kako je odevena) ide ulicom,ili kako reče "Modnom pistom Knez Mihajlova"-sve nadrkani pogledi i nosevi koji paraju oblake,a pošto imam strano državljanstvo i ime,i perfektan engleski-često priđem kao stranac,i odma se promeni stav iz "Beži od mene i ne gledaj u mom pravcu ili ću da zovem policiju-do Welcome to Serbia,oooh,you are from NYC..oh,New Jersey,how cool is that ,+yes i have time to show you way to your apartment..."-FUJ :-o(
 

Back
Top