Belgijski ovčar - Malinoa

ista zelja dva puta

dsc00099iy.jpg
[/URL][/IMG]

imaćemo bebe
potvrdio ultrazvuk.....
 
Nisam prijavio da su se za vikend oko Đurđevdana Zara (lab) i Azra (malinoa) družile. Kako je to izgledalo:
Prvi dan smo išli zajedno u šetnju, na povocu. Zara, naravno, naskakala na Azru dok je ova trpela. Ali ne zadugo, popi*kale su se da je zvonilo! Naravno, Zara je dobila batine. Od tada, još smo par puta šetali zajedno, uz uzajamno ignorisanje, to jest, Zara se pravila blesava, kao da Azre nema, a Azra ionako više nije primećivala Zaru.
Glupav kakav jesam, nisam napravio ni jednu sliku. Missimm, prvo kafa i rakijica, pa onda šetnja :) Telefon sam redovno zaboravljao!
Inače, već u subotu sam Zaru pustio bez povoca, ali se nije približavala Azri. Šetale su, ali na "respektnom" odstojanju. Uz ignorisanje, naravno.
Sve u svemu, sada se zna "ko kosi a ko vodu nosi", i to mi je drago, jer je to prirodno.

poznato mi je to ignorisanje.....niko ne postoji osim njih samih...prepotentni su do bola

eto pre neki dan u šetnji priključi nam se jedna lutalica....hoće jadan da se igra, ali Dona i baja imaju oči samo jedno za drugo....nijedan drugi pas ne postoji....
 
dakleM
otvoren box, Dona i Baja u dvoristu
vrata od kuce otvorena,
ja na spratu
kapija yakljucana, kljuc sa unutrasnje strane
moze da se gurne ruka i da se otkljucana
na kapiji upoyorenje o opasnim psima

dolayi jedna osoba kojoj nije prvi put da dolayi
vise puta joj skrenuta paznja da ni za zivu glavu ne ulazi, no da cimne telefonom
dolazi ona i krece da otkljcava kapiju
komsinica pored je upoyorava da ne radi to jer su psi opasni
nema veze, kaze ona, ja se ne plasim, a psi napadaju samo ne koji se plase
ma nemoj upoyori je ona
ja ya to vreme perem kupatilo i ne cujem to
dakle, otvori ona kapiju
i naravno
Dona i Baja se sjure, skoce, ona pocne da vristi, ja odoygo viknem Baja, Diona, oni se pomere itog trenutka, ta osoba brye bolje vrati par koraka nayad i yatvori kapiju
epilog-pocepana trenerka i ujeden prst, onako bas yakacen
nisam mogla da se smirim...yaustavimo krv iz prsta, ja se tresem ko luda, ona se iyvinjava da me nije oybiljno shvatila kad sam joj to pricala a da je mislila da komsinica preteruje
i eto
muka mi je
sa jedne strane smatram da nisam nimalo kriva-znaci ona je otkljucala je kapiju, ignorisala upozorenje na kapiji, moja silna upozorenja od ranije,komsinice i jos nekih ljudi koji su bili na ulici
mislim da su moji psi reaovali onako kako treba-stitili dvoriste, povukli se na moj glas *tada me nisu ni videli jer sam na spratu
a opet
sve mi muka
 
dakleM
otvoren box, Dona i Baja u dvoristu
vrata od kuce otvorena,
ja na spratu
kapija yakljucana, kljuc sa unutrasnje strane
moze da se gurne ruka i da se otkljucana
na kapiji upoyorenje o opasnim psima

dolayi jedna osoba kojoj nije prvi put da dolayi
vise puta joj skrenuta paznja da ni za zivu glavu ne ulazi, no da cimne telefonom
dolazi ona i krece da otkljcava kapiju
komsinica pored je upoyorava da ne radi to jer su psi opasni
nema veze, kaze ona, ja se ne plasim, a psi napadaju samo ne koji se plase
ma nemoj upoyori je ona
ja ya to vreme perem kupatilo i ne cujem to
dakle, otvori ona kapiju
i naravno
Dona i Baja se sjure, skoce, ona pocne da vristi, ja odoygo viknem Baja, Diona, oni se pomere itog trenutka, ta osoba brye bolje vrati par koraka nayad i yatvori kapiju
epilog-pocepana trenerka i ujeden prst, onako bas yakacen
nisam mogla da se smirim...yaustavimo krv iz prsta, ja se tresem ko luda, ona se iyvinjava da me nije oybiljno shvatila kad sam joj to pricala a da je mislila da komsinica preteruje
i eto
muka mi je
sa jedne strane smatram da nisam nimalo kriva-znaci ona je otkljucala je kapiju, ignorisala upozorenje na kapiji, moja silna upozorenja od ranije,komsinice i jos nekih ljudi koji su bili na ulici
mislim da su moji psi reaovali onako kako treba-stitili dvoriste, povukli se na moj glas *tada me nisu ni videli jer sam na spratu
a opet
sve mi muka

Nemas razloga da ti bude muka, oni su radili svoj posao i na tvoju komandu stali. Savrseno. A nismo ni u Kaliforniji gde psi idu na eutanaziju cim prvi put ujedu coveka, makar i braneci svoju tj. teritoriju svojih vlasnika. Jos ti nju treba da tuzis za neovlascen ulazak na posed i pretrpljeni stres. :lol:
 
Glupi Ameri. A sa druge strane, u toj istoj državi, ako ti neko "povredi posed", a ti imaš tandžaru, možeš slobodno da nafiluješ olovom (sitna sačma) nesrećnika koji je slučajno "upao u tvoj posed". Tandžara ok, kera ne ok.

Glupost.

Btw, Dona,
Psi su uradili sve ok. :klap:
 
Naravno da su psi odreagovali kako treba, pa to im je posao! Ima upozorenja, zena je znala ali ignorisala, ja bih pohvalila pse za dobro obavljen posao (neka mesna tortica) :)
a ono shto me je odushevilo u celoj prici jeste brzina njihove reakcije na vash glas. To su pravi kontrolisani chuvari.
 
samo da dodam
danas je dolazila ta osoba opet
ali zvala je mobilnim
ja sam pse zatvorla a ona je usla...


nazalost, stradala e prosle noci jedna macka....
usla u dvoriste ...
ne shvatajuci da ne moze da pobegne kad je pojure....
ako je za neku malu utehu bar golubovi nece vise da stradaju - ta se uvlacila u golubarnik i pravila dar-mar....
 
A Goliat je ovaj desno? :think:

Stvarno je dobar.

Hvala TENSION.

GOLIATT je nosilac multi-titula u lepoti i radu. Jedan jedini u Belgiji koji se moze pohvaliti ne samo da je DOBAR i LEP, vec i da je POLIVALENTAN.
Pored Belgijskog Ringa, sprema i licensu u Francuskom Ringu (avgust), Policijskom radu (Reality), 2 filma ovog leta (jedan u Belgiji, jedan u Svajcarskoj), i otac je mnogobrojne kvalitetne decice (u Belgiji, Francuskoj, USA, Filipinima, Holandiji, Nemackoj...)

28129_1468191945513_1254990292_31304038_4415608_n.jpg


I njegov vec cuveni zagriz:

38595_1563317403590_1254990292_31558827_1639979_n.jpg
 
Dragi Malinoisti, kažo što vam je DonaMileva najavila da će biti štenaca...e pa štenci su tu. Dakle, Tija i Baja = štenci.
Ima 10 štenaca, danas su stari 10 dana i svi se odlično razvijaju, elem, kao što je Baja bio odličan momak tako je sad Tija sjajna majka.
9 štenaca će se poklanjati. linije verovatno znate ali ću ja danas-sutra svakako postaviti neke priloge gde će se videti i Tijini i Bajini rodovnici.
Za sada ima 5-6 polurezervacija tako da ima još slobodnih štenaca. Za par dana ću ih pregledati i postaviti koliko je mužjaka a koliko ženki.
Ovde ste svi iskusni tako da neću detaljisati ali čisto da znate, ukoliko neko poželi štene, da se mogu preuzimati negde između 15-16.jula (starost 6 nedelja) za one koji su sigurni u sebe i svoju brigu ili mesec dana kasnije tj oko 15.avgusta. Ako neko bude zainteresovan od sledećeg ponedeljka ću biti konstantno u Novom sadu pa se možemo dogovoriti za dolazak radi odabira.
 
Jedan moj kupac bi bio zainteresovan za devojcicu i nije mu daleko da dodje u NS po nju. Znam sigurno da bi otisla u dobre ruke, taman ce u neko dogledno vreme i on udomiti i poslednje stene svoje retriverke pa ce ova mala imati punu "tetkinu" paznju. Zna sta je u pitanju, kakvi su psi, i odusevljen je njima. Dakle, ako ponuda vazi i van foruma, imate jednog zainteresovanog. (Naravno, niko ne bi bio srecniji od mene da mogu i ja da se upisem ali... :rida:)
 
Jedan moj kupac bi bio zainteresovan za devojcicu i nije mu daleko da dodje u NS po nju. Znam sigurno da bi otisla u dobre ruke, taman ce u neko dogledno vreme i on udomiti i poslednje stene svoje retriverke pa ce ova mala imati punu "tetkinu" paznju. Zna sta je u pitanju, kakvi su psi, i odusevljen je njima. Dakle, ako ponuda vazi i van foruma, imate jednog zainteresovanog. (Naravno, niko ne bi bio srecniji od mene da mogu i ja da se upisem ali... :rida:)

Ponuda važi, naravno. Napiši mi neko ime ili pseudonim, nešto...kako bih ga dodao na listu. A što se tebe tiče, tjah, izgovori, izgovori, izgovori...ograda, ovo, ono:roll::ceka::mazi:
 
Kao što sam i obećao, evo prezentacije u kojoj ima potrebnih podataka o Tiji i Baji, samim tim i o štencima.
Izvinjavam se zato što je prezentacija prebanalna za vas koji ste stručni i upućeni, pravljena je za ljude na FB koji ne poznaju baš dobro rasu...Vama su najbitniji rodovnici koji se nalaze u prezentaciji. Pa eto, ako je neko zainteresovan...
http://www.slideshare.net/rokikolar/tenci-malinoa
 
Kao što sam i obećao, evo prezentacije u kojoj ima potrebnih podataka o Tiji i Baji, samim tim i o štencima.
Izvinjavam se zato što je prezentacija prebanalna za vas koji ste stručni i upućeni, pravljena je za ljude na FB koji ne poznaju baš dobro rasu...Vama su najbitniji rodovnici koji se nalaze u prezentaciji. Pa eto, ako je neko zainteresovan...
http://www.slideshare.net/rokikolar/tenci-malinoa

Svaka Ti čast! :klap:

(Obaška što mi se Tvoj potpis jako dopada :) )
 
Ponuda važi, naravno. Napiši mi neko ime ili pseudonim, nešto...kako bih ga dodao na listu. A što se tebe tiče, tjah, izgovori, izgovori, izgovori...ograda, ovo, ono:roll::ceka::mazi:

Ma imam ogradu oko starog dvorista ali je puna rupa, ova dva Hudinija ih redovno prosiruju, skoro da sam sve cigle sto su popadale sa stare kuce u zemljotresu utrosila za podmetanje na rupe, a da je tako malu zatvaram u boks ili drzim na lancu, ne pada mi na pamet. Inace, doticni je policajac po zanimanju. ;)
 
Ma imam ogradu oko starog dvorista ali je puna rupa, ova dva Hudinija ih redovno prosiruju, skoro da sam sve cigle sto su popadale sa stare kuce u zemljotresu utrosila za podmetanje na rupe, a da je tako malu zatvaram u boks ili drzim na lancu, ne pada mi na pamet. Inace, doticni je policajac po zanimanju. ;)

Pa dobro, malinoe su genetski navikle na uniformu.
Jedino kada bude dolazio kod mene da vidi štence neka dođe bez uniforme da mi se komšije :vudu: ne raduju zalud da sam konačno dolijao :rotf::mafijas:
 

Back
Top